Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kevés kalória bevitelhez...

A kevés kalória bevitelhez hozzálehet szokni? Illetve lehet hosszútávon tartani?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 27. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem hozzá lehet, de itt azért nem árt tudni, hogy te mit értesz kevés kalória alatt. Mármint, ha pl. 2000 kalória kell a te jelenlegi súlyod megtartásához, de aztán a fogyás miatt elkezdesz 1500-1600 körül étkezni, ahhoz hozzá lehet szokni. De ha tegyük fel, butuska vagy és te csak napi 500 kalóriát akarsz bevinni, akkor szerintem egy ponton befog ütni a "felzabálom a hűtőt érzés". Nem éri meg. A koplalásnak nem lesz jó vége. Ha meg is szokod az olyan kevés kalóriabevitelt, akkor sem egészséges, nyilván. Egy 4-5 éves kisgyerek is simán megeszik egy nap 1500 kalóriát (plusz-mínusz, pontosan nem tudom, hogy mennyit esznek), szóval már csak ha bele is gondolunk, ha egy icipici gyereknek kell annyi kalória, akkor egy felnőtt 50+ kg-s embernek hogy lenne elég annál jóval kevesebb? A fogyás nem ér annyit, hogy koplalj miatta, mert azzal is megbetegítheted magad. Hosszútávon pedig tuti nem lehet tartani, mert energiád sem lesz, pluszban szerintem lelkileg megterhelő hosszútávon (ekkora) kalóriadeficitben lenni.
2023. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
73%
Ha fogysz, kisebb lesz a testsúlyod, kevesebb kalóriát fog igényelni a szervezeted. Viszont mindig figyelni kell, hiszen a régi rossz szokásokba vissza lehet esni.
2023. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Miért kéne hozzászokni az alacsony kalóriabevitelhez? Sok mindenhez hozzá lehet szokni, csak valamihez nem érdemes. Ilyen a kalóriadeficit is. Nyilván abban az X hétben/hónapban, amikor szükség van rá fogyási célból, akkor fontos lehet megszokni a moderált deficitet, de hosszútávon miért kéne hozzászokni? Ugyanez a kalóriatöbblet kapcsán, miért kéne hozzászokni? Mindenkinek ahhoz kéne hozzászokni, hogy a fizikai aktivitása által indokolt SZINTENTARTÓ kalóriabevitelt fogyasztja, se nem többet, se nem kevesebbet.
2023. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ, mit értesz "kevés kalória" alatt. Senki nem a kalóriákkal lakik jól, hanem az étekkel, ennek ellenére a szervezetnek van egy bizonyos kalóriaszükséglete. Ha valaki fogyni akar, illetve az elért súly tartani, ahhoz megvan, menyi az, ami szükséges. A fogyáshoz túl alacsonyra állítani nem okos dolog, mert akkor folyamatosan éhes leszel, és vagy nem tudsz normálisan élni, vagy nem birod hosszabb ideig tartani.

Éppen ezért javasolt csak annyival csökkenteni kalaóriabevitelt, hogy a fogyás beinduljon, viszont annyira nem szabad(na), hogy emellett éhesnek érezd magad. Ezért kell normálisan megtervezett étrendet kialakítani, ugyanis ha lefogyszt, utána is tartani kell, csak kicsit megemelt kalóriakeret mellett, amia súlytartáshoz megfelelö.

Hoszabb távon egy éheztetös szintet tartani nem lehet, de nem is szükséges, és nincs is értelme.

2023. ápr. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Attól függ mit értesz alacsony kalória alatt.

Ha úgy érted, hogy kb a papírforma szerinti energiaszükségletet ami az elérni kívánt testsúlyhoz és pl közepes aktivitáshoz nagyjából kell, ahhoz hozzá lehet szokni.

A koplaláshoz éheztetéshez, a tested kizsigereléséhez abszolut nem, és jobb is, mert egèszségtelen, élhetetlen, káros mellékhatásai vannak stb.

Tapasztalatból tudom, hogy ég és föld a különbség. Utóbbi legalábbis nekem régen sosem ment, amikor még körülbelül sem tudtam hogy normális esetben mennyit kellene ennem egy normális súlyhoz. Vagy másrokra hallgattam akik rossz tanácsot adtak ( iskolai nővér, orvos), vagy neten láttam random kalóriaszámokat ( ilyen 1000-1500-1800 -kcal körüli számokat) amiket igyekeztem betartani, de mivel nem nekem valók voltak, esélytelen volt az egèsz.

Most már tudom hogy létezik kalóriaigény kalkulátor ami nagyjából ezt megmondja, és nem is érzem éhezősnek az életmódomat. Persze nyilván nagyon oda kell figyeljek mit mennyit eszek, különben rohamtempóban visszahíznék. Ez az össz kellemetlenség.

Nagyon könnyű sajnos visszatérni a rossz étkezési szokásokhoz, így muszáj mindig tudatosnak lenni, korlátozni, nem elfelejteni, hogy hogyan küzdöttél a céljaidért. Ami egyáltalán nem könnyű hosszútávon, de valamit valamiért:)

De igen, egy normális diétához- életmódváltáshoz :ahogy tetszik, hozzá lehet szokni.

( Én jobban szeretem diétának nevezni az életmódváltásomat, mert rövidebb szó, de mégis tükrözi, hogy tudatosan korlátozom az étkezésem, odafigyelek arra mit, mennyit eszem, és persze sportolok is).

2023. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
Igen. Ha fokozatosan teszed.
2023. ápr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hozzá lehet, az egészségtelenül kevéshez is, erről (is) szól az anorexia pl. Nyilván ez káros. De ahhoz, hogy kevesebb legyen a súlyod, és ezt a súlyt tartsd, ahhoz is, és ebben nincs semmi egészségtelen, ha megfelelő ételekkel viszed be, és nem szenved hiányt a szervezeted a szükséges tápanyagokból. A minőség azért sem mindegy, mert bizonyos ételek után gyorsabban leszel éhes, mint másoktól. Pl egy hús + zöldség + egészséges, mérsékelt ch étel után később leszel éhes, mint azonos kalóriányi mekis kajától.
2023. ápr. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hozzá lehet, van akinek muszáj és hozzászokik.

De ha nagyon keveset eszel és úgy sikerül lefogyni, az mind visszajön, amint elkezdesz normálisan enni.

2023. máj. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!