Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriát kellene...

Mennyi kalóriát kellene ennem(terhesség utáni plusz)?

Figyelt kérdés
160 cm vagyok, 60 kiló szeretnék lenni,ennyi voltam szülés előtt. Veszélyeztetett terhesség,bő 40 kilót híztam terhesség alatt,amiből 25 kiló víz volt,ez egy hónap alatt le is ment,alaposan meg is terhelte a szervezetem. De még mindig van rajtam majdnem 20 kg. A szoptatassal sem fogytam,sőt pár kg még rám is jött. Most már hozzataplalom a babát,de napi két szopi még van. Már nagyon idegesít a dolog,szeretném visszakapni az alakom legalábbis valamennyire levetkőzni a felesleget. Mozgás a napi séta plusz jóga,sajnos vannak egyéb mozgásszervi bajaim is,ami miatt ennél intenzívebben nem lehet. Meg amúgy is cseszhetem a mozgást ha a kaja része rossz. Úgyhogy elsősorban kalória szempontból szeretnék választ.35 éves vagyok
2023. máj. 14. 13:26
 1/6 anonim válasza:
0%

Szerintem próbálj ráállni a gyümölcs, zöldségre, a hozzáadott cukrot meg kerüld. Idővel lefog menni a naggyja szerintem, nálam is így volt, csak a bőr ott marad...

Kalóriadeficitbe legyél, erre törekedj, sok víz, sok mozgás.

Kevesebbet egyél többször, rendszeresebben.

2023. máj. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó szándékot,de ettől sajnos nem lettem okosabb. Egy nagyjábóli napi kaloriara lenne szükségem.

Bőr remélem nem marad ott,striam sem lett,remélem bőr sem fog. Nem baj ha lassan adom le a súlyt,csak lemenjen. De azért jövő nyáron már jó lenne nem csadorba járni.

2023. máj. 14. 15:51
 3/6 anonim válasza:
kaloriabazis, ott tudsz szamolgatni
2023. máj. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hormonális változások lassan következnek be, a hormon szintek lassan állnak vissza az eredeti, vagy ahhoz közeli szintre. Napi 2-2,5 ezer kal nyilván kell, de ne vidd túlzásba, mert éhes marad a gyerek.
2023. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amíg szoptatsz nem kell fogyókúrázni, márpedig 1700-1900 körüli étrend, ami kb ideális lenne a fogyáshoz, a te helyzetedben masszív koplalás, és vagy hiánybetegségeid lesznek (a gyerek megeszi előled a tápanyagokat), vagy elapad a tejed.


Addig annyit tehestz, hogy sokat sétálsz, amikor apa van otthon a gyerekkel, heti 1-2x elmész úszni (futni ne, mert kicsinálja az ízületeidet), esetleg bicajozni. Nem kell sok 40-45 perc, az is elég.


Miután már nem szoptatsz, lehet kalóriát számolni ÉS mozogni.

2023. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olvastam, hogy nem minden mozgás oké, de nem csökkentheted drasztikusan a kalóriát, mert pl nem futhatsz, fogyni pedig kardió segítségével a legkönnyebb.


Azért írtam az úszást, mert az nem terheli az ízületeket.


#5

2023. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!