Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Durva falásrohamom volt ma,...

Durva falásrohamom volt ma, mit csináljak? Többi lent

Figyelt kérdés

Reggeli: 5 tábla Milka csoki, viszont utána megkívántam a sósat, ezért ettem 3 zacskó Cheetos csipszet, ezután szomjas lettem és víz helyett ittam egy fél liter kólát. Viszont hamar megéheztem mert ezekben nem volt semmi tápanyag , ettem 3 nagy zsomlet, jó vastagon megkentem vajjal, közé 5 db szalámi/db, 2 szelet sajt/db. Utána már nem voltam éhes viszont most estére úgy megéheztem hogy megint rámjott a mértéktelen evés, rendeltem egy egész 32 cm-es kolbászos sajtos pizzát mert nagyon megkívántam. És mellé még megittam egy fél liter fantát. Most pedig szemezek az eddig bontatlan nutellával, sajnos abból is szokásom megenni egyszerre egy egész üveggel....


Tudom hogy ez nem normális, de nagyon szeretem ezeket az ízeket, és sajnos már hozzászoktam az ehhez hasonló kalória mennyiséghez...😭

A súlyomat ne kérdezzétek légyszi..


A normális válaszokat előre is köszönöm!


2023. máj. 15. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Neked is? Nekem is. Biztos az időjárás.
2023. máj. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Egyetlen napon szerinted mi múlik, kedves kérdező?
2023. máj. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Erre milyen 'normalis' valaszt akarsz? Nyilvanvaloan csak trollkodsz, csak azt tudom javasolni hogy minden nap csinald ezt meg, mert akkor hamarosan nem kell rad az amugy is szukos egeszsegugyi keretbol kolteni.
2023. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Én: 3 pisztácia ízű tortaszelet, 2 piskótatekercs, 2 szelet kenyér olvasztott ementáli sajttal, kb 2 l tej, kígyóuborka fél db, 1 natúr joghurt, fél doboz főtt kukorica konzerv, 1 szelet párizsi, sajtkrémes kenyér 1 db, füstölt kolbász kb 10 szelet 1 db kenyérrel, negyed vöröshagyma, 1 pohár tejföl.
2023. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Orvos
2023. máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Valószínűleg trollkodsz, de ettől függetlenül normálisan válaszolok, mert sajnos van, aki ha nem is ennyire radikálisan, de hasonló helyzetben van.

Az a helyzet az ilyen ultra feldolgozott, hozzáadott cukros dolgokkal, hogy erősen megborítják az agy kémiáját, és tönkreteszik a bélflórát, márpedig annak erős ráhatása van az étel választáshoz, és nem mellesleg a hangulathoz, közérzethez is (pl depresszió is alakulhat ki a rossz étkezési szokások miatt). Szóval ha valaki ilyen helyzetben van, én azt tanácsolnám, hogy próbáljon teljesértékű ételeket csempészni a mindennapjaiban. Vegyük a te példádat: szereted a csokit, csinálj zabkását, és tördelj bele csokit. A hozzáadott cukor nyilván ezesetben sem lesz optimális, de a zab, és a gyümölcs rengeteg hasznos dolgot ad hozzá, és segíti a hasznos bacik felszaporodását a bélben. Szereted a chipset is, ezt ki tusod picit egyensúlyozni, ha nem cheetost veszel, hanem tortillát, és csinálsz hozzá salátát egy kis öntettel. Ezt én a mai napig csinálom, ha rágcsálni van kedvem, mivel elég jó kombó, és simán egy kiegyensúlyozott főétkezéssé lehet alakítani, egy kis hússal megszórva. Cukros üdítő helyett pesig ihatsz cukormenteset. Nyilván ez sem optimális, de fogyás szempontjából jobb. Illetve nekem sokszor a pezsgés, szénsav hiányzik inkább az unalmas vízhez képest, szóval egy kis szóda, szénsavas ásványvíz jó döntés ilyen esetben. Nyáron pedig kifejezetten kellemes, ha teszel bele fagyasztott gyümit, mentát, citromfüvet. Illetve én néha dobozos rostos gyümölcslevet hígítok vele, mintha szörp lenne. Ennek nyilván nem 0 a kalóriatartalma, de továbbra is jobb, mint a cukros üdítő. A szendviccsel alapvetően nincs gond, viszont vaj helyett (ami szvsz baromi unalmas) lehet házi szendvicskrémet csinálni, akár bab pástétomot (paradicsomosan, vagy hagymásan, vagy másik 100 féle módon). Párizsi helyett választhatsz kevésbé feldolgozott húskészítményt, vagy grillezhetsz is bele csirkemellett, illetve én darált hús+cukkini+répa lepényt is tettem már bele, hamburgert is csináltam ilyen módon. Mellé pedig egy kis plusz zöldség, akár salátának, akár csak összevágva, egy kis sóval, borssal. A vékonytésztás pizza, nem full zsíros feltéttel pedig teljesen jó tud lenni alkalmanként. De egy időben csináltam tortilla lapra "pizzát". Az sem rossz, bár ha kifejezetten a klasszikus pizzára vágysz, akkor inkább egy korrekt vékony tésztás. A legjobb, ha otthon meg tudod csinálni, aldiban, lidl-ben mostanában gyakran látni pizzakövet, amivel isteni finomakat lehet csinálni.

Nutella helyett pedig én mogyoróvajat szoktam csinálni, és teszek bele étcsokit, vagy kakaót, ha ilyen ízvilágra vágyom, de az igazság az, hogy natúran jobban szeretem. Nyilván a 100%-os mogyoróvaj igazi kalória bomba, szóval ha megeszel egy csomót, nem fog segíteni a fogyásban, de ha tudsz mértéket tartani, akkor nagyon hasznos, tele fehérjével, és fontos nyomelemekkel, ásványi anyagokkal.

Sokan hiszik azt, hogy az egészséges étkezés csak lemondásokkal jár, és soha többé nem ehet finomat az ember, pedig nem olyan bonyolult finom és tápláló ételeket készíteni. Nyilván ha valaki nagyon hozzá van szokva a cukros, zsíros, adalékanyagos ételekre, akkor nem fog egyből menni a váltás, de fokozatosan is működik a dolog.

2023. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Pardon, nem párizsit írtál, hanem szalámit. Nyilván a zsírtartalma miatt az sem optimális, de néha belefér. Ettől függetlenül, amit írtam valid, mint alternatíva.
2023. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
2500 kcal csupán az 5 tábla csoki, ezzel bevitted kb a teljes napi kalória-igényed. hagyd abba a mértéktelen édesség és kalória bevitelt, mert túlsúlyos és beteg leszel.
2023. máj. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Lekváros buktát, mert azt szeretem…
2023. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Akkor ma lassú evéssel, csak kis mennyiségeket egyél, hogy gyógyítsd magad. Én is kezdek beletörődni, hogy bizonyos napokon nem tudok parancsolni magamnak, aztán másnap, vagy harmadnap összeszedem magam, és a lassú evéssel helyrehozom a gyomromat.
2023. máj. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!