Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan kezdtetek a kaloriaszam...

Hogyan kezdtetek a kaloriaszamlalast?

Figyelt kérdés

Szeretnek kicsit jobban belemelyedni ebbe a temaba.


165 cm 47 kg nagyon oda figyelek amit eszem de szerintem sokszor elszamolom, alabecsülöm vagy tul sokat hiszek...


Leültetek Google ele es elkezdtetek kiirni a dolgokat? Hutore kiragasztani aztan mindig lecsekkolni?

Ha uton vagytok telefonon nezitek meg mi mennyi lehet kb ( ha eppen etteremben esztek...?)


Ez nekem borzasztoan macerasnak, neheznek tunik. De ha igy kellene elkezdeni akkor ez lesz.


Köszönöm a valaszokat.



#étel #kalória #kalóriaszámolás #kaloriaertek #nutritions
2023. máj. 17. 11:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Azért a kalóriabázist se muszáj ész nélkül használni... :D
2023. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

huh megneztem ezt a kalpriabazist. akkor ti a hetkoznapokban hogy csinaljatok?

lemertek minden paradicsomot szelet uborkat almat...

plane ha nem otthon vagytok hanem utkozben vagy munkaban ezt hogy csinaljatok

2023. máj. 17. 19:23
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb még egészben lemérni, mielőtt összevágod, de te tudod :D


Tervezz előre, csináld meg a kajádat másnapra, stb.

2023. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ahogy a tizenhármas írja.
2023. máj. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriabàzist használok saját receptekkel, + olyan kèsztermékekkel amiket mi szoktunk vásarolni és itthon megfordulnak. Egyiket sem teszem közösbe. Így maximum magamnak ronthatnám el. 😊

Igazából az után, hogy lassan bepötyögtem a saját receptjeimet, amikor épp az adott kaját főztem beírtam, meg amiket fogyasztani szoktam de nincs a rendszerben, ( ez kb 1,5-2 hónap alatt megvolt), már egyáltalán nem macerás számolgatni. És valahol megnyugtató számokban látni nap végén, hogy minden okè. Pedig én sokáig csak szénhidrátszámolásra használtam az oldalt. Most már figyelem a kalóriát is. Utolsó kilókból azóta egy picit még fogytam is.

2023. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

15. Ja és ahogy a többiek írják, előre tervezés.

megtervezem bevásárlásnál, hogy a következő héten mit akarok ebédre enni, így írom meg a bevásárlólistát. Én 3 napra előre főzök, kiadagolva viszem munkába, itthon meg a vacsit reggelit megoldom. Mindig van itthon tojás, sonka, virsli, kenyér, szalámi, sajt, zöldségek- paprika, paradicsom, uborka, hagyma

2023. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
44%
az almánál pl fel van tüntetve hogy egy átlagos alma mennyi gramm, ezzel tudsz számolni, sok dolognál van ez így, vagy evőkanálra leírva és társai. A zöldségeket én már csak szemre mérem, a húst-köretet lemérem. A borsó főzeléket pl csak szedőkanállal mérem, és saját adattal számolok. Jó tanács: ne hallgass minden adatra, ami feltűnően eltér a többitől (mert minden keresőcsipkére sok találat van) akkor arra ne hallgass, inkább íj fel saját receptet. Ha nem találsz adott márkájú ételt az alkalmazásban akkor új ételt is tudsz a rendszerbe felvinni. Illetve be is tudsz ételeket kedvencnek állítani, így ha elkezded beírni az ételt azt dobja fel legelőre. a súlyodat is tudod itt vetni. Ne felejtsd felvinni az olajat ha használsz valamihez, bár ha tömegnövelés a cél, akkor nem számít ha egy kicsit több a kcal a betervezettnél, sőt, ez csak segít. Kitartást, én is nehezen hízó típus vagyok, 17 évesen 170 cm-hez csupán 48 kg. jobb időszakokban az 50-et ütöm alulról.....
2023. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Neked csak azért kellene kalóriát számolnod,hogy 5-6 kilót hízz, semmi más oka nem lehet.
2023. máj. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
30%
Nehezen hízó típus mondjuk nem létezik, csak nem megfelelő kalóriabevitel.
2023. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
56%

10. Talán venni kell a fáradságot, és saját receptekkel dolgozni. Már ha valaki komolyan gondolja.

Ettől a rendszer még nem szar, csak tudni kell használni, és egyénre kell szabni. Nekem pl soha eszembe se jutott más receptjét ( készételét) használni.

Sajátokat pötyögtem be. Persze, ez a rész eltart egy ideig, de ezek utána már megmaradnak, és csak ki kell választani a listából.

2023. máj. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!