Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 1355 kalórától kevesebb...

Napi 1355 kalórától kevesebb mellett miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
50 éves nő vagyok, átlagosan sportos életmód mellett az utóbbi években így a klimax körül felszaladt néhány kg. 160 cm mellett 67kg. Ahhoz, hogy fogyjak egy kalória számláló app szerint napi 1355 kalóriára van szükségem. Eddig sem ettem túl sokat, mert gyenge az emésztésem, kerülöm a glutént, tejfehérjét, olajban sült dolgokat. Lemondtam a csokiról. Így naponta olyan 1200-1500 kalóriát fogyasztók, és mozgással elégetek 400-800-at minimum de sokszor többet. Így a maradék kalória bőven az 1355 alatt van. Egy hónapja csinálom, mégsem fogyok. Mit csinálok rosszul?

2023. júl. 7. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Valószínüleg nem 1200-1500 között eszel, és a mozgással elégetett kalóriád is inkább 400 lesz maximum. Ha csak nem nyomsz végig egy 2 órás intenzív kardiót minden nap.
2023. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nincs valószínűleg. Az app számolja, nem én. Mindent beírok. Biciklivel járok dolgozni, napi 16 km, a munkahelyemen a telefon szerint 10 ezer lépés megvan, heti két zumba edzésem van, hétvégén túrázni szoktam stb. Az evést visszafogtam, és mondom a csoki az amiről leálltam, mert előtte sok csokit ettem. Elég stresszes a munkahelyem, ezt eddig édességgel kompenzáltam. Szóval nem tudom. Lehet ebben a korban a májműködésemmel valami baj,, és azért nem indul el a fogyás.
2023. júl. 7. 19:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a májad tart vissza kb 10kg vizet, akkor menj es vizsgáltasd meg…
2023. júl. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csináltass pajzsmirigyhormon-vizsgálatot, mert így kötelező lenne fogynod. Semmit nem fogytál egy hónap alatt?
2023. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

El kell menni egy biológus diatetikushoz aki felméri a hormonháztartásodat, megvizsgál és az alapján egy személyre szabott étrendet ír.

Nekem csak ez vált be, semmi app vagy hasonló nem segített. Én krónikusan sovány voltam, nem tudtam hízni. Azóta minden rendben van:)

2023. júl. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Anyagcserezavar: inzulinrezisztencia, pajzsmirigy alulműködés, pl.
2023. júl. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 hosszúhajú ***** válasza:
100%
engem hasonló cuccok miatt vérvételre küldött a házidoki, hogy megnézzük minden rendben van-e, kérd meg írjon beutalót sztk vérvétel
2023. júl. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hosszúhajú ***** válasza:
ezt azért is javaslom, mert én hasonló korosztály vagyok - 47 - így ismerem ezt a menopausa-s cuccot, hogy mire képes, na meg a korunk...
2023. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A mozgással elégetett kalóriákat nagyon túlbecsülik, azt sem veszik figyelembe, hogy minél többször csinálsz valamit, annál jobban hozzászokik a szervezet, így jóval kevesebb energiából megoldja.
2023. júl. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami. Mivel mindig is ennyit mozogtam, a szervezetem ehhez hozzá van szokva. Lehet be kéne iktatni valami plusz mozgást. Dokinál én is voltam, az enyém konkrétan kiröhögött. Szerinte nem vagyok elhízva és természetes, hogy ennyi idősen màr lelassul az anyagcsere.
2023. júl. 8. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!