Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehet, hogy keves lenne az...

Lehet, hogy keves lenne az 1500 kaloria vagy csak meg kell szoknom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 eves no vagyok, 151 centi es 85 kilo. Nagyon szegyellem magam, hogy eddig jutottam, ezert kerlek ne iteljetek el, de most elhataroztam magam es le akarok fogyni. Az alapanyagcserem elvileg 1610 kaloria, igy azt gondoltam, hogy elso korben 1500-at fogok enni, megnezem igy milyen.

1 hete dietazom meg csak, az elso 3 napban nem volt semmi baj, sokkal jobban ereztem magam, mint eddig. Viszont azota nem is azt mondom, hogy ehes vagyok, hanem gyakran szedulok es erotlen vagyok.

Nem sportolok most meg, de mar elofizettem egy 8 hetes otthoni torna programra, az jovoheten indul.

Szoval alapvetoen nem sportolok es sokat vagyok itthon, de van egy 4 honapos kisfiam, akit nyilvan a nap folyaman rengeteget kell cipelni, ezen kivul fozok es sokat takaritok napi szinten, mert van egy benti kutyank is, igy muszaj.


Tehat azert nem ulok egesz nap, illetve meg ha ugy itthon kell lenni, elvagyok, de azt vettem eszre, hogy alig van erom kivinni a kutyat es babat setalni. Max 30 percet birok, utana egyszeruen haza kell jonnom.

Nem tudom, hogy most idot kell meg hagynom, amig megszokom az eletmodvaltast vagy keves lenne?

Valtozatosan eszem, ha valakit erdekel, majd leirom miket, de most ezzel nem huznam a kerdest.

Attol felek, hogy igy a sportot se fogom birni. 1 het alatt viszont nem nagyon fogytam meg,azt gondoltam, hogy legalabb azert fel kilo lemegy, de nem. Igy megfordult a fejemben az is, hogy esetleg meg tul sok is ez a kaloriamennyiseg, nem tudom, de tanacstalan vagyok.


Nalatok hogy volt? Hozza kellett szoknotok az uj eletmodhoz vagy konnyen ment? Volt, hogy kellett emelni/csokkenteni a kaloriat?


2023. szept. 3. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Alapszabály, hogy az alapanyagcsere alá nem szabad menni. 1700-1800 kcal-t próbálj meg minimum, de ha szoptatsz, még több kell (napi 500 kb a szoptatás).


Ekkora babával a séta-séta-séta jó sport. Az otthoni torna is éget kalóriát, de ha mondjuk ilyen tartásjavító stb., az minimálisat. Ha rá tudod valakire bízni és pl. biciklizel, azzal már lehet sokat.

2023. szept. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szedulsz, valtoztass foleg pici mellett, nem eri meg, hogy rosszul legyel. Nem lehet hogy rossz a tapanyagelosztas? Viszel be eleg szenhidratot? Mik a makroid? Miket eszel egy nap? Milyen elosztasban?

Soknak fixen nem sok ennyi kilosan az 1500 en inkabb a helyedben 1700al kezdenek es legy turelmes , beindul az a fogyas lassan, aztan eloszor gyorsan lemegy a viz, majd belassul oda

2023. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, akkor emelek kicsit :)

Nem szoptatok es sajnos mire lehetosegem lenne elmenni egyedul pl biciklizni vagy akar barmilyen masik sportra, az hetkoznap mar csak keso delutan van, addigra meg mar hulla vagyok egyebkent is.

Ezert fogok most egyelore otthon tornazni, mert ezt meg a baba mellett is tudom csinalni, ha ebren van. Igazabol ez ilyen szules utani program, van benne mindenfele, pilates, kardio, de ugye szetnyilt hasizom specifikus, ami nalam meg fennall. Szoval nem is csinalhatok csak ugy akarmit, ezt tudom.


Pontos makrokat nem tudok, bocsi, egyelore csak a kaloriat neztem.


Szoval pl ezt ettem tegnap:


Reggeli:

1 tukortojas, sonka, tk kenyer 323 kaloria


Tizorai:

Oszibarack+ mandula 145 kaloria


Ebed: szekelykaposzta csirkemellbol+ tk kenyer 545 kaloria


Uzsonna:

Korpovit keksz+ alma 124 kaloria


Vacsora:


Lilahagymas sonkas melegszendvics es kefir 363 kaloria

2023. szept. 3. 15:08
 4/13 anonim ***** válasza:

Az elözöek sok okosat írtak, annyit tennék még hozzá, hogy az sem mindegy, hoyg az 1500 kcal miböl jön össze. A mellékelt étrend azért rossz, mert nincs benne gyakorlatilag zöldségféle, ami kevés kalóriás, cserében laktat, nem leszel éhes mellette.


De a te értékeidhez legalább 1800-2000 kcal kellene, az 1500 gyakorlatulag koplalás, ezzel csak tönkreteszed a szervezetedet.

2023. szept. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ez csak az egyik napom volt!

Termeszetesen eszem zoldseget is, ma pl salata volt az ebed hussal, reggeli meg kifli egy kis kolbasszal, paprikaval, paradicsommal.


Szoval ez csak egy pelda, eszek mindenfelet.


De amugy a szekelykaposztaban szerintem eleg sok kaposzta van, meg ha savanyu is.

Ami zoldsegnek szamit legjobb tudasom szerint :)

2023. szept. 3. 17:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Mivel az etkezeseddel nincs problema, szepen el van osztva, van benne eleg szenhidrat es mindenfele tapanyag, szerintem mindenkepp emelj a kalorian pl 1700at kiprobalhatnal
2023. szept. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Koszonom, novelni fogom.

Nem celom az ehezes es a tul gyors fogyas se, nem sietek.

2023. szept. 3. 18:31
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kevés. Voltam a cipodben. 90rol fogytam 65re 150 centiskent. Amikor 80 kilo korul voltam, 1200 kalirian eheztettem magam es az edzom ramszolt hogy az keves. Utanaszamolt es 1700ra emeltuk. Az jo volt, nem voltam ehes es fogytam rajta heti 2 edzes mellett.

75 kilonal lett 1600 es 70 kilo korul 1400

2023. szept. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amugy az etkezesed meglepoen jo. Valtozatos, minden jollalat, vitamin se hianyzik. Hajra
2023. szept. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tök jó az étrended :-) Picit növeled a kalóriát és jó lesz. Nekem egy icipici édesség is kellett a szédülés ellen, mondjuk egy kis kocka csoki. Lehet, hogy ez csak pszichés dolog volt nálam, de ennyi belefért. Mondjuk másnak jobban beválik teljesen kizárni az édességet.
2023. szept. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!