Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehet, hogy keves lenne az...

Lehet, hogy keves lenne az 1500 kaloria vagy csak meg kell szoknom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 eves no vagyok, 151 centi es 85 kilo. Nagyon szegyellem magam, hogy eddig jutottam, ezert kerlek ne iteljetek el, de most elhataroztam magam es le akarok fogyni. Az alapanyagcserem elvileg 1610 kaloria, igy azt gondoltam, hogy elso korben 1500-at fogok enni, megnezem igy milyen.

1 hete dietazom meg csak, az elso 3 napban nem volt semmi baj, sokkal jobban ereztem magam, mint eddig. Viszont azota nem is azt mondom, hogy ehes vagyok, hanem gyakran szedulok es erotlen vagyok.

Nem sportolok most meg, de mar elofizettem egy 8 hetes otthoni torna programra, az jovoheten indul.

Szoval alapvetoen nem sportolok es sokat vagyok itthon, de van egy 4 honapos kisfiam, akit nyilvan a nap folyaman rengeteget kell cipelni, ezen kivul fozok es sokat takaritok napi szinten, mert van egy benti kutyank is, igy muszaj.


Tehat azert nem ulok egesz nap, illetve meg ha ugy itthon kell lenni, elvagyok, de azt vettem eszre, hogy alig van erom kivinni a kutyat es babat setalni. Max 30 percet birok, utana egyszeruen haza kell jonnom.

Nem tudom, hogy most idot kell meg hagynom, amig megszokom az eletmodvaltast vagy keves lenne?

Valtozatosan eszem, ha valakit erdekel, majd leirom miket, de most ezzel nem huznam a kerdest.

Attol felek, hogy igy a sportot se fogom birni. 1 het alatt viszont nem nagyon fogytam meg,azt gondoltam, hogy legalabb azert fel kilo lemegy, de nem. Igy megfordult a fejemben az is, hogy esetleg meg tul sok is ez a kaloriamennyiseg, nem tudom, de tanacstalan vagyok.


Nalatok hogy volt? Hozza kellett szoknotok az uj eletmodhoz vagy konnyen ment? Volt, hogy kellett emelni/csokkenteni a kaloriat?


2023. szept. 3. 13:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Nem zartam ki teljesen, de egyebkent sose voltam edeszaju. Szoval most eszek edes zabkasat, meg zabkekeszet, amit itthon csinalok, ilyesmiket.


Az en gyengem a chips es a gyorskaja sajnos :(

Na azt viszont el akarom felejteni egy eletre.

2023. szept. 4. 11:43
 12/13 anonim ***** válasza:
Az étkezésed jó, de ha szédülsz, akkor neked nem elég az 1500 kalória (Az egyébként is kevés). Emeld meg 1700-1800-ra.
2023. szept. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

1500 tapasztalataim szerint nagyon kevés. Gondolj bele, egész életedben kontroll alatt kell tartani az étkezésed, ha nem akarsz fogyás után visszahízni. 70-80évig 1500 kalórián vegetálni , hát nem igazán élhető. Persze anorexiás betegek elvannak, akár kevesebbel is, de ők agyban betegek, és nem követendő példa.

Egy felnőtt, nem kómás- ágyban fekvő ember energiabevitele valahol 2000 környékén van. Természetesen rendszeres testmozgás (legalább heti 5x1 óra) mellett, hiszen az is az egészséget szolgàlja.

2023. szept. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!