Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Azt hogy csak heti fél vagy...

Azt hogy csak heti fél vagy egy kg-ot egészséges fogyni, ki találta ki?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy ez is olyan hogy, valaki egyszer azt mondta, hogy nem szabad kihagyni a reggelit, meg napi 5-ször kell enni keveset, és azóta mindenki ezeket szajkózza. Pedig minden szervezet más, nem egyformán működünk.

2023. szept. 7. 19:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
#10 De hány kilóról adtál le ennyit? 150-ről vagy 60-ról?
2023. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
40%

Na végre valaki aki megkérdőjelezi ezeket :D


Az ötször evős dolog nekem csak rosszat tett, mindig éhes voltam, hirtelen tört rám, nem bírtam ki 1 órát se, azonnal ennem kellett, mert leesett a vércukrom. Amióta időszakos böjtölök, nem is vagyok éhes az ablakon kívül, ha mégis, tudom, hogy elmúlik, csak várnom kell 20 percet. A reggeli a nap legfontosabb étkezése, az meg elvileg egy gabonapehely reklámszövege volt. De mai naig mondják, hogy de, az a legfontosabb, mert az indítja be a napot. Aha, hát én ha reggelizek, és mondjuk nem egy kis valamit, mert utána éhes leszek, hanem rendesen, akkor full nincs energiám dolgozni. Úgyhogy nem való mindenkinek.


Nemrég erős vitám volt egy dietetikussal meg annak egy rajongójával (Tiktok tartalomgyártó a csaj), hogy az 1400 kcal nekem pont jó a fogyáshoz, de szerintük meg egy gyereknek elég ennyi. Ja, csak azt nem veszik figyelembe, hogy nem mindenki izmos, nyilván egy több izommal rendelkező embernek ez kevés, nekem meg ennyi a maximum, amit rendes ütemű fogyáshoz ehetek, mert nincs rajtam sok izom, alacsony vagyok, ülő életmódot élek. Aki aktív, sokat sportol, fizikai munkát végez, izmos, magas, esetleg még férfi is (én nő vagyok), annak igen, az 1400 kevés. Egy gyerek amúgy is sokat mozog általában, meg kell a növekedéséhez az az 1400, de én csökkenni akarok. Nem lehet mindenkire általánosan rámondani, hogy egyen X kcalt, mert attól fogy. A kalkulátor sem tudja megmondani, mennyi pontosan a BMR-em, lehet, hogy nekem lassabb az anyagcserém, van, akinek konkrétan anyagcsere betegsége van, stb. De a kalóriát se mindig tudod kiszámolni pontosan, lesznek pár kcalos eltérések, vagy rosszul van rögzítve Yazioba és nem nézed meg a címkét, stb.


Ez a heti fél/1 kg is egyre inkább csúszik fél kilóba, vagy még kevesebbe, legalább is gyakoris felhasználók szerint. Szerintem meg nem kell mindenkinek csigatempóban fogynia. Elveszíted az izmodat? Ez mikor van így? Akkor, ha sportos, izmos vagy és elkezdesz gyorsan fogyni. De ha alapból is csak annyi izmod van, amennyi az alap mindenkinek, akkor abból már hova fogysz? Meg oké, fogysz izomból is, de előbb utóbb zsírból is, lehetetlen, hogy zsírból ne menjen le. Ha meg a végeredmény nem tetszik, akkor visszaszeded az izmot sporttal és fehérjedús táplálkozással.


Én ötször evős, nagyon odafigyelős diétával és futással lefogytam 11 kilót. Hát, ja, skinny fat lettem, mert nem súlyzóztam. De nekem ez annyira nem para, nem akarok izomkolosszus lenni, annyit nem ér a szenvedés. Ez a 11 kg négy hónap alatt ment le. Ha akkor tudom, amit most, hogy nem halok bele, ha egy kicsit kevesebb kcalt eszem és úgy gyorsabban fogyok, és ugyanolyan lesz az eredmény, akkor két hónap alatt fogytam volna le. Tévhit, hogy egy étkezést sem szabad kihagyni, mert raktározni kezd a tested, meg hogyha akár csak egy napig BMR alatt eszel, egy életre tönkreteszed magad. Pár hétig biztosan nem lesz semmi bajod, utána mondjuk érdemes BMR-nyit enni fogyáshoz, de ugye ki tudja kiszámolni a valós BMR-emet? Abszolút nem érdemes ilyeneket túlgondolni. Én pont leszarom már, hogy a fehérje 2 gr per testsúlykg legyen, mert ez csak a testépítőknek kell, meg hogy ha nem iszol meg 3 liter vizet, nem fogysz (what?), meg hogy gyümölcsöt ne egyél mert a cukor káros, meg a majonéztől hízol, meg mit tudom én. Számolom a kalóriákat, igen, kevesebbet eszem, mint amennyit a legtöbb ember, de fogyok, eredményesen, egyre csinosabb vagyok és ez legalább tartható, mert az is tévhit, hogy bezabálsz a koplalás után, az max akkor van, ha 1000 kcal alatt eszel sokáig, de nekem 1000 fölött van mindig, és mint mondtam, éhséget nem sokszor érzek. Tök szuper, hogy bármit megehetek és még így is deficitben vagyok, nekem ehhez annyi kellett csak, hogy átálljak a 20/4es böjtre. Ja, és heti egy kilót mindig minimum fogyok.

2023. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
62%

Nos 1kg zsír kb 9000kcal.

A napi kcal igénye egy embernek átlagosan legyen mondjuk 1800kcal.

Tehát 1heti kcal igénye legyen 12600kcal…

Tehát ha nem ennél semmit, abszolút semmit 1 héten át, akkor is max kicsit több mint 1kgot fogynál…

Így már elég egyszerűen belátható, hogy a 0,5-1kg nál gyorsabb ütem egy eléggé egészségtelen tendencia.

2023. szept. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!