Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Utolsó öt kiló mínuszhoz...

Utolsó öt kiló mínuszhoz kalóriakeret?

Figyelt kérdés

160 cm vagyok,két gyermek édesanyja. Jelenleg 65 kiló. 60 voltam terhességek előtt,szeretnék erre visszamenni.Tudom,hogy sporttal könnyebb lenne,de nem szeretek edzeni,ez nem is fog változni,így kérlek ezt ne javasoljatok (ezért is írom ide a kérdést). Van ugyan egy szobabiciklim, heti kb kétszer kb fél órát tekerek rajta,de ennyi. Imádok olvasni,a kevés kis szabadidőm inkább ezzel töltöm,nyugiban,csendben bekuckózva,nem muszáj edzésekkel.

Nem bomba alakot akarok,csak a maradék pár kg-t leadni,mert úgy belep,mint egy takaró. Mekkora kalória keretet lőjek be? Pár oldalon kiszamoltam,de elég nagy az eltérés. Nem baj,ha lassabb,de azért jó időre,mondjuk március végére, nem bánnám,ha lemenne.


jan. 1. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen viszonylag kis túlsúlyt már elég nehéz leadni mozgás nélkül... de azért nem lehetetlen.

Mennyi kalóriát eszel most? először is ezt kellene megállapítani. Ha tartod a 65 kilós testsúlyt, nem hízol, nem fogysz, akkor azt kellene tudni, hogy ez hány kalóriával sikerült... és utána abból a kalóriából kellene számolni.

Elveszel belőle mondjuk 400-at (HA ezzel nem mész 1200 alá, mert az nem egészséges), és mondjuk 2 hétig nézni, hogy mi történik. Ha fogsz, oké. Szerintem, amúgy, fogyni fogsz.

Ilyen kicsi túlsúlynál és mozgás nélkül 200 kalória is sokat számíthat... neked kell kitapasztalni, hogy mi az, amin fogysz.

(amúgy, tényleg csak jó tanácsként mondom, jó lenne találni olyan mozgásformát, amit szeretsz, és szívesen csinálsz heti 3-4 alkalommal 40-60 percig... nemcsak most, a fogyás miatt, mahnem 1. hosszabb távon az egészségedre nagyon jó hatással lenne, 2. nehezebben híznál vissza, kicsit több evés mellett is, 3. a gyerekeknek is jó példa lenne egy sportosabb anyuka :))

jan. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Számold ki a bmr értéked és egyßl annál 50 kcallal többet. Az alá sose menj. Így mozgas nelkul kb 1 honap alatt fog lemenni egy kilo.

A gymbeam oldalon a bmr kalkulátor ki tudja számolni az értéket.

jan. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek

1-ed,sajnos az idő a szűk keresztmetszet. Vannak más hobbijaim is,vannak a munkán kívül is feladatok,van két gyerekem,teljes állásom. Olvasni meg még egy két másik hobbim van, akiket imádok,ezekre egyszerűen nem jutna idő ha rendszeres edzést beiktatok. Úszni is szeretek,de annyira nem,hogy emiatt minden mást hanyagoljak. Heti 3-4szer 30-40 percem nincs rá. (Hacsak nem a lakásban lenne a medence,de ugye nem ott van). Majd egy másik életben,ahol nem kell dolgoznom. Annyira meg nem vagyok mázlista hogy négykor kelnek emiatt (így is hatkor kelek minden nap,így is fáradt vagyok hét közepére -végére.) Így se jut sajnos annyi időm mindenre,mint szeretnék.


Akkor elkezdem egyelőre csak írni,amit eszek,meglátjuk mennyi kalória. Utána elvesztek ebből,és meglátjuk,fogyok-e. Egyébként az édesség a szűk keresztmetszet,itt csúszok el szerintem. Ezt kellene visszafogonom. Majd motivalom magam és a rá szánt összeget felreteszem.

jan. 2. 13:02
 4/4 A kérdező kommentje:

Mázlista az mazoista akart lenni :)

Nem példakép lennék a gyerekeimnek,ha erőltetném az edzést,hanem mártír.

jan. 2. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!