Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek jó a kalóriakerete...

Szerintetek jó a kalóriakeretem? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A karantén alatt eléggé elhagytam magam, és most jött el a pillanat (kb. egy hónapja), hogy most már igazán fogyni kéne.

Ezt el is kezdtem, lassan egy hónapja Avivázok (PCOS vagyok, ezt ajánlotta a nőgyógyász), viszont a torna kizárja az összes sportot, talán a séta kivételével. Két gyakorlatsora van, heti 3x csinálom az egyszerűt, és heti 3x az ovulációsat. Az előbbit néha pici súlyzókkal, az eltart olyan 35-40 percig, és szakad rólam utána a víz, az ovulációs sokkal nyugisabb, több benne a nyújtás.

Néztem kalkulátorokat, elvileg kb 45%os a testzsírom, és olyan 27-28 kilót kellene leadnom. Nő vagyok, 22 éves, 95 kiló vagyok most, és 167 centi. A kalkulátorok szerint a napi 400-500as kalóriadeficithez nekem 1200 kcalt szabad ennem, viszont így folyamatosan éhes vagyok (a diétás részt hétfőn kezdtem). Jó így a keret? Tudtok valami olyan jolly jokert mondani, amivel ezt kiküszöbölhetném? (Jelenleg egy 1200as étrendeket tartalmazó szakácskönyvből főzök, így a makrók 120-140 szénhidrátra, 50-60 zsírra és 70-80 fehérjére jönnek ki, recepttől függően.)



2022. máj. 27. 07:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez a keret kb vegetáláshoz ok, élni baromi kevés lesz, főleg hosszútávon.

Csak jó tanács egy tapasztalt személytől, hogy NE akarj koplalással fogyni, nagyon rossz út. Olyan életmódot alakíts ki, amit életed végéig tartani tudsz, egyéb esetben folyton vissza fogsz hízni, ha túl drasztikus, rosszul fogod magad érezni, túl gyakran leszel éhes, fáradt, stb stb.

Jobban jársz ha többet eszel, és mellette aktív vagy.

Egy átlagos felnőtt energiaigénye viszonyításképp számokban 2000-3000 kcal körül mozog, magasság, kor, nem aktivitás alapján, nagyjából. Pontosat ugye nem lehet tudni, kalkulátorok is csak megbecsülni tudják.

Mozgás tekintetében érdemes fokozatosan felmenni közepes szintre, ez 300 perc körül van amit heti szinten folyamatos mozgással töltesz, a napi aktivitás mellett.

Én pl komoly felesleget fogytam le 3 év alatt. Egyéni igényeim szerint más tápanyag arányokkal.

Az energiabevitelem 2500kcal körül volt/ van a mai napig is, már normál súly mellett. Bár erre nem fordítottam kiemelt figyelmet, nem volt rá szükségem. Én csak a szénhidrátra figyelek, hogy ne legyen sok, mert ha sok az nekem nem jó. 175cm magas vagyok egyébként. Napi 8 órás ülő munkám van, emellett, fokozatosan eljutottam oda, hogy heti 10 órát sportolok, ezen kívül a napi aktivitásomat is növeltem ( munkába járás alkalmával napi fél óra séta helyett, 3 óra séta hosszabb útvonalon) szintén fokozatosan.

2022. máj. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is kevés kicsit, de sokat sétálni (június vegéig) esélytelen sajnos, hosszabb tornát pedig egyenlőre fizikálisan sem tudok. A legtöbb kalkulator 1400-1500 közé lőtte be a BMRemet, es 1700-1800 közé a súlytartásos napi bevitelt :(
2022. máj. 27. 08:53
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Én férfiként fogyok 1500al és simán bírom, sok vizet iszom, napi 3 litert, meg sok fehérjés dolgot eszek, attól nem leszek éhes hamar. Lefekvés előtt sem eszem mar 3-4 órával mégis, úgy érzem még kevesebbel is bírnám. Pedig amúgy nagy hülyeséget csináltam, mert napi 4-5 ezer kalóriáról ugrottam le egyből 1500ra az első hét mondjuk tényleg nehéz volt, de fontos, hogy ne add fel és ne legyen csalónapod se sokáig. Én 40 nap után tartottam az elsőt.
2022. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"A legtöbb kalkulator 1400-1500 közé lőtte be a BMRemet, es 1700-1800 közé a súlytartásos napi bevitelt :("


Melyik kalkulátor? Én hármat néztem meg így hamarjában, mindegyik jóval fölötte számol. Eleve nőknél 1.6-os szorzóval számítódik a szintentartáshoz szükséges kalória az alapanyagcseréhez viszonyítva, így az 1400- as BMR-hez 2240-es szintentartó kalória társul.

2022. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld :)


Egyébként ilyen összeállításokat főzök, párszor kiegészítve egy-egy tojással

Egyébként ha nagyon kevés a feherjém, akkor megoldás lehet néha rájárni párom BCAA-készletére?

2022. máj. 27. 10:09
 6/9 A kérdező kommentje:

Pont a link maradt ki 😅


[link]

2022. máj. 27. 10:09
 7/9 A kérdező kommentje:
2022. máj. 27. 10:22
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Valoszinuleg nem azert hiztal meg, mert napi 1500-1600 kaloriat ettel, igy nyugodtan megemelheted ennyire. Az 1200 drasztikus, koplalas, nem fogod sokaig birni.
2022. máj. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a torna kizárja az összes sportot úgy, hogy majdnem 100 kiló vagy, akkor a tornát kell kibszni és helyette sportolni.

A fogyás sokat segít a PCO-n.

2022. jún. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!