Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Számoljátok a kalóriát hogy...

Számoljátok a kalóriát hogy megtartsátotok a számotokra ideális súlyt?

Figyelt kérdés
mennyi a napi kaloria beviteletek? nehez betartanj? hány kg vagy?
jan. 16. 09:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%

Nem.


Így nemcsak hogy megtartom a súlyom, de szerzek is hozzá!


Amit viszont számolok, az a mozgással fogyasztott extra kalória. És amikor ez elég sok, hétről hétre egyre több, akkor pedig megy le a súly. Ki érti ezt?


Éhezni nem vagyok hajlnadó. Normál ételek, normál adagok, sok zöldség, némi gyümölcs. Hús, kenyér, tészta, minden jöhet.


Tavaly januárhoz képest 5 kilót fogytam (102-ről 97-re). Az mondjuk zavar, hogy szeptembertől meg 6 kilót híztam, mert nyár végére már 91 voltam. Mindezt kb. fix kajával, csak a mozgásmennyiség változott meg, mert leálltam.

jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
63%

1 - 5kg fogyás egy év alatt az semmi.


A kalóriákat és a tápanyag bevitelt meg számolni kell diéta alatt, csak úgy lesz hatásos a dolog. Van egy csomó kaja, ami amúgy tök finom és alacsony vagy jóval alacsonyabb a kalóriatartalma. (pl: tortilla pizza).

A sport önmagában nem elég, azt fogja eredményezni, amit az első kommentelő írt le. Egy év alatt 5kg, ami normál esetben max 2 hónap alatt leadható súly, csak diétával, sport nélkül.


Én pl kerékpározok a szezonban, egy edzés ami 2 órás, eszközzel mérve 1500kcal. Heti 3x eljátszva ez 4500kcal csak sport, plusz naponta a kajával megspórolok kb 700-800kcal-t és nem éhezek, csak figyelek a dolgokra.

jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%

Az 5 kiló az nem semmi egy év alatt. Átlagban az fél kiló. A megváltozott életmód, ami azért jó, mert különösebb odafigyelés, számolgatás nélkül is rendben van a súlyod. Ebbe belefér néha egy-egy kiadós zabálás is, de mindenképp sok benne a testmozgás.


Viszont ha értelmezve olvasod, akkor láthatod, hogy szeptembertől már híztam, havi 1 kilót meghaladóan. Tehát a 102->91 az kb. kilenc hónap (inkább amúgy 6, amikor valóban aktívabb életet éltem, nem csak a lakás-kocsi-munkahely-kocsi-másodállás-kocsi-lakás->alvás tette ki az életem, és az alváshiányt nem kajával pótoltam).


Tehát a 11 kiló fogyást 6 hónapra számolom, ami majdnem havi kettő, heti fél kiló. Nekem ennyit megér, hogy felnőtt adagokat ehetek és nem kell megvonni bármit is magamtól. Szeretem a húst is, a zsírt is, a kenyeret is, a zöldséget-gyümölcsöt is. Ja, és szeretek mozogni is, ezt valóban sokan nem mondhatják el magukról, nekik marad a koplalás, számolgatás. Nem kell sietnem a fogyással, nem is sietek. Cserébe a bőröm sem lesz striás, nem fog lógni rajtam semmi, mert nem egy hónap alatt akarok 5 kilót leadni.

jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Én néha igen néha nem. Ha elszalad velem a ló akkor utana picit igen. 1700 kcal a sulytartasom alacsony csajkent 2 edzessel. Nem nehez hetartani mert kb 2 evig defixitben voltam fogyassal 1400 kaloriaval szoval ez ahhoz kepest plusz egy snack
jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
37%
Az elég káros lenne. Aki csak úgy tud súlyt tartani akkor az rosszul fogyott. Hisz nem életmódot váltott csak max annyi ideig amíg fogy. Ha beépíti valaki az uj szokasokat a mindennapokba es a testére hallgat akkor szamolas nelkul is sulyt tart. Aki igy is minden szart vagy orias mennyisegeket osszeeszik az elbukott az eletmodvaltasba es nem talalta a tarthato kozeputat
jan. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

3

Én is rengeteget sportolok, pl 7000 km-t binrgáztam le a tavalyi évben, meg eleve elég aktív életmódot élek a kutyám miatt. Állandó séta, kirándulások, stb. Mégis hízásnak indultam mikor leszoktam a cigiről, aminek csak úgy tudtam gátat szabni, hogy bizony el kellett kezdenem számolni a kalóriákat. Most az eddigi tevékenységeim mellé beiktattam naponta olyan 4-50 perces itthoni edzéseket is, így elég sokat ehetek, de azért folyamatosan nyomon követni kell a kalóriákat hogy ne szaladjon el velem a ló... De simán a sporttal nem menne, mert ugye a szervezet visszaköveteli az akkor elégetett kalóriát, sokkal éhesebb leszel mintha nem sportolnál, tehát oda kell figyelni ilyenkor is. Ha visszanyertem az eredeti súlyom (már csak 4 kg van hátra :)), akkor már könnyebb lesz. Egy ideig akkor is számolni fogom még a kalóriákat, hogy ráálljak a súlytartási mennyiségre, de nyilván nem örökre.

jan. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
41%

170 cm vagyok és 63 kg november eleje óta. Mivel nem számolom a kcalt, nem tudom, hogy mennyi a keretem. 1500 kcallal fogytam 4 hónap alatt 10 kg-t.

Nagyjából hetente ráállok a mérlegre. Igazából még 5 kg-ot le szeretnék adni, de még nem találtam meg hozzá a motivációt.

jan. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

én olyan értelemben számolom, hogy több év tapasztalata után tudom, hogy 1700-1800 kalóriával tartom a súlyom kb, és azt is tudom, hogy mi fér ebbe bele kb.

Tehát pl. tudom, hogy mekkora adag zabkását vagy hány tojást ehetek reggelire, hogy 1 kg párolt zöldség az 4 adag nekem, stb.

De konkrétan összeadogatni nem szoktam. Bízom az évek rutinjában, és működik is.

jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó előtti: 53 kilóból hová akarsz még fogyni??? Így is sovány vagy, úgy már alultáplált is.
jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Igen.

Napi 3300-3400 kcal. Mivel nem szemetet eszek nem a legkönnyebb betartani, de már megszoktam.

jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!