Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Számoljátok a kalóriát hogy...

Számoljátok a kalóriát hogy megtartsátotok a számotokra ideális súlyt?

Figyelt kérdés
mennyi a napi kaloria beviteletek? nehez betartanj? hány kg vagy?
jan. 16. 09:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
9-esnek: 63, azaz HATVANhárom vagyok, nem ötvenhárom.
jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Itt van aki olvasni sem tud pl a 9es :D Aztán van aki szerint egy év alatt 5 kg nem kevés fogyás... Hát nekem is nehezen, lassan megy, de azért 5 kilót én két hónap alatt is le tudok adni, de van aki 5 hónap alatt, alacsony súlyból is szerintem nagyon maximum 5 hónap lenne...


Én amúgy olyan szigorúan sosem számoltam. Kb napokban mérhető, hogy hányszor számoltam meg egy napomat. Így is lehet fogyni. Elég az elején számolni, megfigyelni, mi mennyi és belejössz :) Azért egy egész életen át kiszámolni minden falatot elég fárasztó lehet...

jan. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

#12 nagyon nem mindegy miből indul valaki.

Ha egy ülő életmódú 160 centis 65 kilós lányról beszélünk akkor 1400 kcal lb a bmr értéke. Amit eléget az egy nap kb 1700. Napi 300 kcal deficitben van. Ez kb 7700/300= 25 nap alatt jelent egy kiló fogyást. Fél év alatt 6ot. De a fogyás folyamat lassula hogy egyre kisebb a bmrja. Es ilyenkor csak a bmr erteket eszi meg ami hosszabb tavon nem tul fenntarthato. Inkabb 1500at ennie realis.

Ehhez képest legyen egy 180 centis 95 kilos ferfi akinek kb 1900 a bmrja és 2650 a súlytartásija heti 3 edzéssel. Na ő ha a bmrját eszi, napi 750 kcal deficitben van. 10 nap alatt lemegy egy kiló.


Nos, a két esetet nem lehet egy kalap alá venni. Valakinek tényleg lassabb a fogyás.

Én pl 1600 kcallal tartok súlyt, 1350el fogyok a példánál alacsonyabb nőként. Boldog vagyok ha egy hónap alatt egy kilo lemegy de már félnek is örülök

jan. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
62%

#12 5 kilót két hét alatt leadok, sőt, a legnagyobb fogyasztásom 3 nap alatt 9 kiló volt, de azt betudom a szalmonellának. (És senkinek sem kívánom.)


Két és fél kilót egyetlen edzés alatt. Nyilván víz.


Az, hogy hirtelen mennyit tudsz fogyni, nem jelent semmit. Azért mondom, hogy 5 kiló egy évre nem kevés, mert nem fogyókura, fogyasztás, nem egy 1-2-3 hónapos nyár előtti kampány, hanem életmódváltás okozta, aminek a nagy része a mozgásmennyiség változtatását jelentette, és csak kisebb részben az étkezést.


Persze, lehetne gyorsabban fogyni, lásd fentebb, tudnék is, de minek? Azok a kampányok nem fenntarthatók, az étkezés nekem örömforrás, szerencsére a mozgás is, és még valami.


A bőröm nincs megnyúlva. Az arcom nincs leszakadva. Nem repedezik a körmöm, nincsenek rajta csíkok, nincs karika a szemem alatt, nem töredezik a hajam... összefoglalva, a szervezetem nem mutat hiánytüneteket, mint nagyon sok fogyókúrázónak. 46 évesen egyetlen csillagos érték sincs a vérképemben.


Tavaly lement 5 kiló, idén is lemegy annyi, sőt, nyáron már 90 alatt leszek. Amire kb. azt fogom mondani, hogy "igen, megérkeztem". Összevetésképpen, 121 kilóról indultam, és egy percig nem "fogyókúráztam". Nem is 1 év alatt jött össze.


De biztos hülyeség, biztos nem működik.

jan. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

A fogyásom nagy részében, azaz évekig nem számolgattam kalóriát, az utolsó 3 kilónál már figyeltem és ez megszokásból meg is maradt.

2000-2400 kcal között szoktam lenni.

175cm/64kg 38 éves vagyok. 5 éve diétázom.

jan. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15* lemaradt, hogy igen, nehéz betartani, szívesen ennék többet, de nem tehetem meg:( , marad a sóvárgás. mert rohamtempóban visszahíznék. Mozogni többet nem tudok már annál ami van,( heti 5x2 óra), így is hulla fáradt vagyok sokszor a nap végére, se energiám, se időm, se kedvem tovább kínlódni.
jan. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%

2.

Ne legyél már hülye.

Hogy lenne egy év alatt 5kg az semmi? Egyrészt az pont -5 kilóval kevesebb, mintha semmit se fogyna az ember vagy netán még hízna is tovább.

Másrészt akin pl 20kg felesleg van , az 4 év alatt pont kényelmesen le tudja adni.

Hol van az megírva, hogy csak az a fogyás értékes ami gyorsan történik? Baromság.

Sokan pont ott rontjàk el, hogy gyorsan akarnak sokat, drasztikusan állnak neki, aztán meg nem bírják mert élhetetlen. Én mindent összevetve kb 4,5 év alatt értem el azt a súlyt amitől a testem meg akart szabadulni, de nekem sokkal nagyobb feleslegem volt.

Ha rohan az ember, de közben szarul érzi magát, a saját esélyeit rontja a sikeres fogyásra.

Miért ne fogyhatna valaki lassan? Az sem értéktelen semmi. Az is rengeteg munka!

jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
28%

17 - 12 hónap alatt 5kg az lóf*sz. Ha normálisan csinálod a diétát, ez 2-2,5 hónap alatt lemegy és nem kell szenvedned se. Ne legyél már buta, senki nem akar évekig diétázni azért, hogy leadjon 20kg-ot. Alapból, ha évek alatt tudsz leadni ennyit, az nem is diéta, köze sincs hozzá. Milyen kalóriadeficit az, ahol ennyi idő kell a fogyáshoz? Semmilyen. :'D


De "diétázz" akkor 5 évig, hogy leadj 20 kilót. Ezt még leírni is fáj, azt még te hülyézel másokat. :')

jan. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

18. A diéta nem szitokszó te "agyas". Szimpla odafigyelést, tudatosságot jelent a táplálkozással kapcsolatban.

Létezik Anyagcserezavar, betegség, ételintolerancia stb stb. Csomó betegségre is van diéta, azok az emberek se csinálják?

Akkor pl a cukorbeteg se diétázzon, mert ez valami hülyeség? Vágják le a lábát, vagy vakuljon meg, haljon meg, ne diétázzon mert az hülyeség?

Neked nagyon téves fogalmaid vannak a diétáról ezek szerint.

Egy súlyfelesleggel rendelkező ember tudatos táplálkozással azaz diétával, és mozgással tud lefogyni. Amit pl én magam is megtettem, de biztos hülyeség diétázni😂😂😂 Te egy vicc vagy!

jan. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

* ja és én konkrétan nem 20 kilót adtam le 4,5 év alatt, hanem sokkal többet, de nem ez a lényeg.

A 20kg csak egy példa volt arra, hogy a kisebb fogyás sem egyenlő a semmivel, mert évek alatt egy nagyobb feleslegtől meg lehet így is szabadulni. Tudod nem mindenki akar koplalva, kínlódva, éhezve lefogyni. A te hozzáállásod nem normális. Ennyi.

jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!