Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámolással december...

Kalóriaszámolással december 28 óta leadtam hat kilót. Eddig szépen gurultak le a kilók, de most valahogy mintha megtorpant volna. Ha esetleg a turbó diétás löttyel egy étkezést kiváltanék az segítene?

Figyelt kérdés

jan. 25. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A fogyás nem lineáris. 4 hete diétázól, és lement 6 kiló. Tökéletes. Mi a baj? Türelem! Folytasd a kalóriadeficiten alapuló étrendet, és fogyni fogsz. A turbó diétát és a hasonló káros ökörségeket hagyd meg azoknak, akik kalóriaszámolás helyett hülyeségekkel próbálkoznak.
jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ 😊 még kilenc kg-tól szeretnék megszabadulni.

Yaziot használom, mindent precízen mérek, minden egyes morzsát felírok. Így március végére írja a cél teljesítését. Lehetséges?

jan. 25. 14:43
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha esetleg a turbó diétás löttyel"


Minden ilyet felejts el. Saját étrendet csinálj és ne várj semmit az ilyen előre elkészített csodamárkás csodaszerektől, mint a challenge, norbi update vagy toman lifestyle vagy bármi ilyesmi.


Igen, havi 4 kb fogyás teljesen reális tud lenni.

jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne! Ne turbódiétázz. Pont ugynazt csinálja mint a kalóriadeficit.


2-4 hetet várj türelemmel. Elég nagy eséllyel meg fog utána újra indulni a súlyod.

Illetve a súlyleadás eleje sokkal gyorsabb es egyre lassabb lesz folyamatosan. Inkabb havi 3-4 kilora szamits. Pl siman eleg hetente merned magad

jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit kétségbe estem, mert eddig olyan jól ment, ugyanazt teszem és még sem változok, de akkor ezek szerint ez a normális.
jan. 25. 16:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, ez normális.

Hány kg és hány centi vagy? Mennyi kalóriát eszel?

jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

173/93. Sajnos mire észbe kaptam nagyon elszaladt a súlyom, de nagyon elszánt vagyok. A yazio 1500kcal ad naponta, de sajnos nem mindig sikerül megenni ennyit és sokszor marad napi 400-500 kalóriàm szabadon, de igyekszem megenni a mennyiséget.

Eszek, és sokszor nem érzem magam éhesnek, ami miatt bűntudatom is van néha, mert olyankor úgy érzem, hogy eredménytelen az egész

jan. 25. 19:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg is van a bibi. Túl keveset eszel és ezzel belassul az anyagcsere. Szóval egyre kevesebb kaloriabol is funkcionalni fog a test. Ez a tul kicsi kaloria megmsgyarazza hogy miert ilyen gyors a fogyasod.

Mar az 1500 is neccesen keves. A te sulyodban en kb 1900 kaloriat ettem fogyashoz.(Elotte 1200at ettem, jo sokat fogytam aztan megallt es mindenfele bajom lett. Ezutan emeltem fel).


Olvasd el ezt a kettot

[link]

[link]


És ezek alapján a yazioban allítsd át az értekeket kicsit magasabbra



A jelenlegi javaslatom meg egy csalonap. A lelassult anyagderevel a t3 t4 hormonok i csokkennek es azok nelkul eleg nehez fogyni.

Ehhez olvasd el ezt.

[link]



A csalonap utan allj be kicsit magasabb kaloriara. Es lassabban mint esdig de fognak jonni az eredmenyek. Meghozza ugy hogy kozben megorzod az egeszseged.



Az ehseg kerdese pedig: te lehet nem erzed az ehseget de a tested ehezik. Pont az elhizottakra jellemzo hogy azert esznek tul sokat mert nem is ehesek csak kivanjak vagy ott van elottuk stb. Tehat ugymond a testednek meg kell tanulni az ehseg erzetet. Ez honapok kerdese is lehet. Ehhez nekem pl az valt be hogy megvolt minden etkezesre egy egy oras idosav hogy akkor eszem meg. Pl reggeli 400 kcal 8.15 es 8.45 kozott. Ebed 550 kcal 12.30 es 13.00 kozott stb. (Nyilvan ez lehet kisebb vagy nagyobb, nekem igy illett a napirendembe). Szoval ezt kiprobalhatod hatha bevalik. Es ha szineset, finomakat fozol akkor elvezni is fogod. Vagy nekem pl amikor jol sikerult egy etel pl eloszor csinaltam zsircsokkentett husbol meg morzsa helyett zabkorpabol fasirtot es nagyon jo lett. Szo szerint vartam az ebedet hogy vegre megegyem. Ez tud segiteni. Mert ha kivanod az etelt az mar be is inditja a nyalelvalasztast



Szoval a konkluzio hogy a helyedben lassitanek az utemen. Tartanek egy csalonapot, utana egy picit magasabb kaloriara beallnek es figyelnek hogy az minden nap meglegyen. Ehhez segithet ha olyanokat eszel amiket nagyon szeretsz vagy ha beosztod hogy idoben mikor eszel vagy hany orankent

jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Általában délig nem is nagyon eszek. Felkelek és mindig azt hiszem, h időben vagyok, szép lazán megcsinálom a reggeli jógámat és utána jön a bakker, mennem kéne 😅 Folyamatosan rohanok, egyszerűen nem tudom magam utólérni. Olyan vagyok, mint a filmekben ábrázolt állandóan rohanó nő: menet közben öltözök, kocsiban iszom a kávét, aztán ha van időm a munkában már az este kiadagolt ebédemet elfogyasztom. Haza érve újra kaja, este meg sokszor csak pár szem kekszet eszek vagy egy yopro pudingot. Nagyon sokat kell változnom!
jan. 25. 20:06
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a lenyeg hogy ugy allj at hogy az tarthato meg elvezetes legyen. Pl "ha csak a dietazas miatt" elkezdesz dolgokat csinalni amit a cel elerese utan nem tartasz, valoszinu vissza fogsz terni a rossz szokasokhoz es visszahizol.

Ugy valtoztass h jolessen. Lehet h az neked 2x egy nagyobb kaja.

De az is lehet hogy mondjuk kiprobalod a reggelizest 4-5 nalig es rajossz hogy sokkal energikusabb vagy meg kevesbe kivanod az edeset napkozben (nekem ez volt). Csak keress olyan dolgokst amiktol jobban erzed magad. A sulyvesztest meg ne siettesd, lassu es nehez dolog.

Hajrá

jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!