Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet/kellene...

Mennyi idő alatt lehet/kellene leadni 15-20 kilót egy 100 kilós 26 éves nőnek? 4-5 hónap? Decemberre/januárra már el akarom ezt érni.

Figyelt kérdés

Ebben az évben szeptember közepe tájékán kezdtem el komolyabban szálkásítani. Edzeni most csak itthon szoktam minimum fél órát.

Konditerembe mennék legszívesebben, viszont jelenleg az anyagiak miatt nem tudok.(ez előtt sokat jártam terembe, ami által viszonylag nagyobb izom tömeget fel is tudtam epiteni, de amióta nem járok, azóta sok felesleget felszedtem.


Türelmetlen volnék? Mivel nem látok még különösebb változást azóta, amióta elkezdtem. Próbálok minél többet mozogni, viszont így ezzel az itthoni edzéssel félek, hogy nem sokra megyek.



nov. 11. 12:20
1 2
 1/11 LaudeturJesusChristzs válasza:
20%
egyél kevesebbet és egészségesebben, mozogj többet, ne egyél húst és tejterméket, ne igyál alkoholt, ne dohányozzál, és kész. Ja, és a netes fogyasztó csodaszerek nem segítenek.
nov. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló arányokkal és túlsúllyal 5 hónap volt heti 2 edzés és kalóriaszámolás mellett. Az étkezésen múlik a legnagyobb része. Azt kellene kontrollálni mennyiségben és minőségbsn
nov. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 LaudeturJesusChristzs válasza:
16%
nem a kalória számít, 500 kcal uborka, saláta messze nem ugyanaz, mint 500 kcal mekis sült csirke, olajban sült akármicsoda, energiaital.
nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 LaudeturJesusChristzs válasza:
10%
első válaszomat miért kellett lehúzni?
nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igazad van. 500 kalóriányi mekis csirke jobb, mint ugyanennyi saláta.

A különbség az, hogy a saláta elfogja telíteni, mert hatalmas adag, a csirke pedig épphogy csillapítja az éhséget.

nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kérdező magasassága pedig fontos lennw, de ekkora súlynál 300-500 kalória deficit, heti 2-2,5 óra kardió 2-4 hónap alatt megoldja.
nov. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Heti nagyjából 0,5-0,8 kg fogyás az egészséges. Ennél nagyobb heti fogyást nem javaslok senkinek, maximum professzionális segítséggel, mert csomó egészségügyi és életszínvonalbeli probléma előjöhet. Tipikusan a "lassan járj, tovább érsz" esete. Ahogy a 6-os írta, kis kalória deficitben legyél, ne csökkentsd drasztikusan a táplálékbevitelt, én egyébként az intermittent fastingra (időszakos böjt) is esküszök, hogy legyen időd emészteni és természetesen a rendszeres testmozgás is elengedhetetlen. De a legfontosabb a helyes táplálkozás. Ilyen ütemben nagyjából 5 hónap alatt leadható ez a súly. Decemberre külső beavatkozás (zsírleszívás) nélkül soha az életben nem fogsz leadni 15 kilót.
nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Így van 7 es
nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél türelmetlen! Hagyj időt a testednek! Nem 1-2 hét alatt híztál, ugyanígy nem is 1-2 hét alatt fogsz lefogyni. a lényeg, hogy legyél kcal-deficitben. Azonban a test-összetételed javításának érdekében az sem mindegy, hogy mit eszel. Sok sikert!
nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az ételek mennyiségével és minőségével nincs probléma, mert tudom, hogy a szervezetem mire reagál jól, és hogy mit kell ennem és mit nem. Gyorséttermi kajákat ezelőtt sem ettem, mert nem szeretem, és próbálok nem csak erre az időszakra olyan ételeket/elelmiszereket enni/használni, amik segítenek a célom elérésében, hanem egy teljes életmódváltáson vagyok. Leginkább az élelmiszereket tekintve.


A mozgást illetően pedig igyekszem kihozni ebből a maximumot a célomnak megfelelően és kitartónak és nem turelmetlennek lenni.

Sohasem szerettem itthon edzeni, jobban preferáltam a kodnitermeket, így ez elég nehéz számomra.

nov. 13. 18:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!