Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezzel az étrenddel, úgy, hogy...

Ezzel az étrenddel, úgy, hogy hetente egy "böjtnapot" tartok, mennyit tudok fogyni decemberig?

Figyelt kérdés

Itt van a napi tervezett étrendem:

[link]


Hetente egyszer, a tervezet szerint kedden böjtnapot tartanék, tehát 2 l vizen és 2 kávén kívül nem vinnèk be semmit a szervezetembe.


Adataim:

17, L, 161 cm/59.5 kg

Napi átlagos kalóriabevitelem eddig: 1200-1500 kcal volt.

Nem sportoltam eddig semmit, de a tervezet szerint ezután minden nap 30 percet tornáznék + 100 guggolást csinálnék.


Mennyi fogyás várható így decemberig? 10 kg lemehet?

Köszi előre is.



2016. szept. 2. 15:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
51%

Ez nem normális étrend.


Párizsis zsömle felejtős, pláne naponta kétszer. Olvass utána, mit kéne enni és mennyit...


A naponta 30 perc+100 guggolásnál is értelmesebb lenne inkább heti 3-szor intenzíven mozogni 1, de inkább másfél órát. Lenne ideje az izmaidnak regenerálódni, a 30 perc meg kb. semmire sem elég. Ez a bemelegítő szakasz egy normális edzésnél...

2016. szept. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
ha a cél, hogy tönkretedd magad, akkor tökéletes.
2016. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem nevezném étrendnek, ettől pár hét alatt tönkremész... Még a sulis menza is százszor táplálóbb. Mielőtt elkezdenél koplalni, kicsit utánanézhetnél, mit jelent az egészséges (egyben fogyókúrára alkalmas) étrend. Zsemle és párizsi biztosan nem szerepel benne, tejeskávé sem napi 3x, evés helyett. És hol a vacsora?
2016. szept. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Ételt mikor eszel? Tudod, olyan normálisat, rendes mennyiségű tápanyaggal meg minden.

Ez egy furcsa koplalás, az olyan túl vékony emberkék étrendjére emlékeztet, akik alig esznek, de akkor csokit és gumicukrot. A tiednél lehet rosszabb étrendet találni, de ahhoz már komoly ismeret és kreativitás kell. Igen pocsék.


A vacsora hiánya magánügy, az nem gond, a böjtnap is bejön sokaknak (de koplaláskor minek extra böjtnap?)... De a többi borzalmas. A mozgás se jó. 100 üres guggolásnak nincs sok értelme, inkább legyen heti 2 alkalommal 3x10, de megfelelő (egyre emelt) súllyal.

30 perc torna nem semmi, kis alapmozgás, de nem tudom, mit vársz tőle. Az izombontást fokozni fogja, de az amúgyis fokozott lesz.

2016. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Megnéztetek ti egyáltalán alaposan azt, amit belinkeltem? Napi 540 kcal. Lehet az a hozzáállás, hogy "fúj, szendvicset semmilyen esetben nem eszünk!", de 2 db egy nap alatt, úgy, hogy mást nem eszek, nem sok az a kalóriamennyiség, ami belőle származik. A szénhidrát bevitel megvan a zsömle miatt, a felvágottal nem tudom mi a gond (amúgy amit én eszek, az pulykából készül és nem sertésből), a zöldsaláta végképp nem egészségtelen. Mi bajotok van vele, hogy mindenki ezt hurrogja le a legjobban?


Az egyik válaszolónak, aki a cukrot, csokit, édességeket említette: SEMMI ilyesmi nem szerepelt az étrendemben és még csak utalást sem tettem rá, hogy bármelyik napon is ennék ilyet - ha fogyni akarok, miért ilyenekkel tömném magam? Miben hasonlít az, hogy valaki csak édességeket eszik egész nap az én étrendemhez, amiben a kristálycukor semmilyen formában nem szerepel (még a kávét is anélkül iszom)?


Megjegyzés: mindennap megennék egy almát/narancsot/körtét, vagy bàrmilyen gyümölcsöt, csak nem banánt, hogy így hozzájáruljak ahhoz, hogy ne zabáljak be a 3. napon.


Még egy igencsak fontos dolog: Tapasztalataim és kísérleteim szerint eltengődöm kevés ételen is, ráadásul annyira nincs időm enni a suliban (napi 7-8 órát vagyok benn), hogy alkalmam sem lenne napi 5 alkalommal normálisan, szépen komótosan étkezni. Reggeli - sosem eszek reggelit, nincs időm. Tízórai: néha egy kávé és egy kicsi szendvics, mert nincs időm. Ebéd: kimegyek egy zacskó fornettiért, vagy ilyen szarságért, mert nincs időm. Uzsonna: szintén egy szendvics, ilyenkor már általában több időm van enni. Vacsora: nem akarok 6 után enni, bàr a napi rutinom miatt mégis ilyenkor van rá alkalmam, és szerintem pont ezért vagyok 59 kiló...

Lehet, hogy ti nem jártok suliba, nem dolgoztok, nem laktok messze a munkahelyetektől, vagy 1 órás ebédszünetetek van, vagy hamar hazamehettek, de nekem szar az órarendem, így jártam, csak este tudok enni, ez pedig egészségtelen. Tudom, ez a diéta is némileg az, de utálom ahogy kinézek, röhögnek rajtam. Ha tönkrevágom a testem, engem az sem érdekel, de nem akarom, hogy nevessen bárki is azon, hogy milyen vagyok. Ha tönkremegyek és 45 kg leszek, az sem izgat, rajtam senki nem fog többet röhögni.


Nos, ennek tudatában javaslatok?


P.S.: akinek eddig nem lett volna nyilvánvaló, nincs időm heti én tudom hányszor hány órát edzésre/konditerembe járni, és pénzem sincs rá.

2016. szept. 2. 17:21
 6/28 anonim ***** válasza:
Ezt anorexiának hívják, javaslatom, hogy keress egy pszichológust.
2016. szept. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmondom az én napirendem, csak hogy rájöjj, hogy itt egyedül a hozzáállásoddal van baj.

Reggel 5:30-kor kelek, 6:00-kor reggelizek (főtt tojás zöldségekkel, müzli tejjel, zabpehely, kefír natúr kukoricapehellyel, ilyesmik, kb. max 15 perc alatt megvan...)

6:30-megyek buszra

Iskolába járok, ami nincs közel a lakásunkhoz, ráadásul elég kemény gimnázium

Minden nap 7 órám van vagy 8.

Tízórait és ebédet otthonról viszek. (gyümölcsök, egészséges szendvicsek, saláták, sült húsok, rizs, kuszkusz, akármi, előző este elkészítem és dobozolom )

Eddig úgy néz ki, a hétfő a pihenőnapom, de mivel még csak év eleje van, még nem tiszta az órarendem.

Tehát hétfőn 8 órám van, így 17:00-kor megy a buszom, azaz 17:40-re érek haza.

Kedden 9 órám van, így 17:40-kor érek haza, szerdán 1,5 órás érzésem van, ami 16:30-kor kezdődik, oda megyek suli után és 18:30-ra vagyok otthon, csütörtökön is 17:40, pénteken pedig még egy edzés és kb. 19:00-ra érek haza. Otthon vacsorázok. Ez megy kb 3 éve, mégis napi 7-8 órát alszom és ösztöndíjas kitűnő tanuló vagyok. És igen, én is fogyókúrázom. Ha türelmes vagy és odafigyelsz, normálisan betudod osztani az idődet, akkor nem kell ilyen hülyeségekre pazarolnod az erődet. Ettől csak elfáradsz és hisztis leszel, plusz mindenféle hiánybetegséged lesz, gondolom, szeretnéd látni az unokáidat. Egyél rendesen, a mozgás annyira nem is lényeges, csak legyen rendes diétád.

2016. szept. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Kedves #7-es válaszoló!

Bár a hozzászólásodat nagy érteklődéssel olvastam végig, és egyetértek azzal, hogy egészségesen kell táplálkozni (bár ez nálam eddig még nemigen vált be, mert nem nagyon mentem még át soha nagy fogyáson, bármit is próbáltam ki), azért megjegyeznék egy-kéz dolgot.

Leírásod alapján biztos vagy zseni vagy, aki egyszer elolvas tíz oldalt és szóról szóra vissza tudja mondani két hónap múlva is, vagy sok órád van, de nem sok tantárgyad, így kevesebb időt kell fordítanod az otthoni tanulásra. Nem tudom, hogy hány éves vagy. De ha minden nap fél hatra, vagy még annál is később érsz haza, és még így is kitűnő, ösztöndíjas tanuló vagy, nem neveznélek átlagosnak.

Nekem, személy szerint van problémám némi tantárggyal, amelyeknek a gyakorlására és tanulására sok időt kell fordítanom - 1-1,5 órát, ha nem akarok megbukni, példának okáért fizikából és kémiából, de a matekot is ide sorolhatnám. Mivel én is kb 5re érek haza, főleg ha szar a közlekedes, és a normál tanuláson (2 de esetleg 3 óra is otthon) még 1-1.5-et kell csak a felsorolt háromra fordítanom, az úgy már elég későre esik. És szeretek 5-10 perc szünetet tartani egyes tantárgyak között, hogy ne borítsam fel az asztalt. Van, hogy még ennél tovább is elhúzódik a tanulás. Még a 30 perc tornát is nehezen tudtam volna beiktatni - amit mindenki rögtön fitymálni kezdett - nemhogy a 1.5 óra edzést, ami pénzbe is kerül, ami viszont másra kell.

Az esti főzőcskézésről már ne is beszéljünk. Alapjáraton úgy vásárolnak a szüleim itthonra, hogy hétvégén eszünk főtt ételt, hétköznap szendvicset, tojást, stb-t készítünk, nálunk ez a szokás. Bár kapok napi pénzt ennivalóra, amikor iskolába megyek, az árak magasak, és egy komplett ebédért a 800 vagy 1000 ft a legkevesebb, amit elkérnek akárhová is megyek - s még nem reggeliztem, tízóraiztam, uzsonnáztam.


Tudom, hogy szar az étrendem, de 540 kcal nem sok, és ha hónapokig tartanám, biztos fogynék. Az, hogy esetleg neked nincsenek problémáid a tanulással, nem vagy elégedetlen magaddal és nem érzed úgy, amikor emberek közé mész, hogy egyszerűen átnéznek rajtad/kinevetnek, annak őszintén örülök, de velem nem ez a helyzet. Ha úgy tudok csak változtatni az utóbbi problémán, hogy tönkrevágom az egészségemet, akkor ezt bevállalom, hogy értékeljenek és ne lássam állandóan, hogy valamiért nem vagyok nekik elég jó. Nagyon hosszú ideje stresszelek emiatt, és elegem van belőle.

2016. szept. 2. 20:46
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért hoztam a csokin élő koplalókat, mert igen hasonlóan eszel hozzájuk: kemény koplalást kombinálsz átkozottul rossz étrenddel. Ha koplalsz, akkor főleg arra kell koncentrálnod, hogy mire van leginkább szüksége a szervezetednek s azt bevinni, nem felesleges vackokat. Fehérje, némi esszenciális zsír, kis szénhidrátszegény zöldség, lehetőség szerint minél tápanyagdúsabban. Ebbe ugyan semmi kenyér nem fér bele... Egy komplett étrendben még elmehet, de koplaláskor azért okosabban kell csinálni, bár maga a kemény koplalás elég ostoba dolog, valljuk be.


Ha nincs időd (bár rengeteg ember mesélhetne neked, akik 8-12 óra munka mellett edzőterembe járnak s maguk készítik ételük, mondjuk ez nekem se menne, de azért rámutatnak, hogy az akarat és elszántság sokra képes - s persze ők napi perceket foglalkoznak az étellel, mégis jól tudnak enni), akkor egyél gyors, egyszerű ételeket, mi ezzel a gond? De van, aki hétvégén készíti el több napra... Én akkor is rendesen ettem, amikor túlóra után 9-re értem haza, a táplálkozás igen fontos. Egyetemen is volt, hogy 13 órám volt egy nap s utána még géptermeztem, mégis ettem. Meg lehet s kell oldani. A párom munka, szerelés közben reggelizik, mert máskor nem tud, az mondjuk nem jó. De nem koplal. Itthon se nyammog sokat az ételen s ő maga is gyorsan tud készíteni valami laktatót.


Írod, hogy hétközben nincs főtt étel, csak tojás, ez-az. Akkor miért nem eszel tojást? Percek kérdése elkészíteni és megenni s azért elég sok tápanyagot lefedsz vele. Mellé harapsz némi nyers zöldséget, máris klasszisokkal jobban állsz, mint most. Laktatóbb is, bár ez, tudjuk, emberfüggő.


Hónapok alatt fogynál 540 kcallal, írod. Persze, ahogy én is fogynék 1540-nel, elég jól. Neked nem tudom, mennyivel menne, de bőven eheted a dupláját a tervezettnek.

Egyáltalán kipróbáltad már, hogy összeesel-e tőle 2 nap után..? Mert sokunkkal az történne. Több hónap? Azalatt egy csomó tápanyaghiány is beüthet. Nem tudom, mire gondoltok, amikor előadjátok, hogy titeket nem érdekel az egészségetek, vajon voltatok már kegyetlenül tápanyaghiányosak, szenvedtetek már durva tünetektől? Én nem, de elég rossz lehet. Én csak attól készültem ki, hogy néha 1400 kcal alá mentem, ilyenkor 2 nap alatt lerobbanok, tönkremegy az alvásom... Túlérzékenység, de ez van, azért más se bírja az 500-at sokáig komoly önszuggesztió nélkül s úgy is tönkremegy bele.


A testünk annyira csodálatosan működő, komplex rendszer, annyira tragikusnak tartom, amikor direkt rombolják magukat egyesek.

2016. szept. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Még egy gondolat. 540 kcal mellett igencsak alapos gondjaid lesznek a tanulással...
2016. szept. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!