Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szerintetek ez egészséges,...

Szerintetek ez egészséges, vagy inkább árt a szervezetemnek?

Figyelt kérdés
Pár napja követek egy olyan diétát, hogy egy nap 2x szabad enni (10-12 óra között és 16 órakor), összesen 500-700 kalória a kettő étkezés. Nasinak 18-kor szoktam enni egy banánt, almát. Naponta 1x tornázok (vagy minek mondható) 30 percet, de ott max 75 kalóriát égetek el, mert nem valami hatásos. De nekem pont elég. 3 napja voltam 69.9kg, ma már 67.3kg. Szerintem ilyen gyorsan nem szabad fogyni, mert ugye mindenki azt mondja, hogy hetente 1-1,5kg a normál, de van, aki hónaponta fogy 2kg-t. Lehet, hogy túl keveset eszek, de miáltal ugye szünet van, és én kb. egész nap csak itthon ülök a gyerekekkel, ezért a szervezetem nem igényel oly sok mindent.

ápr. 4. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi 500-700 kalória mindenképp egészségtelen. Normális kalóriabevitelre, normális életmódra van szükséged, különben hosszútávon kudarcra vagy ítélve, a szervezetedet pedig feleslegesen gyilkolod.
ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
hogy lenne már egészséges?? 😂
ápr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Árt a szervezetednek. Minden olyan diéta, ami tiltással jár, időszakosan tart, az mindegyik ahhoz vezet, hogy az abbahagyása után a veszített súly duplája jön vissza.

Életmódváltás kell életed végéig. Türelemmel, kalóriakeretet betartva, sok mozgással.

ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Napi tartósan 800 kcal alatti diétától leállhat a szíved. Az elég káros? Jobb esetben csak visszahízod, amit leadtál vele, amint kicsit többet kezdesz enni.

Legalább napi 1200-1500 kcalt kell enni, vagy akár többet, mellette sportolni. A gyerekekkel is le kell menni játszótérre, sétálni, és azért egy kis otthoni torna is bele kell, hogy férjen. Akár napi 2x,kereshetsz hosszabbat, hatékonyabbat, vehetsz szobabiciklit stb.

Heti 0,5-1 kg az egészséges fogyás üteme. Nem írtad, milyen magas vagy, de valószínűleg nincs nagy túlsúlyod, úgyhogy inkább a heti fél kiló mínuszt kéne csak megcélozni.

A szünet pedig jövőhéttől véget ér.

ápr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván árt. Ha egész nap csak alszol akkornis szükséged van minimum a BMR-ra.

[link]

ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy árt, a BMR-ed alatt ne egyél. De a legminimumabb 1200 Kcal kell akkor is, ha csak fekszel egész nap és nem csinálsz semmit, de még ez is nagyon-nagyon kevés. A szervezeted sokkal többet igányel mint gondolnád, már csak azzal hogy működik.
ápr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes diéta, nem furcsa, hogy miért pont 10-12 között kell enni? Annak is, aki 5-kor kel, meg annak is, aki negyed nyolckor? Mert mi történik 10-kor, hogy addig nem szabad, de onnantól már igen?

És az nem furcsa, hogy konkrét kalóriakeretet adtak meg? Annak is, aki 158 centi és 80 kiló, meg annak is, aki 175 centi és 130 kiló?

A 2 étkezés együtt 500-700 kalória, plusz egy banán? Ugye nem? Ugye ez nem komoly?

ápr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Senior Séf ***** válasza:
Fasza diéta. Izmot adsz le, és amint vége az önsanyargatásnak, zsírt szedsz majd fel helyette.
ápr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én is csináltam már olyan diétát, amikor nem ettem csak 900-1000 kalóriát, de nem mozogtam és néha csaltam,ha anyu valami olyasmit sütött hétvégén.

Másfél hónap alatt víz- és izomveszteséggel együtt 10 kg ment le. Mihelyt abbahagytam a diétát, egy hónap alatt visszajött 4 kg. Egy éve folyamatosan így élek, hogy 1-2 hónapot diétázom, lemegy valamennyi, aztán 1-2 hónapig zabálok, visszajön valamennyi aztán elölről. 24 éves vagyok, összezavarodott az anyagcserém és az emésztésem is. RENGETEG hajam kihullott. Ok nélkül voltam frusztrált, fáradt,hangulatingadozásaim voltak. Jelentős mennyiségű izmot veszítettem. Pedig csak zsírt akartam. És ahogy elkezdtem megint enni, a zsír természetesen könnyen visszajön, de az elveszített izmot csak edzéssel és megfelelő diétával tudnám újra építeni

ápr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Utolsó vagyok.

Utoljára már másképp csináltam. 1200 kalóriát ettem, odafigyeltem a fehérjére, és heti 3x elmentem edzeni. Mivel az én testemnek új volt az edzés, hamar kezdett látszani némi eredmény. Először csak annyit vettem észre, hogy valamiért nem fogyok, ugyanolyan vastag a combom, nagy a fenekem de valami mégis más. Aztán rájöttem hogy azért nem látok változást a mérlegen meg a vastagságomon sem, mert amennyi zsír lement, kb annyi izom jött fel helyette. És ez tetszett

ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!