Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalóriát égettek el...

Hány kalóriát égettek el egy-egy edzéssel kezdetben?

Figyelt kérdés

Milyen mozgásformát választottatok? Miért pont azt? Mennyire voltatok elégedettek az elégetett kalóriamennyiséggel? Szerintetek ez mennyit adott hozzá a fogyásotokhoz? Milyen más előnyeit tapasztaltátok?


Én sietős sétákat teszek, kb. 200 kalória / 45-50 perces alkalom, de igazából vannak kétségeim, hogy számít-e ez bármit, hiszen az étkezéssel sokkal könnyebben meg lehet ezt spórolni. Csak mégis meg akarom mozgatni magam valahogy. De sok idő rámegy. Úgy hetente 3x tudom a napba bezsúfolni.



ápr. 9. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
A séta is nagyon jó. Szíb és érrendszernek is. A kalóriaégetést meg még csak becsülni se lehet
ápr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
44%

165 cm vagyok és 53 kg, 60-ról fogytam.

Én egy felsőkategórás sportórával mérem, ami valóban reális számokat ad, sokkal kevesebbeket mint a gagyi kínaiak vagy akár egy Apple watch...

Jelenleg egy tempsósabb séta kb 80 Kca/60 perc, de az elején még sokkal több volt ez, olyan 50%-al.

Én napi 3 órát sétálok a kutyámmal, viszont e mellett rendesen sportolok is. Heti 2 alkalommal súlyzós edzés és rengeteg bringázás. Egy 60 perces intenzív súlyzós edzés nekem kb 200 Kcal, 60 perc bringázás kb 100 Kcal. Kezdetben ezek is 50%-al magasabbak voltak, de ahogy lefogytam, meg egyre fittebb lettem, egyre csökkent a felhasznált kalória.

Mivel eleve nem fogytam nagy súlyból, ezért sport nélkül biztosan nem ment volna, mert csak 1200 Kcal-t ehettem volna a fogyáshoz... Az őrült kevés, tuti nem tudtam volna tartani. De így hogy ennyit mozogtam, tök normálisan tudtam étkezni. Persze mindent vezettem, egészségesen ettem, nem zabáltam annyi hülyeséget mint korábban, de soha nem éreztem azt hogy éheznék, vagy különösebben meg kéne erőltetnem magam. Szóval nekem nagyon sokat adott a sport, a nélkül nem ment volna. Plusz ugye izmosodik/feszesedik is tőle az ember, a bőr sem lesz löttyedt. :)

Azt viszont fontos tudni, hogy ha intenzíven sportolsz, akkor összességében sokkal éhesebb is leszel, hiszen a szervezeted visszaköveteli az elégetett kalóriák jó részét. De ugye meg is teheted hogy egyél, szóval szerintem tök jó ez így. :)

ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!