Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az inzulinrezisztencia kezdetb...

Az inzulinrezisztencia kezdetben nehezíti a fogyást, de ha lefogysz, akkor viszont gyógyulhat a betegséged is?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy jól gondolom-e. Csomó helyen olvastam, hogy az IR nagyon nehezíti a fogyást. De ugyanakkor ez eleve a rossz életmód (okozta elhízás) következtében alakul ki. Tehát ha nem adod fel, kitartó vagy a mozgásban és diétában,elkezdesz fogyni, akkor az IR is gyógyul?

2018. jún. 21. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem jó esély van rá.
2018. jún. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Persze. A túlzott inzulin miatt alakulnak ki a zsírpárnák. Tehát ha rendbehozod az inzulinszinted eltűnnek a zsírpárnák és fordítva is.


Én tavaly 25 kg-t fogytam és el is hagyhattam az Ir-re szedett gyógyszert úgy rendbe jöttek az értékeim.


A hajlam megmarad, tehát azért érdemes a diétára utána is odafigyelni, csak már nem kell aaannyira szigorúan venni.

2018. jún. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De okozhatja a fogyás nehezen való megindulását?
2018. jún. 21. 18:36
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Helyes IR diétával azonnal be kéne indulnia a fogyásnak.
2018. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de írok, hátha olvassa valaki még.


IR-es vagyok. Eléggé fokozott az állapot sajnos. Az van ilyenkor, hogy ha te inzulinrezisztens vagy, az azt jelenti, hogy szénhidrát intoleranciád van. A szervezeted nem tudja rendesen feldolgozni a szénhidrátokat. Ezért több és több inzulint termelsz, hogy a szervezeted megbirkózzon a szénhidrátokkal.

A magas inzulinszint miatt pedig hízol, mert az inzulin, raktározásért felelős hormon. Ha magas az inzulinszinted, a tested zsírt raktároz, nem fogsz lefogyni mellette.

Ahhoz hogy lecsökkentsd az inzulinszintet, csökkenteni kell a szénhidrátbevitelt. Állapottól függő, hogy mennyire. Minél több súlyfeleslege van valakinek, annál fokozottabb az inzulintúltermelés, és annál lejjebb kell tolni a szénhidrátot ahhoz, hogy tudjon fogyni, és javítson az állapotán.

Orvosok általában 160 grammos szénhidrát diétát javasolnak, szinte mindenkinek. Nekem is ezt javasolta az én dokim, meg gyógyszert. Semmit sem fogytam. A gyógyszerhez meg képtelen volt hozzászokni a szervezetem, és fél éven át napi hányingerrel és hasmenéssel éltem. Elegem lett, és kidobtam őket a kukába.

Némi kutatómunka után a neten, levittem a szénhidrátot 80-85 grammra, cserébe megemeltem a zsír és fehérjebevitelt, és megtörtént a csoda. 10kg mínusz 2,5 hónap alatt, és a körméreteim is nagyon szépen mennek lefelé centiben.

A 160 grammos doki által javasolt ch diétával fél év alatt 1 dekát sem fogytam, még mozgás mellett sem. Mert túl sok volt az ajánlott szénhidrátbevitel, nem csökkent az inzulinszintem, és nem tudtam fogyni. Az én állapotomhoz sok volt ez a javaslat. Ennyi.

Jó lenne ha mások is olvasnák ezt. 160 gramm csak enyhe IRnél hatásos. Azoknak akik rosszabb állapotban vannak, semmit se ér, nem fognak tudni lefogyni vele.

Na most. Ha te lefogysz, és továbbra is tartod a szénhidrátszegény étrendedet, az értékeid normálisra fognak visszaállni. Ki tudsz jönni az IRből, DE, tartani kell a diétát, mert attól még te inzulinrezisztens vagy, a hajlamod ugyanúgy megvan, csak mivel ehhez igazodva táplálkozol, nincsenek tüneteid (nem vagy túlsúlyos, vagy elhízott). Szinten tartod a betegségedet.

2019. máj. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!