Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez az étrend és testmozgás...

Ez az étrend és testmozgás mennyire jó súlyfenntartáshoz?

Figyelt kérdés

Napi 700-800 kalóriát viszek be és 150-200-at égetek el. (Megesik, hogy bemegy a 900 kcal, de akkor gyötör a bűntudat.)

Alapételeim: minden zöldség (kivéve burgonya); mozarella; fehér- és barnarizs; csirkehús (főként csirkemell); tészták kismértékben; kuszkusz; hajdina; spenót; curry szósz; yoghurt; gyümölcsök (alma, mandarin, körte, barack); zabpehely; borsó; virsli; egy kevés felvágott; rizsfelfújt. Főként ezeket fogyasztom mostanában.

Alapitalaim: feketetea citrommal; zöldtea citrommal; sok víz; napi egy bögre almaecetes víz.

Testmozgás: napi 20-30 perc kocogás; 10 perc gimnasztika reggelente.

Sajnálatos módon olykor rámtör a nassolás, ilyenkor eszek 3 gyömbéres kekszet, vagy eszek egy gyümölcsöt. Ma ettem 3 gumicukrot is mellé, ezt nagyon megbántam.

Fő célom a súlyfenntartás, SE FOGYNI SE HÍZNI NEM ÁLL SZÁNDÉKOMBAN.

161 cm, 44 kg / N



2013. okt. 17. 23:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha meg sem mozdulsz egesz nap, akkor is 1135 kcalt hasznal a szervezeted, ehhez parszaz meg hozzajon a mindennapi teendok miatt, par szaz ppedig meg a mozgas miatt. Igen, alacsony es vekony vagy, de ahhoz, hogy ne fogyj tovabb legalabb 1600 kcal korul kell enned minden nap. Ehetsz tobbet mindenbol nyugodtan, egesz jo az etrended, csak nagyon kicsike lehet a mennyisege. Megduplazhatnad nyugodtan.
2013. okt. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Eléggé vékonyka lehetsz, szóval bűntudatod ne legyen, ha néha nasizol picit. Nemrégiben olvastam, hogy a teljes cukormegvonás sem jó, habár szerintem olyan nincs is igazán.


De napi 900 kalória nagyon kevés. Viszont ha így bírod, akkor csináld. Csak nem biztos, hogy jót teszel a szervezetednek hosszú távon.

2013. okt. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Megpróbálok kicsit nagyobb mennyiségeket enni majd. Lehet, hogy kicsit ki kell "tágítanom" a gyomoromat, és akkor könnyebben fog menni.
2013. okt. 18. 09:25
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez a "mennyiség" még fogyókúrának is kevés, nemhogy súlytartásnak!
2013. okt. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
70%
troll vagy : D , egy átlagos ember 1 nap 1500-2000kcalt eszik egy nap , szóval nyugodtan megduplázhatod. és 44 kg az qrvakevés szerintem inkább hiznod kéne. ha pedig troll vagy .... :D
2013. okt. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: én a legkevésbé sem vagyok troll. Ha ez újdonság számodra: igen, vannak emberek, akik születésüktôl fogva folyamatosan nem érik el az átlagsúlyt. Tudod, ez a genetika.
2013. okt. 18. 19:53
 7/16 anonim ***** válasza:

Genetika???

Amikor annyit eszel, mint egy madárfióka?


Akkor lenne genetika, ha ennél normálisan, egészségesen, mindent mindennel és EGÉSZ adagokat... és ÚGY lennél ilyen vékony!

2013. okt. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Amióta az eszemet tudom, mindig is ilyen keveset ettem. Ez egy dolog, viszont a genetika is beleszólt. Több családtagom ugyanis igen alacsony és vékony, ezt én is örököltem. Ezért meglehet, hogy akkor is ilyen vékony lennék ha sokkal több kalóriát vinnék be. Megjegyzem, ezzel inkább nem kísérleteznék. Ha egyszer elindulok a lejtőn, félő, hogy nem lesz majd megállás. Kemény munka árán tudnék újra vékony lenni. Inkább csak kicsit emelem a kalóriabevitelem, duplázni egészen biztosan nem fogok.
2013. okt. 19. 10:06
 9/16 anonim ***** válasza:

De felejtsd már el a genetika szót! SEMMI köze a vékonyságodhoz, főleg, ha ez igaz: "Kemény munka árán tudnék újra vékony lenni." :)


Sajnállak, hogy (agy)beteg vagy. Szar lehet úgy élni, hogy minden jó falatot megvonsz magadtól, mindig számolod, hogy mit lehet és mit nem, CSAK azért, hogy fenntarthasd magad és mások előtt is azt a látszatot (=kényszerképzetet), hogy a GENETIKÁD miatt vagy sovány.


És igen, (átmenetileg, míg be nem állsz) hízni fogsz, ha többet eszel, mert ennyi évnyi koplalás után a szervezetnek fel kell töltődnie.

2013. okt. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Megeshet, hogy van abban valami, amit mondasz. A genetikai vonást megkérdőjelezheted, ám én ismerem a felmenőimet (veled ellentétben). Nagyon is jól. Volt kitől örökölnöm. Egy dologban kétségkívül igazad van: félek az elhízástól. Ez már lehet, hogy beteges, de nem számít. Hisz mindaddig amíg vékony vagyok, bűntudatmentesen élhetek. Számotokra ez minden bizonnyal bizarr... Mégis... Jól esik vékonynak lenni. Csupán igyekszem azon fáradozni, hogy ez a jó érzés ne illanjon el. Magyarul meg szeretném tartani a jelenlegi súlyomat.
2013. okt. 20. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!