Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez az étrend és testmozgás...

Ez az étrend és testmozgás mennyire jó súlyfenntartáshoz?

Figyelt kérdés

Napi 700-800 kalóriát viszek be és 150-200-at égetek el. (Megesik, hogy bemegy a 900 kcal, de akkor gyötör a bűntudat.)

Alapételeim: minden zöldség (kivéve burgonya); mozarella; fehér- és barnarizs; csirkehús (főként csirkemell); tészták kismértékben; kuszkusz; hajdina; spenót; curry szósz; yoghurt; gyümölcsök (alma, mandarin, körte, barack); zabpehely; borsó; virsli; egy kevés felvágott; rizsfelfújt. Főként ezeket fogyasztom mostanában.

Alapitalaim: feketetea citrommal; zöldtea citrommal; sok víz; napi egy bögre almaecetes víz.

Testmozgás: napi 20-30 perc kocogás; 10 perc gimnasztika reggelente.

Sajnálatos módon olykor rámtör a nassolás, ilyenkor eszek 3 gyömbéres kekszet, vagy eszek egy gyümölcsöt. Ma ettem 3 gumicukrot is mellé, ezt nagyon megbántam.

Fő célom a súlyfenntartás, SE FOGYNI SE HÍZNI NEM ÁLL SZÁNDÉKOMBAN.

161 cm, 44 kg / N



2013. okt. 17. 23:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"bűntudatmentesen élhetek"


De miről beszélsz, amikor kényszeresen számolod a kalóriákat a béka feneke alatt tartva a bevitelt és folyton azon parázol, hogy mi lesz, ha kicsit is többet sikerül?

Ez neked a felszabadult és "bűntudatmentes" élet??


Nem érzed az ellentmondást?


Azzal nincs baj, hogy odafigyelsz arra, hogy mit és mennyit eszel.


Egy bizonyos koron túl, amikor már nem szaladgál annyit észrevétlenül az ember, mint tiniként, fiatalként, muszáj tudatosan odafigyelni az egyensúlyra,

de amit te csinálsz az agyrém!


Főleg, hogy a TE paramétereid fenntartásához 1400-1500 kcal is beleférne (0 testmozgás mellett).

[link]

2013. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Valahol igazad van, a jelenlegi életmódom is feszített.


Viszont ezen életstílus számomra kevésbé feszengő, mint egy korlátlan fogyasztást biztosító táplálkozási szokás gyakorlása. Mint azt már írtam, egy kalóriabevitel duplázással, LEHET, HOGY NEM HÍZNÉK, DE AZ IS LEHET, HOGY IGEN.

Nos, az én olvasatomban nem egy olyan dolog ez, amivel szívesen kísérletezek. Lehet, hogy kellene, azonban mégsem visz rá a lélek.


Túlságosan ragaszkodom a kalóriaszámláláshoz, túlságosan félek az elhízástól. Ez Mentális betegség lenne? Nem kizárt. De legalább rendelkezem önkontrollal.

2013. okt. 22. 21:37
 13/16 anonim ***** válasza:

"Ez Mentális betegség lenne? Nem kizárt."


Szinte biztos.


"De legalább rendelkezem önkontrollal."


Önkontrollal úgy is rendelkezhetnél, hogy nem kínzod a szervezeted (és beviszed a minimumot).


Nem árultad el, hogy mennyi vagy, de hidd el, ezt nem folytathatod hosszú távon súlyos következmények nélkül.


Idő előtti csontritkulás, termékenységi problémák... csak hogy egyet-kettőt említsek.

2013. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyi energiát fordítasz a meggyőzésemre. Egyenlőre nem tudom mit tegyek. Vajmi kevés esély van rá, hogy képes leszek magamtól ételadagokat duplázni.


Talán beszélek majd egy szakemberrel. Ha ő azt mondja, hogy nem kell majd drasztikus hízással szembenéznem, ám legyen. Viszont amennyiben negatív lesz a válasza... Nos, akkor nem tudom mit is csináljak.


Egy biztos, nehéz időkkel állok szemben.


Ha meg nem sételek vele, az életkoromat nem szívesen tenném közzé.

Remélem megérted.

Elég annyi, hogy nem vagyok már gyerek.

2013. okt. 23. 10:53
 15/16 anonim ***** válasza:

"Talán beszélek majd egy szakemberrel."

Kérdező, noha én nem nem szeretnék iyen cingár lenni, neked drukkolok. Mindazonáltal a szakemberektől óva intenélek. Mindegyik mást mond, majd meglátod.

2013. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
kaloriabazis.hu
2014. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!