Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Elegem van az...

Mit csináljak? Elegem van az egészből!

Figyelt kérdés

Egy éve étkezési zavaraim voltak, eléggé lefogytam, de csak az egészséges határokon belül, de azóta ingázik a súlyom, eddig a régi és a lefogyott súlyomon belül, de most meghíztam, mert abbahagytam a táncot. Már úgy vagyok vele, hogy utálok enni, elegem van a kaján való pörgésből. Időnként nagyon nagy lesz az étvágyam, máskor napokig el lennék kaja nélkül. Aztán meg nem is tudom, mit kellene ennem, mert iskolába járok. A szendvicseket (tk-t is) már irtóra unom, meg nem vagyok menzás sem, általában futár cégeknél fizetünk be, de az is olyan egysíkú.

Abban is tanácstalan vagyok, mikor kellene ennem, mert nálam a napi 5 étkezés nem működik, ha nem vagyok éhes, minek egyek?, illetve reggelizni is utálok. Régebben csináltam a harcosok étrendjét, de ha nem sportol az ember, nem működik, plusz van az a jó szokásom, hogy ha hazaértem, megszegem...

Lehet, hogy a leírtak alapján 50 kilós lánynak kellene lennem, de nem vagyok az. Arra sincs ötletem, mit sportoljak, mert futni, görkorizni télen nem tudok (max. hétvégén, mert délután már sötét van), az edzőteremhez nincs motivációm, és mostanában időm sem, az otthoni tévétornától meg idegbajt kapok...

Tudom, hogy most hisztisnek meg finnyásnak gondoltok, de jó lenne, ha adnátok tippeket, illetve ha van, aki hasonló cipőben járt, és lefogyott, megírná a tapasztalatait. Ti hogy oldjátok meg a dolgot? Nem akarok túl sokat foglalkozni ezzel... (Persze ha túl leszek ezen a nehéz időszakon, akkor biztosan elkezdek sportolni - nem, ez nem egy kifogás.)



2012. dec. 4. 20:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tedd, vagy ne tedd. De ne próbáld.
2012. dec. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem elég napi 2-3x enni és ha nem kívánod, nem kell sokat. Én paleózom. Ma reggel ettem 5 tojást, szalonnával és hagymávan, most csirkemellet fogok almával meg vmi zöldséggel, közben ettem sütőtököt, egy mandarint, kis szalonnát, olivabogyót, úgy kb ennyi, legalábbis nem emlékszem:D általában akkor eszem ha éhes vagyok és ha szinte csak zsír és fehérje amit eszem, akkor sokkal később éhezem meg. Szerintem kipróbálhatnád a ketózist, lehet működne, legalább csak pár hétig? aztán tartod a súlyod
2012. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Van valami gyakorlati ötleted? Elsősorban erre lenne szükségem. Nem "tenni" akarok, mert nem "fogyókúrázni" akarok, hanem megtalálni a tartós egészséges étrendet, amitől lefogyok és úgy is maradok.
2012. dec. 4. 20:47
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem hisztinek tűnik, ez hiszti.

Pontról pontra kifogásokat kerestél a normális diéta plusz sport kombóra. Tudod te hogy mit kéne, csak rinyálni könnyebb. Nem baj, csak búcsúzz el az eredménytől is, és akkor siránkozhatsz tovább.

2012. dec. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A paleó nekem is szimpi egyébként. Már próbáltam ketogén étrendet, de állandóan szomjas voltam, a víz gyakorlatilag átment rajtam, és rossz volt a közérzetem is. Vagy elronthattam valamit? Tudsz írni részletes étrendet priviben?
2012. dec. 4. 20:52
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló vagyok. És szerintem te foglalkoztál már a témával jó sokat ahhoz, hogy tudd, mit kéne tenned, de hisztizel. Keményen, konkrétan mást se csinálsz, csak hisztizel, mert kiakadtál. Én is ki szoktam volt néha-néha, de ilyenkor nem a gyakorin teszek fel kérdést, mert most komolyan, mit vársz? Rinyálsz a semmiről.Majd ha véget ért a nehéz időszakod, akkor kezdd el normálisan,mert ha csak kb belekezdesz, semmi eredménye se lesz, viszont igazságtalannak fogod érezni, mert hát te tettél érte. Miközben nem. Amikor én is csak egy kicsit foglalkoztam vele, semmi változás nem volt. Kiakadtam rajta. Sok mindenen kell váloztatni. Napi 1 óra mozgás, nekem ez így télen 60 perc taposógép + egy kis torna. Napi 3szor eszek zöldségköretet fehér hússal, tojással, csirkemellsonkával, csökkentett zsírtartalmú sajttal. Ennyire egyszerű. De ezt te nem fogod utánam csinálni, mert biztos máris 500féle kifogásod van. Vagy tévedek?
2012. dec. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
mármint nyilván perjel van a hús/sajt/tojás/sonka között.
2012. dec. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a rengeteg információt.

De tényleg nem!


Kaja: paleó (hús, zöldség, gyümölcs, olajos mag.)

Edzés: heti 3x-4x bodyrock TV videós edzés. Ennyi, bőven elég. Már a kaja alapból elég.

Edzésre lenne jobb tippem, de az már pénzbe kerül, el kell menni otthonról (Jóga, Taichi...)

2012. dec. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

6-os igazat mond. Két választásod van:

1.) Elhatározod és csinálod.

2.) Rinyálsz és kifogást keresel mindenre, és nem csinálod.


Én egyik nap elhatároztam, hogy paleó szerint fogok enni, és csináltam. Csak zöldség, tojás, hús, gyümölcs volt az étrendemben. Három hét alatt fogytam zsírból 5 kilót, és azóta is tartom.

2012. dec. 5. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Abbahagytam a rinyálást, és úgy döntöttem, hogy belevágok a ciklikus ketogén étrendbe, ezúttal jobban utánaszámolva, több zsírral és a józan ész határain belüli fehérjemennyiséggel, hogy ne haljak szomjan:) Aztán paleó!

Köszönöm azoknak is, akik cs.szegettek, mert akkor is igazuk van, ha offolnak... Szurkoljatok nekem ti is!

Harcművész, nagyon jó oldalt ajánlottál, köszönöm! Egyébként kíváncsi vagyok a többi mozgásformára is, megírhatnád őket, mert egyszer csak kimozdulok otthonról!:P

2012. dec. 6. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!