Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért történik ez? Egészséges...

Miért történik ez? Egészséges táplálkozás, de össze vissza.

Figyelt kérdés

Mai menüm

Délelőtt:

kávé tejjel

1közepes alma

100g párolt sertés karaj

100g párolt zöldség


Dél:

1tányér lebbencs leves(de csak a lé, kb 2kanál tészta)

2-3evőkanál krumplifőzelék

kb 100g aprópecsenye


Délután azonban nem tudtam abbahagyni az evést...

Megettem 1almát, megittam kb 1kortynyi kávét

Aztán vagy 300-350g sült sertés húst megettem 100g párolt zöldséggel...


Nem tudtam abbahagyni, kb úgy éreztem, hogy menten éhenveszek


Elvileg nem fogyókúrázok, illetve a has körfogatomat szeretném csökkenteni..

Sportolok rendszeresen(de ma csak tesi órán mozogtam, amúgy futok,suliba van edzésem plussz, tornázok)


Mit tehetnék, hogy elkerüljem az ilyen falásrohamokat?

Mit rontok el?


2013. nov. 5. 17:32
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:

Reggelire semmi szénhidrátot nem eszel, már itt elrontod...

Ebédre amit ettél, az lóf*ing, már bocsánat. Egészségesen kell főzni, és akkor nem csak két ek. főzeléket ehetsz. Ekkora hülyeséget még nem is hallottam.

Ilyen étrend mellett én fel is fordulnék, ezzel csak hízni fogsz, mert folyton éhes leszel, a tested meg megállás nélkül raktározni fog.

Tapasztalatból beszélek, mikor fogyókúráztam, sosem tudtam annyi kilót leadni, mint szerettem volna, és csak egyre zsírosabb és zsírosabb lettem. Azóta megjött az eszem, nincs is gond az alakommal.

2013. nov. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:

Falásrohamok ellen:

Nem tolsz finomított, gyors felszívódású szénhidrátokat (lebbencs, krumpli..)


Az ilyen tejes almás reggeli indítás minden csak nem egészséges. Divatosan persze igen, csak akkor arra is készüljünk fel hogy az egészségünk is.. divatos lesz, nem pedig megfelelő.


A karaj + zöldség lett volna a tökéletes reggeli.


Az aprópecsenye + zöldségköret a tökéletes ebéd.


Délután nem ettél rosszul. Na ennyi a különbség a jó és az átlagos(nem jó) napi étrend között. Nem sok, de jelentős a különbség, egészen más hatású a kettő.

2013. nov. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
Reggelire inkább vagy gabonapehely, vagy teljes kiőrlésű kenyér, zsemle kéne, hogy jusson a szervezeted több szénhidráthoz. Így nem lenne délután falásroham.
2013. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát, az a helyzet. Nem számológép a fejem, de ez az egész nem tűnik soknak. Én is megéhezem estére, ha ilyen keveset eszem napközben, ez teljesen természetes. Falásroham megenni egy rendesebb adag ételt? :O


A reggeli szénhidrátmennyiség nekem szimpatikus, de mindenki vigyen be annyit, ami neki kell.

2013. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
orvostanhallgató vagyok,és hát nagyon úgy látom,h te nagyon kiszámolsz mindent,eleve rosszak az arányok a menüben,miért eszel reggelire párolt karajt?,az ebédre megfelelő de semmiképpen sem reggelire,reggelire vmi magasabb szénhidrát tartalmú ételt kéne enned,pl. graham lisztes kenyér stb.,ehetsz fehér lisztes élelmiszereket is,de ne a hét minden napján,ugyanis több szempontból is egészségtelen,nem akarok hosszan írni,pillanatnyilag csak a reggelire figyeltem fel,privátban írhatsz és adok pár tanácsot,a vacsora megint sertéshús,amivel megterheled a gyomrodat is
2013. nov. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:

"reggelire vmi magasabb szénhidrát tartalmú ételt kéne enned,pl. graham lisztes kenyér stb."


Orvos, amíg ezt terjeszted, addig mindig lesz munkád. Tök jó hogy neked gyakorlatilag az az érdeked, hogy legyenek beteg emberek. Nem az? De.


Akkor kéne majd fizut kapnod, ha mindenki egészséges. Rögtön nem írnál ilyen rég lejárt, bizonyítottan káros ostobaságokat. Az ajánlásoddal (mármint ami mellett állást foglalsz) már rohadt sok ember lett egyre betegebb, egyre elhízottabb. Az ilyen gluténos ócska gabonás reggeli már rég a múlté, a jelent csak rosszabbá teszi. És nem csak kicsit, nem csak 1-1 embernél.. hanem társadalom szinten okoz nagy problémákat. Én fizetnék az orvosomnak azért is, ha segít egészségesnek maradni (de el is várnám, hogy tájékoztasson az ilyen ócska lisztes kaják minden rossz hatásáról!).


Ki lenne velem?

2013. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
hát figyelj,én nem tudom h milyen baromságot olvasol az interneten,de a graham lisztből készült szénhidrátok igenis egészségesek,én csak azt írom le,amit tanulok,magas a rosttartalmuk is,így megakadályozzák a székrekedést,ezáltal csökkentik a vastagbéldaganat kialakulásának az esélyét
2013. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:

És te benned sosem merül fel az, hogy amit tanulsz az esetleg nem 100%-ban fedi le a valóságot?


Jó jegyeid vannak? Tudod, ha igen akkor Ismétlőnek neveznek téged. Ebben semmi sértés sincs, ez azt jelenti hogy képes vagy gondolkodás és kételkedés nélkül szajkózni azt amit beléd raktak, bemagoltál.


Hát, pedig hülyeség az amit a graham lisztről tanultál, de ha neked az szent és sérthetetlen amiről az iskolában sikerült tanulnod..

Tudod kik hisznek egy könyvben? Keresztényeknek hívják őket. Igen tudományos népség, legalábbis úgy tűnik nem kevésbé mint az orvos növendékek.


Konkrétan amit a graham lisztről gondolsz, az úgy kamu ahogy van. Értéktelen keményítő az egész, mérgező glikoproteinekkel de amíg ezekről nem tanulsz (márpedig arra azért odafigyelnek, hogy nehogy véletlen tanulj róla, legalábbis az egyetemen biztos ne) addig számodra ezek nem is léteznek. Így lehet saját világot teremteni egyébként, az van benne amit akartok.. csak közben mások meg szívnak az ilyen ócska liszteskajás ajánlások miatt.. mert ugye meg is fogadják, mert az ő világukban meg az orvosban kell bízni, az biztos tudja mit beszél.. hiszen, mondták neki mit szajkózzon :D

2013. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
jó jegyeim vannak,igen,de amúgy meg nem érdekel az hülyeség ,amit te nekem írogatsz,egyáltalán nem azért vagyunk itt,nem hiszem el azokat,amik a könyvekben vannak,én a tudományban hiszek,és a graham liszt igenis egészséges,mivel a nagy szemcsemérete miatt lassan szívódik fel,így még a vércukorszintet is szinten tartja,magas a rosttartalma is, rengeteg benne a vitamint is,és itt nem beszélhetünk feleslegesen bevitt szénhidrátról mivel folyamatosan szívódik fel a szervezetben és az elosztódik a sejtek között,tehát nem raktározódik glikogén formájában illetve a zsírszövetben,egyébként pedig az tök gáz,h te osztod itt nekem az észt,de konkrétumokkal nem támasztod alá a szövegelésedet,csak írod-írod h bizonyított... sztem beszélhetnél erről egy dietetikussal is:)))))
2013. nov. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:

Beszélhetnék erről egy dietetikussal.


Nem tudod elképzelni, hogy mennyire buta állatfajtának tartom a dietetikust. Ugyan úgy ismétlők mint te.


Én alá fogom támasztani konkrétummal az állításaimat, mert elvben hiszek benne hogy fontos, hogy te mint leendő orvos tudj ilyenekről.. Persze valójában tudom hogy fölösleges. Nem baj, délután lesz időm.


Addig esetleg nézz jobban utána a liszt nem létező vitamintartalmának, a rostok antinutritív hatásainak, és akkor megérted miért értéktelen szénhidrát.


Olvass más forrásokból is utána a keményítő hatásainak, ugyanis 'lassú felszívódású keményítő' nem létezik. A lassú felszívódású szénhidrátot rostnak hívják (nem, nem az a rost amire te most gondolsz, a gabonák alacsony vízmegkötő képességű rostjai csak a tankönyvedben jól, valójában értéktelenek). Vízoldékony rostok, amelyeket mikrobák zsírsavakká bontanak le a bélcsatornánkban, tehát számodra inkább zsírok, semmint rostok valójában. Na ezeknek van értelmük.


Inzulinról, szénhidrátokról és gyulladásos betegségekről (tehát a krónikus betegségek legjaváról) tudnánk nem keveset eszmecserélni. Én el tudom venni a kedvedet az ilyen gabonás reggeli ajánlásoktól, feltéve ha egy nagyon kicsi nyitottság van is benned, és tényleg a tudomány emberének érzed magad.

2013. nov. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!