Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért történik ez? Egészséges...

Miért történik ez? Egészséges táplálkozás, de össze vissza.

Figyelt kérdés

Mai menüm

Délelőtt:

kávé tejjel

1közepes alma

100g párolt sertés karaj

100g párolt zöldség


Dél:

1tányér lebbencs leves(de csak a lé, kb 2kanál tészta)

2-3evőkanál krumplifőzelék

kb 100g aprópecsenye


Délután azonban nem tudtam abbahagyni az evést...

Megettem 1almát, megittam kb 1kortynyi kávét

Aztán vagy 300-350g sült sertés húst megettem 100g párolt zöldséggel...


Nem tudtam abbahagyni, kb úgy éreztem, hogy menten éhenveszek


Elvileg nem fogyókúrázok, illetve a has körfogatomat szeretném csökkenteni..

Sportolok rendszeresen(de ma csak tesi órán mozogtam, amúgy futok,suliba van edzésem plussz, tornázok)


Mit tehetnék, hogy elkerüljem az ilyen falásrohamokat?

Mit rontok el?


2013. nov. 5. 17:32
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
igen,úgy állnak hozzá,az emberek nem foglalkoznak az egészséges táplálkozással(legalábbis a többségük nem),,,ja és békén lehet már hagyni az idióta kérdésekkel,meg az írogatásokkal,nekem olyan ember ne magyarázzon,aki nem tanul ilyenről
2013. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

Én speciel nagyon sokat tanulok ilyesmiről.


Az emberek nem tudnak hogyan hozzáállni az ilyen kérdésekhez, ami nem is meglepő mert eleve káros dolgokat ajánlanak nekik és ezt nevezték el 'egészséges táplálkozásnak' (használják még a kiegyensúlyozott táplálkozást). Ha ilyen nevek alatt gyulladásfokozó, elhízáshoz vezető táplálkozási ajánlásokat hallanak, mégis mit tehet még szegény ember?

2013. nov. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
azt gondolom,hogy az embereknek mindegy,h mit ajánl az orvos,a dietetikus,,,nem fogadják meg,,,pl.:cukorbetegség esetén diéta kellene és helyette mi van?:még több cukortartalmú étel fogyasztása,ezt csinálják az emberek,,,még egy példa: epehólyageltávolítás után nem lenne szabad zsíros ételeket enni,és az emberek többsége folytatja tovább,,,,tehát nincs miről beszélnünk,és én a témát le is zártam,,,nagyon téves elképzelés alakult is az orvosokról a társadalom szemében teljesen alaptalanul,,,és hidd el én ezt tudom,mert benne vagyok ebben orvostanhallgatóként ha te is benne lennél akkor megértenéd,h mi tényleg minden embernek a jót akarjuk és a legjobb tudásunk szerint járunk el mindig,,,persze kívülállóként ezt sosem fogod megérteni,,,hajtsad csak a hülyeségedet
2013. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

A részletekkel nem értek egyet.


A 160 ch-s cukorbeteg diéta még betartva sem jó. Nem csak az nem jó, ha nem tartják be, az sem ha igen.


Olyan megint csak a nyugati orvosok fejében létezik, hogy eltávolított epehólyag esetén nem szabadna zsírt enni. Egyszer a zsírszegény táplálkozási trend már epehólyag betegséget okozott, nem logikus tovább folytatni ezt a trendet a műtét után is. De valóban nehezebb úgy a zsírfogyasztás. Viszont szükséges is és megoldható!!



Győzz meg, hogy alaptalanok a komoly vádak, amik titeket érnek. Ilyen vitából nincs értelme kihátrálni, ha Te védve érzed magatokat. Oszlasd el a tévhiteket, az én álláspontom szerint viszont Ti meg vagytok győződve az igazatokról, és arról hogy félreértenek benneteket.


Ehhez képest egymás után lehetne megcáfolni a nektek oktatott módszereket (tessék, nem Téged mivel nem személyeskedek, hanem azt amit tanultok és aztán használtok).


Lehet cáfolni, én meggyőzhetőnek tartom magam, a vitával pedig semmi vesztenivalód nincs, legfeljebb az idő.. viszont lehet hogy nyereség előttem kifehéríteni az orvosokat, ha másért nem legalább elvi okok miatt.

2013. nov. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
olvasd el amiket idáig írtam,,,az epehólyag eltávolítás után nem szabad zsírtartalmú ételeket enni hiába beszélsz,mert az epe emulgeálja(szétoszlatja)a nagy zsírcseppeket kis zsírcseppekké,,ja s cukorbetegség esetén fontos a diéta,,,felesleges bármit is mondanom,mindenki azt gondol amit akar
2013. nov. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

Te meg értsd meg, hogy hülyeségeket tanultál, és nem hihetsz el rögtön mindent gondolkodás nélkül! A szakember nem azt jelenti, hogy gondolkodásra képtelen, térj már észhez!


A zsírt lehet emulgeálni fogyasztás előtt is, epehólyag nélkül is van epe termelés, a zsír pedig nagyon fontos tápanyag. Nyilván enni kellene mindenképpen, mert fontos! Mindenkinek, ezt miért vitatod?


A másik, aljas vagy.. és ez már nem vicces. Leírod, hogy a cukorbetegeknek diétázniuk kell.. persze hogy diétázniuk kell, de amíg létezik olyan étrend, ami segít az állapotukon akár meg is gyógyulhatnak, addig a te általad javasolt diétával örökké betegek maradnak, és gyógyíthatatlannak tanulod a betegséget! Ez mi szerinted?

2013. nov. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Tipikus agymosott a fiú. Szép életpálya állhat előtte. Megyek tanúsítani, hogy járjon neki minél magasabb fizetés, mert kiválóan tudja szajkózni nagy elődjei marhaságait. Az egészben tényleg csak annyi a poén, hogy elmarad a gondolkodás az alany részéről, aki magába akarja fogadni a tudást egy iskolapadban. A kedvenc orvostanhallgatónk nem mondhat el magáról egy alapvető tételt, ami talán ember közelivé tenné. "Kételkedem, tehát vagyok" (tudom nem így szól eredetileg, de így jobb most)
2013. nov. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
hát te meg szánalmas vagy ha képes voltál engem lealjasozni,de nem baj,,mindenesetre ez nagy intelligencia és értelmi szint meglétére utal,,,te meg csak olvasgasd a netes baromságaidat,én megvagyok nélkülük,,,te biztos tudod h az amit én tanulok hülyeség,még akkor is hülyeség ha prof. dr.-ok írták az egyetemi könyveket,tudod orvosi könyveket nem írhat akárki,dehát te még náluk is okosabba vagy természetesen,,,,de semmi baj,,,nekem lesz pár év múlva orvosi diplomám és nekem lesz a nevem előtt a dr. nem neked és én tudom,h azt miért fogom kapni,biztos nem azért mert hülyeségeket tanultam,mint ahogy te azt írtad és a hülyeségekből jól levizsgáztam,,,ja és nekem erre nincs időm,pláne meg arra h olvasgassam a te baromságaidat,mert te még annál az orvosnál is jobban tudsz mindent,aki tanult kb. 11 évet,mert pl. a belgyógyász annyit tanul,,na mindegy,,remélem,h rövid voltam
2013. nov. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
képzeld el én gondolkodom,mi mindent bizonyítunk is,amit megtanulunk az egyetemen(gondolkodás nélkül nem is menne a tanulás,mert vmit nem elég megérteni)kezdem élvezni,h tényleg mindenki jobban tud mindent,mint az elismert orvosok
2013. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

Mi közöd tőle: kételkedem tehát gondolkodom, gondolkodom tehát vagyok :)


Orvos: "hát te meg szánalmas vagy ha képes voltál engem lealjasozni,"


Ne legyél már érzelgős.. valóban, nem téged akartalak lealjasozni, hanem a módszeredet amivel félrekommunikálsz. mert úgy állítottál be, mintha szerintem nem kellene a cukorbetegeknek diétázniuk, ezzel engem formálisan egy inkompetens embernek próbáltál beállítani. holott én arról írtam, hogy az általatok használt étrend rossz, nem azt hogy nem kell odafigyelni a gyógyulásuk érdekében a táplálkozásukra.


"te meg csak olvasgasd a netes baromságaidat,én megvagyok nélkülük"


KUTATÁSI ANYAGOKNAK, tanulmányoknak hívják őket, és bazeg, ha diplomát kapsz akkor nem, nem szabadna meglenned nélkülük. Arra kapod a diplomádat, hogy (névleg) ezeket a kutatásokat ismered és fel tudod használni a lényegüket, le tudod vonni a következtetéseket és az emberek gyógyítására, az egészségük megőrzésére ezt fel tudod használni, tehát alkalmazni tudod a kutatók eredményeit. Ez most így történik? Te magad deklarálod hogy neked ezekre nincs is szükséged.. nem kiforgatni akarom a szavaidat, de voltaképp ezt írtad.


"te biztos tudod h az amit én tanulok hülyeség,még akkor is hülyeség ha prof. dr.-ok írták az egyetemi könyveket,tudod orvosi könyveket nem írhat akárki,"


Tudod hogyan kell gyógyítani egy cukorbeteget? Tudod milyen betegségekre számíthat majd egy tejivó, búzaevő ember, figyelmeztetnéd hogy a gyógyulásukhoz el kell hagyniuk ezen ételeket, vagy gyógyszerekkel kezelnéd a betegeidet? Nem kell válaszolnod, valóban tudom miket tanulsz, és azt is hogy az mennyire eredményes.. (vagy eredménytelen). Orvosi könyveket nem írhat akárki? Hát akkor nem tudom hogy sikerült orvosi könyvekbe belevinni a koleszterinmítoszt, a só mítoszt.. de sejtem. Akárki írhat könyvet, lényeg a nagyobb terv: bármit olvasol te megtanulod (okos, én is megdicsérlek hiszen 5-öst kapsz rá az iskolában is :) aztán közvetíted az emberek felé. Elvileg láthatnád, hogy ettől az emberek nem lesznek jobban, hogy végül gyógyszert fognak venni tőled (te írod fel nekik, mindegy) de ez kicsit sem fog zavarni téged. 6 év van rá, hogy ilyen emberré képezzenek téged. 2-3 év elég hozzá, hogy egy emberből érzelemmentes brutális gyilkológépet, állatot faragjanak (például katonának), 6 év alatt úgy kondicionálnak be téged, hogy fel sem tűnik.


"ehát te még náluk is okosabba vagy természetesen,,"


Ezt nem állítottuk. De nagyon úgy tűnik, hogy mi gondolkodunk és nem vagyunk elvakultak. Kételkedünk, így nem olyan könnyű élni, de valószínűleg bevállaljuk.. mert embernek születtünk, ezzel együtt jár a gondolkodás, és nem kell mások gépezetébe tökéletesen beilleszkedni..


"lesz a nevem előtt a dr. nem neked és én tudom,h azt miért fogom kapni,biztos nem azért mert hülyeségeket tanultam"


Ha ismerném a módot, hogy csak egy fél órára megszűnjön ez a mérhetetlen egód.. én komolyan bármit megtennék érte, hogy csak ennyi időre tisztán, érzelemmentesen láss.. és ne csak a doktor cím és a beképzeltség hályogán át szemléld az életet.. Kíváncsi lennék akkor hogyan látnád a dolgokat.


",ja és nekem erre nincs időm,"


A szakmádat, a képzésedet (de nem Téged) kritizálunk, és kiállhatnál az egészért, vagy megcáfolhatnád amiket írunk. Erre nincs időd (vizsgaidőszak lenne most vagy mi?).


Nem kell elmenekülni a viták elől, bár tényleg összetörhet a mostani valóságképed.. ettől csak több lehetsz. És egy ideig kicsit depis, de hidd el építő dolog folytatni ezt a vitát velünk, te tanulhatsz belőle. Mi már párszor megvívtuk ezt másokkal, úgyhogy annyira nem izgalmas, de tök jó lenne ha egy kicsit berobbanna az agyadba a mi világnézetünk is. De ehhez el kell kezdeni olvasni, és nem csak azt az x darab kutatást ami alapján a tankönyvedet írták, vagy amiknek 1-2 ember évtizedeket szentelt, hanem a többit is meg kellene ismerni.. muszáj, ahhoz hogy ne csak egy elméletet láss, hanem a valóságot.

2013. nov. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!