Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért történik ez? Egészséges...

Miért történik ez? Egészséges táplálkozás, de össze vissza.

Figyelt kérdés

Mai menüm

Délelőtt:

kávé tejjel

1közepes alma

100g párolt sertés karaj

100g párolt zöldség


Dél:

1tányér lebbencs leves(de csak a lé, kb 2kanál tészta)

2-3evőkanál krumplifőzelék

kb 100g aprópecsenye


Délután azonban nem tudtam abbahagyni az evést...

Megettem 1almát, megittam kb 1kortynyi kávét

Aztán vagy 300-350g sült sertés húst megettem 100g párolt zöldséggel...


Nem tudtam abbahagyni, kb úgy éreztem, hogy menten éhenveszek


Elvileg nem fogyókúrázok, illetve a has körfogatomat szeretném csökkenteni..

Sportolok rendszeresen(de ma csak tesi órán mozogtam, amúgy futok,suliba van edzésem plussz, tornázok)


Mit tehetnék, hogy elkerüljem az ilyen falásrohamokat?

Mit rontok el?


2013. nov. 5. 17:32
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
Egyébként idéztem h az a vki mit írt rám,azt nem én írtam rá,hanem ő rám:beképzelt,egoista,képzeld az orvosira járok,te meg biztosan vmi viselkedéselemző lehetsz ha így lemérted az intelligenciaszintemet
2013. nov. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:

Te orvosira járó, értsd meg, hogy van, aki sosem eszik tésztát, kenyeret, krumplit. Nem is kevesen :) Se a paleósok, se a nyersvegánok nem eszik őket, példának okáért. Alapvetően én sem, a glutént különösen kerülöm. S igen, azt gondolom, a zöldség-gyümölcs-olajos mag elegendő szénhidrátot ad a testemnek. Sőt, sokkal többet viszek be vele, mint amennyire szüksége van. Nem állítom, hogy mindenkinek ez a jó, de nekem, úgy tűnik, igen.

A cukorbetegek veszélyes ketoacidózisa nem azonosan egyenlő a ketózissal, ezt még én is tudom, pedig nem vagyok szakértő, csak érdekel az egészségem, a táplálkozás nem szokványos módjaival együtt, s picit utánaolvastam.

2013. nov. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
tudom h a ketózis és a ketoacidózis nem ugyanaz,viszont a ketózis is előfordul cukorbetegeknél,egy kicsit olvass már utána h mi a következménye az alacsony szénhidrát szintnek,vagy a nem megfelelő szénhidrátbevitelnek,eltolódnak az anyagcserefolyamatok és ketózis alakul ki,tehát ne mondd nekem azt h egészséges ha az ember nem eszik pl. graham lisztes kenyeret,vagy teljes kiőrlésű gabonaféléket
2013. nov. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:

Mi van itt?


Még mindig a medika ajánlgatja a grahamlisztet?


Na akkor azt vegye észre, hogy RENGETEGEN nem esznek keményítőt, graham lisztet (mert alapból mérgező a glutén miatt, de most ennyi új dolgot nem zuhintunk senkire, nincsen szesszió) egyszerűen amiket felvetsz, hogy kell szénhidrát mert eltolódik az anyagcsere stb. ÉRTELMETLEN. Ne azzal foglalkozz, hogy mit olvastál a tankönyvedben, hanem azzal, hogy jelenleg brutálisan komoly halálok az elhízás és a szív-érrendszeri betegségek, a rák amik CSAK az általad ajánlott keményítő alapú táplálkozás mellett alakulnak ki. Máskülönben meg elkezdenek gyógyulni. Na ezért nem eszünk semmilyen tésztás, graham lisztes, kenyeres PÓTKAJÁT, mert ezeket a kajákat CSAK HÁBORÚK idejére, kényszerhelyzetben, éhezéskor használják jó esetben. Akkor is gluténmentes gabonát, lehetőleg rizst vagy kukoricát, nem graham BÚZÁT.


Tehát nem, nem lesz beteg aki nem eszik ilyet, pont azok között fogod megtalálni azokat akiknek helyrejön a gyógyíthatatlan magasvérnyomás betegsége, helyrejön a vérképe (hormonszintek, gyulladásfaktorok stb. normalizálódnak) mert végre NORMÁLIS módon tud működni a szervezetük.


Az, hogy betolod vagy betolatod a pácienseddel a graham lisztet, minden csak nem az egészséges és normális anyagcsere alapja.


De én ezt mondom, te meg azt.. oké, csakhogy már pár évtizede ugyan azt hajtogatják az elődeid is, és tudod mit? Ezzel vitatkozz: kutyasarra sem volt jó. Évről évre nem lett jobb semmi, egyébként cserébe egyre rosszabb, és kiknél fordul meg ez a trend? Kik lesznek egészségesebbek, gyógyulnak meg..? Nem azok akik mérsékeltebben eszik a hagyományos vackokat, nem azok akik elkezdenek gyógyszert szedni..


Hanem pl. azok akik leteszik a glutént, tejet és visszafogják a keményítőt. Ennyire egyszerű. Ugye erre rengeteg személyes tapasztalat is van, ha valaki foglalkozik a kérdéssel, meg tudományos vizsgálatok is, hogy okoskodni is lehessen és azt mondani hogy x ezer embert vizsgáltak y évig.. de ez majdnem fölösleges, mert az is tudományos felvetés, ha 5-ből 5 ismerősöm meggyógyul egy módon, akkor bizony az a módszer gyanúsan jó lesz. Amikor meg 10-ből 10, 100-ból 100 ember javul, kezd körvonalazódni egy komoly kép.. mégpedig nem az, hogy graham lisztet kell enni mert az esszenciális és egészséges.. nagyon primitív dolog kitartani még mindig a liszt mellett.. meg ugye egy egyszerű ipari érdek, hogy amellett szavazz. Most komolyan, egy ipart szolgálsz? Más ember anyagi hasznát (nem is a sajátodat) mások egészsége rovására? Ez átfut ott belül, csak egy pillanata mennyire gáz?

2013. nov. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:

Egy szmájlit azért akartam tenni a végére

:)


Tápi.

2013. nov. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:

Haaat en pedig azt mondom, hogy egy kamaszkorban jaro fiatal vagyok

, es kemenyito ide vagy oda, na meg gluten, paleo ide vagy oda, inkabb eszem kenyeret delelott mintsem hogy faladroham legyen a vege mint mostanaban.

Nem hiszem(vagyis remelem) nem azon a zsemlen fog mulni az eletem amit megeszem reggelire...


Es mondhatjak hogy valtsak eletmodot...eleg nehez a dolog ha olyan szulokkel elek, akik naponta 12-14zsemlet vagy legalabb fel kilo kenyeret elpusztitanak reggelire es vacsira bontva.

2013. nov. 7. 22:54
 27/52 anonim ***** válasza:
Nekem nincs szükségem kioktatásra!!!1.:nem mondtam h a graham lisztes kenyér esszenciális 2.:neked nem ártana ezek után jobban utánanézni 3.:elolvastam a cikkedet és hát nem győzött meg 4.:azért mert egy ember azt mondja(azt ami a cikkben van)attól még nem hinném h az a követendő példa 5.:kiegyensúlyozott táplálkozás esetén(tehát akkor ha nem tömi egyfolytában,mértéktelenül az ember magát szénhidráttal)nem alakul ki magas vérnyomás betegség,cukorbetegség,illetve szív-és érrendszeri betegség
2013. nov. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:

Kérdező

" inkabb eszem kenyeret delelott mintsem hogy faladroham legyen a vege mint mostanaban. "


Ez pont a zsemleevő emberekre jellemző, igazából. Ha egészségesen, kellő mennyiségű zsírt, húst, zöldeket elpusztítanál, akkor megszűnnének a falásrohamok. De előtted az egész élet, majd ha teheted úgy alakítod a táplálkozásodat ahogyan szeretnéd. A korodban tényleg nehéz, mert a szüleidnek vagy kiszolgáltatva..


Talán könnyebb lenne a szülőkkel is, HA AZ ORVOS ÉS DIETETIKUS TÁRSADALOM NEM GABONAEVÉST AJÁNLANA ÁLLANDÓAN. (ezt vajon elég hangosan mondtam hogy 'meghallják' egyesek?)


Medika. Én még nem is linkeltem cikket, csak ígértem hogy kereshetek tudományos tényállást, hogy ne csak velem mint ismeretlen emberrel tudj vitatkozni. De a fene keresgélt neked.. nem tudom mit olvastál, de eleve kételyeim vannak afelől, hogy bármi meggyőzhetne.


A változatos, 'kiegyensúlyozott' táplálkozás a mai formájában bizony durván 50-55% ajánlott szénhidrátot, főleg GYORS FELSZÍVÓDÁSÚ keményítőt tartalmaz (és nem zöldségek rostjait), tehát bizony nagy ch terhelést okoz, és matabolikus szindrómát, igen. Ne mondd hogy nem, mert kint az utcán ott vár a sok elhízott. Oké, persze ők több mint 50% szénhidrátot esznek.. meg sok kalóriát, meg cukrot.. persze.. de nem. Ha beszabályozzák őket, tényleg az ajánlásokat kövessék, ne 'rendetlenkedjenek' akkor is kövérek és betegek maradnak.


Nemhogy a szénhidrát, a búza, rozs eleve felejtős a glutén és lektinek, anutritív anyagok miatt. Egyszerűen szóba sem jöhetne a kiegyensúlyozott egészséges táplálkozásnál, mert tápanyagelvonó, emésztést gátló anyagokat tartalmaznak és növényi védekező fehérjéket, ha úgy tetszik mérgeket. Szóba se szabadna kerülniük normális esetben kajaként. Ehhez képest: mindennapi kenyerünket..


Na, rendben van ez így, tényleg?


Táp.

2013. nov. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:

En egyedul azt nek ertem, hogy hogy lehet hogy sok fiatal..sot az sotalytarsaim 90%-a delelott kb 2-3szendvicset eszik meg...peksutemenyekkel tarkitva...stb


En heti 3-4alkalomnal tobbszor nem eszem kenyeret es max reggelire egy szendvics...tesztat is minimalisan fogyasztok, levesbol pedig minden alkalommal kihagyom...krumpli helyett parolt zoldsegeket eszen, rizsbol is csak fele adagokat(menzan sajnos nem tudom sajat magamnak megvalogatni mt eszek...ha rizs van, eszem belole..csak fele adagot, ha valamilyen teszta van pl bolognai akkor abbol is fele adagot, vagegyaltalan nem..sutis napon a sutimet elosztogatom)


Megis nekem van nagy hasam, nekem rakodik a csipomre a felesleg


Nincs igazsag a foldon :DD...

2013. nov. 8. 11:21
 30/52 anonim ***** válasza:

Nincs igazság a Földön. Egyszerűen neked olyan az emésztésed, anyagcseréd vagy az immunrendszered, hogy már ennyi idős korodban elkezdenek ezek a kaják problémákat okozni. Gondolj egy pillanatra azokra, akik már nálad jóval fiatalabb koruk óta cukorbetegek (egyébként a tehéntejtől) vagy komoly gyulladásos betegségeik vannak, komoly hormonzavaraik, rákbetegségük. Na, ők azok akik nálad is rosszabbul bírják.


Én személy szerint, 23 évesen, elég komoly 'portolás' mellett viszonylag jól tűröm a nyugati táplálkozást. De ettől még tudatosan nem választom, mert tudom hogy idővel mindenkit kikészít. Át kell állni.. nem könnyű, de tudatosan ki kell alakítani mint lehet, hogy elkerüljük azokat a dolgokat amiket mind érezzük, hogy jobb lenne elkerülni. Neked is menni fog, vagy később / vagy már most a suli alatt is, ha magadnak párolsz zöldségeket, sütsz tojást, husit és azt elviszed magaddal enni.


Mert sajnos azt is tudjuk, hogy fél adag tészta semmivel sem jobb mint egy nagy adag tészta. Ugyan úgy elkezdi a zsírraktározást beindítani, a glutén ugyan úgy megvan benne.. Ezért nehéz! Tudom..

2013. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!