Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kiszámoltam, hogy minden nap...

Kiszámoltam, hogy minden nap kb 1020 kalóriát fogyasztok + a 2 liter víz naponta. Heti 3x 1,5 órát elkezdek aerob futni+biciklizni. Így le tudok fogyni? És kb mennyi idő alatt? (15 éves 59kg és 168 cm vagyok)

Figyelt kérdés

reggelim: 1 tál müzli vagy pirítós

10 órai: 1 alma/körte vagy répa

ebéd: szalámis vagy húsos szendvics salival

uzsi: 1-2 db puffasztott rizs

vacsi: vajas szendvics


ez egy napom.. persze nem mindig ugyan ez.. általába vacsira mindig mást eszek (tükörtojás, tojásránotta, vagy szendvics vagy zöldségsali) de általában egyik nap sem haladja meg az 1100 kalóriát. kiszámoltam hogy a tömegem/korom/nemem/magasságom függvényében napi 1463 kalóriát kéne ennem. de mivel kevesebbet eszek, és mozgok ezért fogyni fogok igaz?? és ha rá erősítek is, akkor változhat az alakom igaz? Combról szeretnék fogyni..


2014. márc. 8. 18:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mennyi az egy tál műzni? Mekkora tál?
2014. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
hát nem olyan kicsi. kb 1 teli bögrével egyenlő tejet szoktam bele rakni és ahhoz müzlit
2014. márc. 9. 16:31
 13/20 Sowilo ***** válasza:

Ezaz kérdező gratulálok. Előtted valaki aki ért is hozzá, leírja jó hosszan hogy mi a helyzet. Aztán valaki megkérdezi hogy mennyi müzlit eszel... mintha számítana... Melyiket méltatod válasszal? Hát persze hogy a müzliset. Gratulálok még egyszer.


Tök mindegy, mennyi müzlit eszel. A müzli szar, hízlal. Ahogy a kalóriaszámlálás is szar. Nem azt kell nézni hogy mennyi kalóriát eszel, ezer kalóriás étrenden is el lehet hízni, ha azt a kalóriát kenyérből meg müzliből meg péksüteményekből viszed be.


Szép alak = egészség. A kettő egymás nélkül nem létezik. Akkor jó az alakod, ha egészséges a tested. Mit változtass akkor az étrenden? Ne egyél müzlit, kenyérféléket, gabonákat, cukrot. Az étrended alapját képezzék a húsok, zöldségek, gyümölcsök.


Például.

Reggelire tükörtojás.

Tízóraira marad a zőccséggyümölcs, az jó.

Ebédre csomagolsz magadnak dobozba pl. csirkemellet salátával és viszed az iskolába.

Uzsonnára beversz egy pár főtt tojást, vagy csinálsz egy lecsót vagy valami.

Vacsorára ami ebédre, hús meg saláta.


Ez csak egy példa volt, nyilván máshogy is megcsinálhatod az étrendedet. De az alapja hús, zöldség, gyümölcs legyen. Kenyér meg cukor véletlenül se.


Mozgás... jó a tempós gyaloglás, kocogás, intervallum futás, ha idősebb leszel akkor súlyzós edzés. Aerob, illetve kardió mozgásra van szükséged.


Combból még mindig nem tudsz fogyni. Vagy mindenhonnan, vagy sehonnan. Hogy honnan milyen mértékben, a genetikád dönti el sajnos.

2014. jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! 2 honap alatt fogytam 3kg-ot, most 56 kg vagyok és a hasamon látszik is hogy fogytam, meg egy kicsit a combomon is, ugyhogy megvagyok elegedve. Folytatom így :)
2014. jún. 28. 13:02
 15/20 anonim válasza:

Reggelire a zabpehelyt ajánlom.

Tízóraira tojást, egy szelet kenyérrel.

Tévhit az hogy ha fogyni akarsz ne egyél "kenyeret".

Nyugodtan ehetsz nem lesz tőle bajod minden normális ember tudja hogy szénhidrát kell a szervezetednek.

Máskülönben ha nem fogyasztasz, rosszul leszel, és ha le is fogysz hamar visszafogsz hízni, még hízékonyabb leszel.

Ebédre levest ajánlom, és mellé valami mondjuk rizst fehér húsokkal és zöldséggel.Gyümölcs nagyon nem jó, igaz van benne vitamin de cukor is.Így cukros ételeket ez által desszertre is gondolok ne fogyassz.

Uzsonna helyett kocogni menny el.

Olyan tempóba kocogj hogy a levegőt orron ki és orron be tudd venni és fújni. Közben feszítsd be a hasfaladat, nem összekeverendő a behúzással.

Illetve iktass be kardiót is. !!

Vacsorára szintén valami könnyűt fogyassz, vagy húsféléket tojás, ill. némi szénhidrát se ártana.

Különben el is gyengülsz.

Sok folyadék és több edzés ! És nem is az számít mit eszel hanem hogy egy nap hányszor és mennyit.És minden evés előtt igyál meg két dl. tiszta csap vizet.

2014. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Sowilo ***** válasza:

"minden normális ember tudja hogy szénhidrát kell a szervezetednek"

Csak éppen nem kenyérből, és közel sem annyi, amennyit egy magyar eszik.


"ha nem fogyasztasz, rosszul leszel, és ha le is fogysz hamar visszafogsz hízni, még hízékonyabb leszel"

Természetesen az alacsony energiabeviteltől rosszul lesz, ezért kell megemelni a zsírbevitelt. Nem a szénhidrátot. Aztán ha az egészséges étrendről visszatér a szarra, nyilván visszahízik. Nem diétázni kell amit x ideig csinálsz, hanem fenntartható, egészséges étrendet kell követni. Igen, ilyen is van.


Gyümölcsöt ne, mert cukros, ugye? De persze a kenyér meg a rizs meg a többi szutyok az mehet, ugye? Pont a gyümölcscukor az, ami tök jó szénhidrát, mert nem okoz inzuliningadozást, és ezáltal hízást. Ellentétben a kenyérrel meg a rizzsel. Ami rossz, az a kristálycukor. Egyébként sem a vitamin miatt eszünk gyümölcsöt...


Uzsonna HELYETT kocogni? Nem inkább egyen egészséges uzsonnát, és előtte, vagy utána végezzen aerob, vagy kardió edzést? Edzés előtt és után is kell egy étkezés minimum egy órával.


"És nem is az számít mit eszel hanem hogy egy nap hányszor és mennyit."


Pontosabban: nem az számít, mikor és mennyit eszel, hanem hogy MIT. Nem hittem a szememnek, mikor olvastam, hogy leírtad ezt a baromságot. Minek osztja az észt, aki nem ért hozzá? Szándékosan rosszat akar másoknak? Idióta...

2014. júl. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Az most mindegy hogy milyen lisztből van maga a termék.

Zsíros ételt minek ajánlasz neki ? Fogyáshoz zsíros ételeket és cukros ételeket nem szabad fogyasztani. És igen visszahízik ha visszatér a szarra. Ezért kell fokozatosan csökkenteni a bevitt szénhidrátot.

Mai világban köztudott hogy a boltban vett gyümölcs meg zöldség semmit sem ér szinte. De a rizs egyáltalán nem rossz, és nem szar szénhidrát mivel ez a legjobb minőségű.

Tuti valami útmenti paraszt ember lehetsz aki folyamatosan tömi magába a kolbász és a szalonnát azzal hitetve magát hogy az a jó kaja de tévedsz. És igen kell edzés után is kaja.És jobb lesz ha hiszel a szemednek azt értelmezed mit is írtam. Mivel napi három nagyobb étkezés nem jó.Viszont elosztva és normálatlan kajával (kenyér) 'amiből megesz napi 2 szeletet kb,' amit otthon talál az megfelelő.

2014. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Meg ahogy elnéztem rohadt nagy baromságokat írtál szóval ne akarj te kioktatni. Aki azt írja hogy zöldség + hús ebédre meg vacsorára. Semmi szénhidrát nincs benne. Meg teljes cukor bevitel csökkentése és normális étrend nem az amit te írsz ***** hogy SALÁTA amiben semmi sincsen jóformán..

diétához 150-200g rizs,600g csirkemellfilé + turmixok.de genetikafüggő,ki mire reagál jobban.

természetesen zsírokra is szükség van,ezt old meg lenmagolajból,mogyoróból,olive-olajból,omega 3-ból és zöldségeket esetleg vegyél megadealyone -3770ft- és tökéletesen fedezi fejlődésedhez szükséges vitaminokat.

2014. júl. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Sowilo ***** válasza:

Ismét tévedsz, nem szalonnazabáló paraszt vagyok.

Fogyáshoz zsíros ételt nem szabad fogyasztani? Akkor gondolom a ketogén diétát alkalmazó testépítők a szentlélek segítségével szálkásodnak le. Meg a paleósok is. De, kell zsírt fogyasztani. Nyilván a szénhidrátbevitel rovására, nem pedig melléje, hogy ne nagyon változzon a kalóriabevitel. Már ha egészségesen akarod megoldani a dolgot. A kenyér egyébként mivel is jobb a cukornál?


"És igen visszahízik ha visszatér a szarra. Ezért kell fokozatosan csökkenteni a bevitt szénhidrátot. "

He? Nem. Ha fokozatosan csökkenti, de visszatér a szarra, akkor is visszahízik. Ezért kell fenntartható, nem embertelen, egészséges étrendet követni.


Mindegy hol veszel zöldséggyümölcsöt, rost ugyanúgy van benne. Ezért esszük. És az ásványi anyag tartalom sem kevesebb a boltiban. Egyedül a vitamintartalom, de mint tudjuk, nem a vitamin miatt eszünk ilyeneket. A gyümölcscukor meg még továbbra sem vált ki inzulinválaszt, tehát sokkal jobban belefér, mint a kenyér.


"Aki azt írja hogy zöldség + hús ebédre meg vacsorára. Semmi szénhidrát nincs benne. "

Mivel diétáról van szó... energiabevitelnek ott a zsír, te is írtál jó zsírforrásokat, tessék utánanézni, miért jobb ilyen szempontból.


"diétához 150-200g rizs,600g csirkemellfilé + turmixok"

Attól függ mekkora vagy. Max 1g/ttkg szénhidrát, és kb 2g/ttkg fehérje. Ha már csirkerizs, akkor gondolom testépítő oldalakon tájékozódtál. Az nagyon jó, csak gáz, hogy még ebben is én kell, hogy kijavítsalak.


A "mindegy mit, csak az nem hogy mennyit" típusú kijelentésed után még most is sokkos állapotban vagyok egyébként.

2014. júl. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Hát figyelj aki fogyni akar az én azt mondom sokszor egyen egy nap. Lehet félre írtam. És az én számításom szerint 56kg-nál ahoz hogy a testsúlya csökkenjen, kellene 100g fehérje kb. ami 400 valamennyi kalória, és szénhidrát is mondjuk 250gramm ami 1000kalória, meg igen zsír.

És neki hogy "életben maradjon" 1620 kalória szükségletre van szüksége, és még úgy is nő szóval annyira nem kell neki leszigorítani. :) És ne haragudj azért a megjegyzésért.

2014. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!