Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1300 kcal ilyen életmód...

1300 kcal ilyen életmód mellett kevés?

Figyelt kérdés

Ülő/szellemi munkát végzek, naponta fél órát tornázom, hogy átmozgassam a testem, illetve szinte mindenhová gyalog megyek.

26 éves vagyok, nő. 166 cm 60 kg.

1300 kalóriabevitel egy napra kevés? Soha nem érzem, hogy éhes lennék, vagy túl kevés lenne, amit eszem, de nem akarom, hogy hosszú távon problémák legyenek.

Mit gondoltok?


2014. jún. 2. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy átlag ember pusztán a létezéssel, (testhő, szívverés, légzés) napi 2000 kalóriát használ fel.

Ez egyénenként persze változhat, jobb emésztés, jobb energiahasznosítás. Fűtött irodában kevesebb energia a testhőt fenttartani mint a szabadban dolgozoknak stb..

Bárhogy nézzük az 1300 kalória kevésnek tűnik, de ha nem fogysz le mellette akkor semmi gond.

2014. jún. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Olyan 2000 kalóriára lenne szükséged.


[link]

2014. jún. 3. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy éhes, bírod a munkát és a tornát, akkor jó neked az 1300.
2014. jún. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, Mindenkinek megy a zöld!:)

Napi ötszöri étkezés megvan, változatosan étkezem: zöldségek, gyümölcsök, húsok, tejtermékek, tojás, levesek stb., de ahogy leméregettem az adagokat és elkezdtem kalóriát számolni, mindig 1300-1400 jön össze egy napra. Nem éhezek, fáradékony sem vagyok, teszek-veszek egész nap. Talán a mennyiség miatt lehet ennyi, nagyon kis adagokkal jóllakok órákra. De akkor talán jó így.:)

2014. jún. 3. 09:11
 5/6 anonim válasza:
Sovány nem vagy, jól érzed magad, akkor neked ennyi elég. Vagy mégsem jól számolsz. Főtt kajáknál nehéz pontosan kiszámolni, ha csak nem te főzöd, és grammozod ki, hogy miből mennyi került bele.
2014. jún. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2 dl étolaj 1768 kalória. Egy kicsit megbillen a flakon, és máris repkednek a kalóriák :)
2014. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!