Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni egészséges ételek és...

Fogyni egészséges ételek és sport mellett miért nem sikerül?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 167 cm, 64kg. Lány vagyok, egy eléggé sportos lány :) Legalábbis életmódot illetően. Minden nap gyalog megyek mindenhova, ami, ha csak a suliba megyek és haza, akkor is 2x40 perc lenne, de e mellett karatézok, minden nap futok, és egyszer egy héten úszok(ezt nyáron szeretném napi rendszerességre emelni). Futás mellett biciklizni is szoktam, illetve azzal is megyek sokszor. Sajnos mezomorf testalkatom van, tehát elvileg sosem érhetem el, hogy olyan "modellalkatom" legyen, de szeretném. Félreértés ne essék, nem anorexiás akarok lenni, csak szeretném, ha nem lenne hurka a hasamon, meg a combomon zsír. Normális kajákat eszek, rendesen, többször, eszek zöldséget, gyümölcsöt, és már nagyon sok mindent csináltam, de már nem tudom mit kellene. Igazából gyűlölöm ezt, meg azt, hogy lehet, erősebb vagyok másoknál, de nem vagyok elég szép alakilag szerintem. Légyszi segítsetek!! Köszi!

2014. máj. 17. 23:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Centikbe is méred a változást?
2014. máj. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Valószínű ez tényleg alkati kérdés meg anyagcsere kérdés szerintem. Én most meg azon dolgozom hogy hízzak :) Csak mondok egy tippet próbáld ki ha gondolod 1 hónapig. Testsúly kilogrammonként 1.5-2 gramm fehérje és 3 gramm szénhidrát.

Fehérjét azt csirkemellből vidd be és sok párolt zöldséget egyél hozzá. 100g csirkemellben 25 g fehérje van pl. És tudod hogy mi a legjobb zsírégető mozgás a gyaloglás, konkrétan amikor sokat gyalogolsz és tempósan teszed. Csak akkor hatásos de akkor nagyon de csak úgy ha tényleg betartod a szabályokat a kajálásban és a pihenésben.

hali

2014. máj. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Na igen alkati kérdés is. De arról nem írtál hogy mit eszel. A hajdinát próbáld ki, keress recepteket, tipikus diétás étel és mondjuk nem a legjobb nyáron, de ősszel, télen és tavasszal minimum heti egyszer készíts hajdinás ételt ami lehet hajdinás saláta vagy esetleg gombapörkölt. Az első pár alkalommal nem biztos hogy fogod szeretni de egy kis gyakorlás után remek ételeket lehet készíteni belőle. A marha és a disznóhúst kerüld. Elsősorban halat vagy madárféléket válassz ha húsra vágysz, de inkább arra törekedj hogy minél több zöldsgég és gyümölcs legyen az étrendedben. Sajtok közül csak feta vagy kecskesajtot egyél vagy más jó minőségűt, de a trappista és a hasonlók az felejtős. Citruskúrák jók, de max 1 hónapig érdemes pl citromot enni/inni, mert a szervezet besokall, tehát egy hónap után tarts 1-2 hét szünetet, utána kezd a napot megint citromos vízzel. (Ébredés után 1-2 pohár citromos víz) Ha nem szereted akkor tegyél hozzá mézet, de semmiképp se cukrot.

És még egy trükk: 12-13ig csak gyümit egyél, már ha kívánod, pl almát. Az gyorsítja az anyagcserét, és nem terheli le a gyomrod. Este 7-8 után már ne egyél, és ha éhes vagy akkor csak nyerset. Tehát vacsora után. A tea és a levek az jöhet este is, na persze estére nem zöld teát érdemes hanem kamillát pl.

Aki hízni akar annak evés előtt nem sokat érdemes innia, csak evés után pár perccel. Aki viszont fogyni szeretne soha nem igyon evés után, csak min fél órával utána, és igyon legalább egy-két pohár vizet evés előtt pár perccel, vagy gyümölcsöt. (ha valaki pl evés előtt gyümölcsöt eszik vagy iszik, az gyorsítja az emésztést, ha viszont utána akkor az lassítja, tehát molett embereknek nem tanácsos közvetlenül evés után inniuk) De ezek csak apróságok, tehát nem kell aggódni mert még úgy is lehet fogyni hogy ha vki evés után iszik.

2014. máj. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

a kajával és az étrend hiányában lesz a gond.

aki csak minimális szinten is tisztában van az alapokkal,az a fehérje bevitellel a hússal,tojással kezdte volna a kaják felsorolását.

a mezomorf női testből lehet amúgy kihozni a létező legnőiesebb,igazi homokóra alakot.

pl jessica biel,raquel welch.

2014. máj. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16 évesek nem esznek egészségesen!
2014. máj. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Te valamit nagyon félre tanultál. Hanyatt fekszel, a lábadat be akasztod valahová és fel ülsz . Kb 30-as sorozatokba. Ezt naponta 50-szer megcsinálod. Na, ettől majd lefog menni a hurka hasadról. De a biciklizőstől érzed hogy feszül a hasad?? Persze hogy nem.
2014. máj. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, nem létezik helyi fogyás.


Bármennyit is dolgoztatja a hasizmait, az nem a hasi zsírpárnáira van hatással.

2014. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Szerintem egy kicsit félreérthetően fogalmaztam. NEM azért sportolok, biciklizek stb., mert fogyni akarok, haenm mert élvezem. :) Mellesleg kipróbáltam egy nyáron, hogy 1 hónapig csináltam a rendes mozgásom mellett guggolást, és felülést, úgy, hogy mindegyiket 50-el kezdtem, és utolsó napon 250-et kellett már lenyomni mindből, de nem segített. Oké, hogy a mérés szerint szeptemberben már 30kg izmom volt, de most mi a f.... kezdjek vele, ha közlik, h négy kilót azért fogyni kellene... zsírbl persze, meg azt, h ez túl sok izom, meg a csontjaim kb mint a vasbeton, törhetetlenek... Nem tudom mit csináljak ezzel a szöveggel, hogy: "16 évesek nem esznek egészségesen". DE!! Szerintem nem magadból kellene kiindulni, mert egészségesebb dolgokat eszek, mint mások. Szinte egyáltalán nem eszek édességeket, nagyon sok fehérjét, zöldséget és gyümölcsöt ellenben igen. Kenyérből mindig barnát eszek, meg magosakat. Naponta megiszok 3 liter vizet, és vizen kívül mást nem is iszok. Most ebben mi nem egészséges? Egyébként én nem húsból szerzem a fehérjét, hanem tejtermékekből, mert sajnálom az állatokat, és nem szeretek húst enni ezért, szóval a csirkemelles diétákat légyszi hanyagoljuk. Azoknak, akik rendesen válaszoltak(ezt mindenki döntse el maga), köszönöm.
2014. máj. 18. 10:39
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

"50-el kezdtem, és utolsó napon 250-et kellett már lenyomni mindből, de nem segített. "


Mert nincs fogyasztó edzés? Erősítés szimplán csak alap, hogy az izmaid tudják magukról hogy vannak.


" Kenyérből mindig barnát eszek, meg magosakat."

Ez. Emiatt nem fogysz. Tele van keményítővel (ami ugye cukor-polimer, a testedben már cukornak számít) meg gluténnal, lektinekkel amik enyhén mérgezőek, gyulladásfokozóak. Ezért nem meghalsz tőlük reggeli után, hanem csak szimplán hormonzavaraid lesznek, gyulladásos betegségeid, egyre hájasabb leszel, úgymond krónikusan beteg leszel tőlük.


Ez a nem egészséges. Ezért írtam hogy 16 éves nem eszik egészségesen, mert nagyon jól tudom hogy 16 évesen még elhiszi az ember hogy ha a búzaliszt nem fehér hanem mocsok-barna (szennyezett) akkor az jobb is. Meg sok mást is elhisztek, lényeg hogy kamukat, ezért nem éltek olyan egészségesen mint kellene, még ha akartok sem.


Próbáld meg pl. kenyér nélkül az étrendedet, lesz különbség.


Jajj és ezt csak most látom:

"Egyébként én nem húsból szerzem a fehérjét, hanem tejtermékekből, mert sajnálom az állatokat,"


A tehéntej is gyulladásfokozó az embereknek, plusz hát mégis csak speciális táplálék direkt a borjaknak. Hízáshoz. Ezt vedd hozzá ahhoz hogy miért nem fogysz 'egészséges' ételek mellett.


Ha a tejipar azt terjeszti a saját árujáról hogy egészséges, azt nem kellene elhinni. Mivel jellemző az emberekre, hogy hazudni fognak neked ha ezért cserébe az ő termékükért fogsz pénzt fizetni.


[link]

2014. máj. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

na akkor meg is van a hiba.

kenyér meg tej és tejszármazék.

ezt a kettőt kellene a leginkább hanyagolni.

az ember ragadozó,úgyhogy kezd el enni a húst és a tojást.

2014. máj. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!