Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ki mennyi kalóriabevitel...

Ki mennyi kalóriabevitel mellett fogyott? Mennyi volt a BMR?

Figyelt kérdés

Megmagyarázom a kérdést! :) Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi kalóriát vittetek be a BMR-etekhez képest? Nekem 1700 körül van a BMR, 1200 körül viszek be. Azt mondják, ez kevés. De mondjuk most úgy érzem, hogy nekem elég, így is emeltem a korábbi 1000-n, de még gondolkodom az 1300-n is.

Mennyi BMR mellett mennyit vittetek be és mennyit sikerült fogyni vele x idő alatt?

Tapasztalatok kellenének :) Köszönöm a segítséget! :)



2015. jún. 28. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy segíteni fogok a tapasztalataimmal, sosem fogytam gyorsan tartósan, mert mindig sokat ettem.


A kalóriabázis szerint a BMR-em 1370 kcal, 1600-2700 a bevitelem (átlagban 1800-2100). Mivel nem mozgok, ez nekem súlytartásra elég. A kalóriabázis szerint a súlytartó kalóriakeretem 1640 (lenne, ha elérném az ülőmunka aktivitását, ami nem tuti, bár ki tudja? néha kimegyek a házból és a konyhába is lépcső vezet, de sok házimunkát sem végzek, inkább a gép előtt ülök). Olyan keveset én nem tudok enni, ha kétszer is eszem egy nap.


Amikor még kövérebb voltam (BMR 1450 a kalóriabázis szerint, súlytartó 1700-1800), akkor 2000 kcalt ettem, néha többet (sok buli, nyaralás, miegymás volt) és nem nagyon gyorsan, de rendületlenül fogytam, heti kb. 30 dekát. Jóllakott voltam egész nap, tetszett. Ma már nehezebb.

2015. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szia! Ha hiszed, ha nem, de segítettél, mert ha jól értem, akkor már csak a súlytartó több, mint ami a BMR-ed, tehát ha fogyni akarok, akkor a BMR szintet meg kellene enni, nekem ez 1728 egészen pontosan. Ennyit képtelen vagyok enni, legalább is most már.

2 hete simán megvolt szerintem ennyi, de mostanában nagyon figyelek, hogy alacsony CH és kalóriatartalmú, magas fehérjetartalmú, és lehetőleg alacsony GI indexű, magas rosttartalmú kajákat egyek. Így a doki által előírt 1100 Kcal-t nem nagyon tudom tartani, de 1300 fölé ritkán megyek.

Akkor, ha jól számolom, elvileg még legalább 200 Kcal följebb kéne mennem az egészséges és minőségi fogyás miatt. Köszi! :)

Várom a további tapasztalatokat is :)

2015. jún. 28. 22:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 1650 korul van a BMR és 600-700 kalóriát szoktam bevinni , nagyon sok gyümölcsöt,zöldséget eszek hozzá minden nap hús vagy tojás és zöld tea + 2 óra biciklizés három hete csinálom és 7 kilót fogytam de ez lehet hogy egyeseknek nagyon kemény diéta én pl nem szoktam éhes lenni de az 1200 is nagyon jó , azzal is lehet fogyni :)
2015. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1672 a BMR-im (legalábbis elméletben) 1232 a keretem a heti 0,4 kilós fogyáshoz. (kalóriabázis szerint). A héten 3 nap keményen sportolok, akkor igyekszem egy kicsivel többet enni (olyan 400 kalóriát égetek el - na jó, remélhetőleg többet, de jobb a legrosszabb eshetőséggel számolni, így ekkor olyan 200 kalóriával többet fogyasztom, ezek mellett heti 2-3 nap lazán sportolok olyan 250-300 körül, olyankor 150 körül szoktam még plusszba enni. )Volt olyan hetem, hogy nem tudtam sportolni, olyankor maradt a 1200.


Csak te ismered a saját testedet,te érzed,hogy jó-e az a keret amit elvársz magadtól. Nekem ez bevált már 2,5 hónapja, de persze senki nem tudja megjósolni, hogy neked is így működne-e :)


Sok sikert és kitartást kívánok! :)

2015. jún. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2: Nem, kiszámolni nem tudod, csak kitapasztalni. Hm, azt hittem, egyértelmű, de akkor leírom. Nálam nagyon félrebecsül a kalóriabázis s gondolom, más oldalak is, úgy tűnik, gyorsabb az anyagcserém, mint ami az adataim alapján várható. Van, akinek ugyanilyen körülmények között 800 kcal-lal kevesebet kell ennie ugyanahhoz az eredményhez, mert neki más irányú nem kis eltérés van. Persze ez is csak egy kósza szám, a test bonyolult rendszer, van, akinél az is számít, mit eszik, nemcsak az, hogy mennyi kalóriát (nyilván bekavar a kalóriaégetésbe, mert deficit ugyanúgy kell). S van, aki nagy kalóriatöbbletkor többet is használ, s ami kis fölösleg marad, attól másnap kevésbé éhes, így nem hízik, pedig a számok alapján illene :) Hasznos dolog, nem kell félnem a visszahízástól, ez is valami (hogy meghízni hogy ment? brutálisan szénhidrátdús és zsírdús étrend, rengeteg evés, főleg este, de szerintem ez mindegy, ezzel évi 1 kiló hízás évtizedeken át. így). Csak egyszer fogyjak le...

Másoknál ez egészen másként van, mint nálam, különbözőek vagyunk. Nem lehet mások tapasztalatából extrapolálni, sőt mi magunk is változhatunk, van, aki idősebb korban nem ehet ugyanannyit, mint fiatalon. Állítólag ez elég gyakori. Rossz nekik.

2015. jún. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Látom eléggé szórt a mezőny. Igen, 1000 Kcal alatt azt mondják, hogy nem egészséges, de ha te ezt tudod tartani, és neked elég, működik, akkor nyilván így jó a szervezetednek. Nekem jelenleg az 1200-1400 között úgy gondolom, hogy megfelelő, bár még sosem számoltam össze, korábban mennyit ettem, de ma megcsinálom, kíváncsi leszek az eredményre.

Nekem jelenleg inkább az okoz gondot, hogy változatosan egyek úgy, hogy kevés CH-val, sok fehérjével, de lehetőleg magas rosttartalmú ételeket egyek alacsony GI-vel. De közben azért legyen meg az 1400 legalább, hogy minél jobban közelítsen a BMR-hez..... Erre esetleg valami tipp?

Még nagyon az elején vagyok, 19-e óta csinálom, úgyhogy még egyelőre azt is tanulom, mit mivel tudnék helyettesíteni, és még csak nem mozogtam, tehát nem egyszerű, de eddig számomra ez a legtarthatóbb :)

Ha valamiről le kellett eddig mondanom, akkor tuti, hogy 2 napon belül abból zabáltam be. Így most eszek mindent, csak ellenőrzöm az adatait, az nem egy nagy kunszt :)

2015. jún. 29. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!