Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért vagyok túlsúlyos ilyen...

Miért vagyok túlsúlyos ilyen kicsi kalóriabevitel mellett? A többi lent.

Figyelt kérdés

Alapvetően mióta az eszem tudom, küzdök a túlsúllyal. Az utóbbi időben próbálok egészségesen étkezni, legalábbis egészségesebben. Megnéztem kalóriaszámlálással, hogy mit ettem és hogy. Mikor azt hittem hülyére zabáltam magam, akkor volt 1500 kcal a fogyasztásom! De ez is nagyon maximum, inkább olyan 1200 körül volt. Ez is rossz minőségű kajából.


PCOS vagyok, plusz IR gyanú is felmerült nálam, de igazából ezt pontosan nem tudom, a cukrom nagyon is tökéletes(sajna inzulint nem néztek). TSH 5,6 volt, a többi hormoneredményem még várom. Mindezek miatt merült fel bennem, hogy próbálok odafigyelni az evésre.


Nos, napi 5x eszek, de iszonyat soknak érzem és ez jelenleg 1000-1100 kcalt tesz ki, több nem is nagyon megy.


Reggeli általában teljes kiőrlésű kenyér, némi sonkafélével, zöldséggel.


Tízórai egy kis gyümölcs, korpovit.


Ebéd általában húsféle (semmi bunda, leginkább csirke) párolt zöldséggel.


Uzsonna alacsony zsírtartalmú túró fehérjeporral.


Nos a vacsi nem sikerül mindig túl jól ebből a szempontból, nem tudom általában mit egyek, de soha cukor, fehér liszt, próbálom ezt is egészségesen. Hús, zöldség, hal, vagy egy kis egyéb főtt étel, de ebből sem túl sok, ami épp van.


A testmozgás sem áll tőlem távol, bár az utóbbi hétben a tavaszi fáradtság úrrá lett rajtam. :)


Ennek ellenére sem értem, hogy hogy van az, hogy évek óta ilyen kevés kalóriát ettem, (jelzem nem direkt!!) most ráadásul még elkezdtem egészségesebben enni, mégis túlsúlyos vagyok? 150 cm vagyok 69 kilóval...


Köszönöm a segítségeteket előre is!



2013. ápr. 17. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Méred is az ételt grammra pontosan (nyers állapotban összetevőnként) vagy csak a kalóriabázis "1 adag" mennyiségével számolsz?


A folyadékot sem felejted el hozzáadni? Nyilván nem a vízre, hanem a kávéra, üdítőre...stb. gondolok.


Kevesebbet eszek, mint a te felsoroltad és bőven megvan a napi 1300-1400, sőt nagyon sokszor ki is futok a napi kalóriamennyiségemből.


Egyébként ha PCOs, IR van, akkor szigorú 150 CH-s diétát kellene tartanod, attól indul be a súlycsökkenés.

2013. ápr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

#1: Nem tudhatod, hogy kevesebbet eszel, ugyanis nem írt mennyiségeket, maximum olyat hogy "némi" és "egy kis"...

Szénhidrátot pedig a leírtak alapján nem ehet valami rengeteget...


A kérdésre sajnos nem tudok mit mondani, bámulatos az emberek különbözősége s bonyolult dolgok ezek, de ennyi kalóriabevitelnél azért nem kéne túlsúlyosnak lenni, nagyon peches alkatod lehet, kedves kérdező.

2013. ápr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mizu a nasikkal?
2013. ápr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Egyedül, amit nem itthon készítek főtt étel, azt nem tudom, hogy pontosan mekkora a tömegük, de amúgy méregetek, vagy amit könnyű osztogatni (pl.: a 250g-os túrónak a felét szoktam egyszerre enni, plusz fél adagnyi fehérjepor, aminek szintén megvannak az adatai, vagy a korpovit, amin rajta van darabra stb), azt nem mérem le, hanem nyilván egyértelmű mennyi kcal van benne.


A kávét édesítővel iszom, így kb semmi kalóriatartalma, üdítőzni max bulialkalmakkor, néha egy kis null energiatartalmú ízesített víz, de az is csak ha nagyon kívánok valami ilyen ízt.

2013. ápr. 17. 18:58
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha nasizom, ami nem gyakran van, akkor azt is beleszámolom abba, hogy mit ettem aznap. Amúgy cukor, csoki nem nagyon megy, néha egy kis sós de az is 2 hetente egyszer.
2013. ápr. 17. 19:01
 6/12 anonim ***** válasza:
Vízfogyasztásod? Megvan a napi 3 liter? Ez is fontos!
2013. ápr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen konzultálj orvossal. Lehet valami anyagcsereprobléma okozhatja ezt?

Jó szívvel ajánlom figyelmedbe a nyers étkezést és a böjtöt.

2013. ápr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
Miért eszel 5x? elég lenne kétszer. átmeneti böjtölést nem próbálod ki? pl h este eszel csak, napközben nem? Illetve én nem ennék semmi gluténes dolgot. A ketogén diétát is kipróbálhatnád :) vagy sima paleo?
2013. ápr. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gyanús az a vacsi, "ami éppen van". Ott van az eb elásva.
2013. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kutya a TSH-ban van elasva! 5,6 borzasztó magas, a pajzsmirigyed csúnyán alulmukodik!!!! 2 alatt kéne lennie. Így érthető, miért nem fogysz. Ezt mindenképp kezelni kell! Nincs hozzá szekrekedesed, nagyon fazos vagy, faradekony? Ezek még tünetek lehetnek. Ha vmi természetes gyógymódot szeretnél, szedhetsz algakeszitmenyt, de az az érzésem, hogy az 5,6-on nem tud sokat segíteni. Endokrinológushoz kéne menned, tuti kapsz L-Thyroxint.
2013. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!