Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lesz valami bajom ha diéta...

Lesz valami bajom ha diéta alatt nem fogyasztok egyáltalán sót?

Figyelt kérdés
Nem lép fel ásványi anyag hiány?

2015. júl. 12. 14:12
 1/10 Bob the builder válasza:

Először is miért nem akarsz sót bevinni a szervezetedbe?

Mennyi ideig akarod ezt csinálni?

2015. júl. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2-3 hétig.
2015. júl. 12. 16:04
 3/10 anonim ***** válasza:
A só szükséges az idegrendszer müködéséhez, ha sómetesen étkezel, rövidesen igen komoly problémáid lesznek
2015. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ezt eleve reménytelen megcsinálni, mert az ételek hozzáadott plusz só nélkül is tartalmaznak elegendő sót. Hacsak nem rakod össze az egész étrendedet alacsony sótartalmú dolgokból és nem sportolsz és izzadsz sokat, nem kell aggódnod.

2015. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elvi szinten meghalsz.

A testünk sót veszít, ha nem pótolnánk táplálkozással, meghalnánk.


Elvileg akik nem esznek semmit, valahogyan megteremtik az ásványi anyagokat is, de ezt a témát most inkább hagyjuk..


2-3 hetet kibírsz, plusz a természetes táplálékokban igenis van valamennyi só. Növényekben, állati táplálékokban egyaránt.


Most az ideális sófogyasztás mennyisége megint más kérdés..

2015. júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A marháknak is kell adni nyalósót, hogy egészségesek maradjanak.
2015. júl. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kell a só a szervezetnek. Főleg nyáron, melegben, ha sokan izzadunk.

Nem attól fogsz fogyni, hogy nem eszel sót egyáltalán.

2015. júl. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A meg nem sózott ételekben bőven elég só van a szervezet igényeinek kielégítésére, szóval semmi bajod sem lesz a sószegény diétától.
2015. júl. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Krisz85 ***** válasza:
na akkor most mondom, hogy nincs igazatok, a káliumra szükség van de a nátrium kloridra mint konyhasóra nincs, namármost nem tudod totál kiiktatni a sót az életedből a zöldségek és a gabonák is tartalmaznak sót, amivel igazából bőven tudod fedezni a szükségleteidet, én speciel soha nem sózok 10 éves sportolok rendszeresen, nem volt még gondom soha, hozzáteszem hogy ásványi anyagokat viszont mindig pótolok edzés után, és iso italt azért edzés alatt /szénhidrát mentes/ szoktam, mert bizonyos sók szükségesek edzés alatt, de külön sózni a kaját nem szükséges, kifejezetten anti ergógén hatású, vagyis csökkenti a teljesíményt és megköti a vízet is a bőröd alatt, viszont a tengeri sót nem ilyen, de ezt is csak módjával ha ízesíted a kaját akkor van értelme ha elhagyod egy idő után hozzászoksz, és bizonyos kaják sóssága pl tonhal, olivabogyó stb is sokkal sósabbnak fogod érezni, + előny hogy elszoksz a sótól ezért a normálisnak vélt de nem feltétlen az szemét kajákat se bírod megenni mert heringsósnak érzed, pl pizzát nem tudok már enni mert kb 15 éve nem használok sót, és a sima hawaii pizza is elviselhetetlenül sósnak tűnik, tapasztalatból írom.
2015. júl. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

F@ szság azzal kezdeni egy kommentet, hogy a többieknek nincs igaza.


Ebben a világban SENKINEK sincs igaza, közben mindenkinek igaza van. Ez azért van, mert senki semmiről sem tudja mi az igazság, csak hisszük valamiről, hogy tudjuk.


Közben ha kommunikálunk másokkal, azért valamilyen nézetet persze fenn tarthatunk, mondjuk egy beteg ember segítséget kér egy hozzáértőtől, ha tud segíteni illik valamiféle igazságot átadni. Ami lehet hogy baromság lesz, lehet hogy éppen bejön..


Tehát inkább azzal kezdjük, hogy mindenki hajtogatja a maga baromságát, és akkor azt azt, hogy mi az igazság inkább mellőzném.


Majd ha a saját rendelésünkön fizető vendégek keresnek meg minket akik az 'igazságra' kíváncsiak és fizetnek a szolgáltatásunkért, akkor jogos, elégítsük ki őket.


Itt, névtelen fórumon.. mindig is értelmetlen volt igazságot mondani. Ha tehetném, sok száz régi kommentemet kezdenék most úgy, hogy 'egy más megközelítésű baromság szerint.." -> és akkor jönne amit én mondanék.


Tehát, az én baromságom


"hogy nincs igazatok, a káliumra szükség van de a nátrium kloridra mint konyhasóra nincs"

- de, mindenkinek igaza van

- nátriumra is szükség van

- káliumra is szükség van. Legalábbis a szervezetünk mindet használja, akinek nincs szüksége valamelyikre (...) az ne egye, magánügy.


" namármost nem tudod totál kiiktatni a sót az életedből a zöldségek és a gabonák is tartalmaznak sót, amivel igazából bőven tudod fedezni a szükségleteidet"


Vagy tudod fedezni, vagy nem tudod. Ki tudja. A betegségipar sóellenes háborúja hatékony, írnám rá hogy kamu és megbetegítő, de hát.. azzal a saját nézetemet harsognám. Inkább azt írom, hogy sok értelmes ember támadja a sófogyasztást, viszont ezek az emberek sem kompetensebbek mint azok, akik direkt a (tiszta) sófogyasztást propagálják. Csak a kettő közül az egyik nézet ma a hivatalos. Irreleváns, hogy melyik az, mert nem ezen múlik a biológiai só igény, a só tolerancia, só ürítés, az egyes embereknek az ilyen jellegű tulajdonságai (vannak sóérzékeny emberek, vannak sóhiányos emberek)


"én speciel soha nem sózok 10 éves sportolok rendszeresen, nem volt még gondom soha, hozzáteszem hogy ásványi anyagokat viszont mindig pótolok edzés után, és iso italt azért edzés alatt "


Rengetegen sportolnak 10+x éve, divat kérdése. Ahogyan az izotóniás italok is. Vannak nagyon ergyák, biztos vannak komolyabbak is, de aki poweradét iszik az is azt gondolja, hogy komoly terméket fogyaszt, hasznos anyagokat vesz magához, tesz az egészségéért.. nem. Tehát az 'iso ital' is lehet egy nagy semmi, nem felszívódó ásványi anyagokkal.. mint az ásványvizek.


"kifejezetten anti ergógén hatású, vagyis csökkenti a teljesíményt és megköti a vízet is a bőröd alatt, viszont a tengeri sót nem ilyen,"


Nincsen tengeri só, NaCl van, + szennyeződések.

Ezeket nevezik fantázianevek szerint tengeri sónak (utal a származására) parajdi sóra (utal a származására) himalája sónak stb.


Vagy nincs szennyezés, és gyógyszerészeti tisztaságú só. Ha az egyik NaCl rontja az edzés teljesítményt, akkor a többi is, mert adott vegyületről beszélünk, lehet tévedek, de ez túl evidensnek tűnik.

A szennyeződések részemről kiszámíthatatlanok, nincs kultúrája a tiszta só fogyasztásnak, hiszen a divat eleve a sófogyasztás ellenzése, csökkentése..


"előny hogy elszoksz a sótól ezért a normálisnak vélt de nem feltétlen az szemét kajákat se bírod megenni"


Valaki azért nem eszik pizzát, mert túl sósnak érzi?


És nem süt magának pizzát az ilyen ember, sózás nélkül?


Mindegy, aki nem eszik sózott pizzát vagy más gyorsételt, UGYANÚGY megeszi a maga búzáját. Mert nem? Meg általában a tejtermékét is, akkor nem ugyanott tart (általában) az ember, mint az összes pizza-gabonaevő? Gyakorlatilag, nem látom a különbséget :)


Nem kötekedésből írtam, nem fújom a magam véleményét, egyszerűen csak írásban gondolkodtam és megjegyeztem az észrevételeimet. Tudom, hogy nincs igazam, volt időm megtanulni és elfogadni, nem is azért írok hogy igazam legyen!

Béke

2015. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!