Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem fogyasztok elég fehérjé...

Ha nem fogyasztok elég fehérjét, "diéta" alatt fogyhatok izomból ha mellette edzek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha esetleg nem sikerülne elég fehérjét bevinnem fogyókúra alatt (ami igazából csak abból áll, hogy mértékkel eszem, figyelve a kalóriára, szénhidrátra és zsírra) fogy-e az izmom is a zsír mellett ha edzek? (nyilván azt szeretném ha nem fogyna, sőt inkább nőjön. Bár az utóbbihoz nyilván több fehérje kell)

Előre is köszönöm!


2013. aug. 30. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkora kalóriadeficited van.


Én nem lennék olyan biztos benne, hogy ha pl. nincs kalóriahiányod, akkor csak úgy leépülésnek indul az izomzatod mert nem sikerül "elég" fehérjét bevinned. Mégis mi az az elég fehérje? Felnőtt ember vagy, nem kell sok fehérjét enned, más ha egy testépítő nagy izomzatot tart fenn..

2013. aug. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is, ha kevés fehérjét fogyasztasz nyílván fogyhatsz izomból.

Másodszor nem lehet egyszerre fogyni és izomtömeget növelni. Legjobb esetben is maximum edzéssel kompenzálhatod azt az izomveszteséget, amit a kalóriadeficit okoz.

2013. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általában azt szokták mondani h a fehérjebevitel tskg*2.

Nincs izmosodás és fogyás is egyszerre. Ha fogysz, izomból is fogysz, csak nem mindegy h mennyit, ezért érdemes a fehérjebevitelre fokozottan figyelni.

2013. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 csizia ***** válasza:
Hát nem tudom. Fogytam egy pár kilót (sokat) és mellette brutális izomzatot építettem. Aztán lehet, hogy már alapból ott volt a fene se tudja.. :)
2013. aug. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ottvolt. :)
2013. aug. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!