Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Melyik hízlal jobban: 1000...

Melyik hízlal jobban: 1000 kalória étel vagy 1000 kalória ital?

Figyelt kérdés
2015. szept. 3. 15:15
1 2 3
 21/23 Szintiszoli123 ***** válasza:

"Az ideális tápanyageloszlás egy napra vetítve: 15-20% fehérje, max. 30% zsír, 50-55% szénhidrát"


Én is így eszem, de ettől még miért lenne ez az ideális? Azért, mert a nyugati orvoslás 30 éve ezt tanítja?

2015. szept. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy fix ideális makrotápanyagbevitel, azonkívül a százalékozás butaság. Ha 1000, ha 3000 kcalt eszem, a fehérjeigényem hasonló marad... (A szénhidrátigény is marad nulla, a zsírigény 30-40g. De ezekből nem gond, ha sokszoros mennyiséget viszünk be. Fehérjénél gond, de felesleges, macerás és drága is sok esetben.)


Semmi gond nincs a 80% feletti zsírbevitellel, de szerintem még az ekkora szénhidrátbevitellel sem, elég sokan élnek így s boldogok vele. A sok zsír valamivel logikusabbnak tűnik, az legalább esszenciális tápanyag, ami nem hat az inzulinszintre, de attól még sokféle ember van, sokféle igénnyel és hiába ugyanúgy ember, a test kicsit máshogy működhet, mint az átlagé :D


Rengeteg ilyen köztudott "szabály" van, amitől én rosszul érzem magam, a saját módszeremmel viszont virulok. Nem kell mindenfélét követni, akkor sem, ha a szakértők azt ajánlják évtizedek óta... De nekünk rosszul esik.

2015. szept. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Szintiszoli123 ***** válasza:
így van.
2015. szept. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!