Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Számolom a kalóriákat, akkor...

Számolom a kalóriákat, akkor mégis miért hízok?

Figyelt kérdés

1500-nál több kalóriát nem viszek be egy nap, és 2 liter vizet minden nap megiszom, sőt van hogy 3at is. Igaz, hogy nincs egy hete hogy ezt elkezdtem, de minden este ráállok a mérlegre és többet és többet mutat, valamint folyton puffadást érzek a hasamban.

Ez azért lehet, mert a megszokottnál több vizet viszek be a szervezetembe? Idővel hozzászokik a szervezetem, és elmúlik a puffadás, és végre a kilók is lefele fognak menni? Vagy mi lehet a magyarázata?

(Tornázom is minden nap 1 órát, tehát mozgás hiány sincs.)



2015. jún. 24. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne állj minden nap a mérlegre, teljesen felesleges! Sőt, eleve tanácsolnám, hogy ne kilogrammban mérd a fogyásod, hanem centikben, sokkal reálisabb képet ad.


Puffadás lehet ételintoleranciától, nincs valami olyan alapanyag, amiből többet eszel most, mint amennyit korábban ettél? (Például tejtermék, szóját vagy glutént tartalmazó ételek, zab, bármi, akármi? :)) Valamint van, akinél az édesítőszerek is puffadást váltanak ki. Aszpartám, szukralóz, xilit, stevia? Valamelyiket fogyasztod?


S egy jó tanács: nem kell minden nap tornáznod, inkább eddz heti 3-4 alkalommal, de az "tüdőkiköpős" legyen! :)


Leírnád hány cm és hány kiló vagy? Ha túl nagy súlyfelesleg van rajtad akkor az 1500 kalória is lehet kevés akár.

2015. jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha minden nap a mérlegre állsz akkor kérlek ne este amikor még minden benned van

hanem reggel éj gyomorral mert így érvényes a súlyod,persze hogy este sokat mutat ha egy nap meg ette masfel kg kaját + a folyadék

2015. jún. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
-és a víz ivásnak nincs semmi köze a fogyókúrához,a víztől nem fogysz,
2015. jún. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Heti 1x merd a sulyod, ugyanabban az idopontban, gyakrabban felesleges. Mondjuk minden vasarnap ebredes utan.


Meg aztan attol meg hogy szamolod a kaloriakat meg lehet sok...


1 het az semmi. Majd 4-5 het utan visszaterunk ra.

2015. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ráállok minden nap a mérlegre, de pont ezért világosan látom, hogy nem kell komolyan venni. Négy és fél hónap alatt 23 kilót fogytam eddig, de úgy, hogy volt olyan, mikor pár napig 1 kilót híztam, meg olyan is, hogy egy hétig nem történt semmi :)
2015. jún. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

És első válaszolónak: semmi olyasmit nem szedek és semmiből sem eszem többet :/ még mindig nem tudom mi lehet a puffadás oka

2015. jún. 24. 22:28
 7/8 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó: "pár napig 1 kilót híztam". Akkor hízol 1 kg-t, ha kb. 9000 felesleges kalóriát viszel be... tehát 11000 kcal kell egy átlagos embernek 1 kg hízáshoz... Tehát ha egynap megeszel 20-25 mcchickent, akkor lehetséges.
2015. jún. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7 - Nyilván hülyén fogalmaztam :) Nem azt akartam mondani, hogy volt olyan, amikor egy nap alatt egy kilót híztam, hanem ugye a mérleg által mutatott adatokról volt szó, tehát valami olyasmit, hogy volt olyan, hogy egy pár napig egy kilóval még nőtt is a mutatott érték, pedig amúgy folyamatosan csökken hónapok óta. Pont arról van szó, hogy nem sok mindent lehet kezdeni a naponta vagy akár naponta többször leolvasott tömeggel, nincs értelme annak, hogy "megint fogytam/híztam 1 kilót". Én passzióból minden reggel zuhanyozás után megmérem magam, de nem hat meg az ilyen kis változás, csak a hosszabb távú.
2015. jún. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!