Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tényleg elégetek annyi kalóriá...

Tényleg elégetek annyi kalóriát, amennyit a Fitbit Charge HR készülékem kiír?

Figyelt kérdés

Fogyókúrázom egy ideje, eddig nem annyira aktívan, de általában heti rendszerességgel lovagoltam. Mióta belefogtam az egészségesebb és kalóriaszegényebb életmódba, naponta egy-másfél órát cardio edzéssel töltök, mindenféle videók alapján tornázok. Természetesen a kalóriákat is számolom, nem szeretném elárulni, hogy hány éves vagyok, milyen magas és mennyit nyomok, a lényeg, hogy igazából annyira nem szorulnék fogyókúrára. Legyen elég annyi, hogy a kitűzött célom a napi kalóriabevitelben az 1000, ezen érték felé semmiképpen nem megyek. Ebből tornával úgy 250-300-at szoktam elégetni.

Karácsonyra kaptam egy Fitbit Charge HR aktivitásmérő fitnesskarkötőt, ami méri a lépéseim számát, a szívverésemet és persze az elégetett kalóriákat. Még aznap, amikor megkaptam, arra lettem figyelmes, hogy szerinte az egy helyben való üléssel is legalább 75 kalóriát elégetek óránként. Ugyanezért a mennyiségért torna közben 15 percig izzadok.

Most az ünnepek alatt nem vagyok túl aktív, még nem is edzettem, de így is, nagyjából este 6-7 óra felé már 1000 elégetett kalóriát mutat. Ez azt jelenti, hogy az adott napon 1000 kalóriát vittem be a szervezetembe, és azt mindet el is égettem 1871 lépéssel úgy, hogy aznap nem is edzettem? Vagy rosszul számolom, hogy mennyi kalóriát viszek be? Nem értem, segítsen valaki, aki ért hozzá.

Arra kérlek benneteket, kíméljetek meg a "ne fogyókúrázz" jellegű válaszoktól. Előre is köszönöm.



2015. dec. 27. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Felőlem fogyókúrázz, de szerintem ne koplalj.


Ha alszol, akkor is égetsz kalóriát, nem is keveset, az emlősök már csak ilyenek. A hüllők sokkal energiatakarékosabbak, viszont nem működnek hidegben. Valamit valamiért.

2015. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha egész nap fekszel, akkor is égetsz kalóriát. Ha ülsz, akkor is. Torna közben azon felül égetsz kalóriát.
2015. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!