Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Jól számoltam ki a sütimnek a...

Jól számoltam ki a sütimnek a fehérje, zsír, ch és kalóriatartalmát?

Figyelt kérdés
90g zabpehelyből készült,370g banánból, 40g mandulából és volt benne egy kis fahéj... Ezeknek a tápértéke (100g-nál nézve a következő): Zabpehely-T:14,4,Zs: 6,8 CH:64,3, Kcal:378; Banán: F:1,3, Zs:0, CH:24,2, Kcal:102,9 ; Mandula:F:27,6,Zs:52,2, CH:6,8, Kcal:627... Ugye ezeből kiszámoltam, hogy melyik összetevőből mennyi van a sütibe, majd ez a végeredmény jött ki az egész sütire: F:28,45, Zs:27,02, CH:150,13, Kcal:971,7.... Nem akartam megenni az egész sütit, de nekem ezek a tápértékek brutálisnak tűnnek (pedig diétás sütinek volt feltüntetve), vagy rosszul számoltam. Előre is köszönöm a segítséget!

2016. jan. 26. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A banánnak elég húzós a ch tartalma, a mandulával meg a zsír. Így reális az általad kikötő érték.

Diétás attól, hogy nem tartalmaz hozzáadott cukrot, sem feldolgozott, finomított ch-t.De attól még magas a kcal értéke, igen.

2016. jan. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, még most kísérletezek mi fér bele a diétámban, de akkor ez a süti inkább csak jutalom lesz :)
2016. jan. 26. 11:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez ennyi. Telenyomod cukorral és némi zsírral, ráadásul bitang nagy süti, mégis mit gondoltál? :D

(Múltkor láttam egy receptet, ami mondjuk torta, de 1 kiló vaj van benne, annak már én is csókolommal köszönnék. A sütik általában kalóriabombák, akármilyenek is.)

Az én mai browniem is diétás, mert létezik étrend, aminek a szabályait követi, ráadásul az összetétele miatt fogyáshoz igen alkalmas, csak egyéb szempontokból kevésbé... Kalóriában ott van a szeren, diéta ide vagy oda, nincs ebben semmi meglepő.


Két lehetőséged van: keveset eszel egy tömény sütiből (ha olyan vagy, mint én, akkor eleve nem csinálsz sokat vagy a zömét odaadod valakinek. Nekem a párom remek konyhamalac, de az édességek terén főleg. Sütiknél olyan 85% zsírtartalmig számíthatok rá, kalóriát nézve.) vagy lightosabbat készítesz. Ha sok tojást használsz, főleg ha fehérjehabot (de nagyon nehéz finomat csinálni úgy szerintem, sárgája is szokott kelleni. viszont a piskótában mindkettő van), cukkinivel, répával, almával, céklával lazítod, akkor egy nagy adagot is ehetsz, ami a méretéhez képest kevesebb kalóriát jelent. Persze nem is laktat úgy, de nemcsak az számít, sőt, töménnyel pont hogy túl lehet magunkat enni (nekem nem megy, de a páromnak igen)...

Ráadásul a zöldséges és igen tojásos sütiknek elég szimpatikus az összetétele. Nézzük a mai browniemat: nagyon jó, hogy szinte semmi szénhidrát nincs benne, de kevés fehérje járul sok zsírhoz, ami erősen eltér a testem igényeitől. Ha sokat eszem belőle, jobb, ha utána a fehérjére fókuszálok s azért zöldség is kell a napomba... Mert a napi összbevitel makrói alapvetően fontosak. 1-1 nap persze elromolhat, de jobb, ha nem, főleg, hogy magamhoz képest komoly edzéseket nyomok, célszerű a megfelelő építőkockákat is adagolni, épp elég az izmaimat és idegrendszeremet erő megterhelés, legalább ne éhezzen a test, így is kalóriadeficitem van, ha apró is.


Sok cukkinis süti van, utánanézhetsz. Én jóval finomabbnak találom a cukrosabb zöldségek és a gyümölcsök használatát, s azok is sokat könnyítenek a süti kalóriatartalmán, ami az adagok méretének igen jót tesz :)

2016. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kalóriabázis.hu-n be tudod vinni a receptjeidet, és tök jól kiszámolja:)
2016. jan. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!