Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyni lehet így? Bővebben lent.

Fogyni lehet így? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék, de az étrendemen nem változtatnék. Ami azt jelenti, hogy mindent ennék, amit megkívánok. Semmi diétás étellel nem sanyargatnám magam többet. Viszont: egy adott kalória mennyiséget nem haladnék meg, és próbálnék a makróimon belül maradni (ezeket egy oldal alapján kiszámoltam) és pluszban rengeteget mozognék, napi egy órát vagy többet.

Reggelire kenyeret ennék és tojást (ezeket változatos módon elkészítve), ebéd az lenne ami itthon éppen van, és a vacsorán kicsit szigorítanék. Nem enném tele estére magam és szénhidrátot csak nagyon keveset fogyasztanék akkor már.


Hét közben ha megkívánnék valamilyen ételt, ami nem diétás, megenném amennyiben belefér.



Tudom, hogy hülyeségnek hangzik, de már annyit diétáztam és annyit küzdöttem az egésszel, hogy belefáradtam. Sose bírtam tartani, a diétás ételek nagy részétől rosszul vagyok, utálom a csirkemellet és a halat, a zöldségeket nem szeretem salátaként (viszont rakva vagy főzelékként megeszem) és a cukorról nem vagyok képes lemondani (bár már egy ideje nádcukrot használok és csak teázáskor fogyasztok cukrot)


A sport részével nem lenne gond, azt mindig is bírtam, sose bukott még el emiatt diétám.


Tehát van ennek így értelme, vagy hagyjam az egészet a francba?


2016. jan. 27. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficit s még mozogsz is, megfelelő makrók: igen, ez elég a fogyáshoz. A párom ugyanúgy eszik, ha gyorsan le akar fogyni (sok zsír, sok ch, édességek) s el is éri a célját. Mondjuk ő könnyen hízik, könnyen fogy, nekem ennél többre van szükségem, plusz az se mindegy, hogy mekkora a kalóriakeret, éhes lesz-e az ember a szénhidráttól, mi mibe kavar be... De ha megoldod, amit felvázoltál, nyilván fogyni fogsz, a kalóriadeficit az aduász.

Életemben egyszer voltam képes szénhidrátosan is deficitben jóllakni, simán fogytam egészen laza étrenddel is, ugyanúgy, mint extrém szénhidrátbevitellel, ugyanannyi kalóriában. Állítólag van, akiknél azért ez-az bekavar, de deficitben nekik is fogyniuk kell.

2016. jan. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Krisz85 ***** válasza:

Most tisztázzuk első körben, hogy mi a célod valójában? A töbségnek a fogyás csak annyi, hogy kevesebbet mutat a mérleg, pedig távolabb sem lehetnének a valóságtól, mert a valódi fogyás nem ez. Aztán van aki csak azt nézi, hogy belefér-e a tavalyi vagy az 5 évvel ezelőtti nadrágjába, és vannak azok akik fittebbek, alacsonyabb testzsír%-ot akarnak /és nem a testsúlyukra alapoznak, hanem a testzsír%-ra/ illetve akik még sportolnak is mellette és abban szeretnének jobbak lenni, aminek elengedhetetlen feltétele a megfelelő táplálkozás.


szóval Te melyik vagy?


Én azt veszem ki hogy akarod, de nem tudod hogy kell, és ez baj. Írj privátot, segítek ha kell. De nem ígérem hogy könnyű lesz, ellenben eredményes.

2016. jan. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első voltam. Azt azért feltételeztem, hogy legalább körvonalakban normálisan eszel, az ebédedben rendesen van fehérje s változatosan eszel. A leírás alapján nem tűnt úgy, hogy nagyon kiegyensúlyozatlan lenne a táplálkozás, persze ennyiből ezt nem lehet megállapítani.

Amikor én kezdtem, úgy gondoltam, miért ne váltsak egy jobb életmódra, a szokásos ételeimmel úgyse fogynék le, én nem vagyok olyan, az egészségtudatosságom pedig jelentősebb a fogyni vágyásomnál. Az a legjobb, ha egy neki megfelelő, jó életmódra vált az ember, de fogyni éppenséggel máshogyan is lehet. A már említett párom is életmódot váltott, mert vannak laza szabályai, csak az nem kifejezetten olyan, mint amit a vonalaikra vigyázók szoktak választani. A régi fogyásaikor viszont olyan étrendje volt, mint egy átlagos embernek. Neki aztán tökmindegy, csak a kalóriái legyenek meg. Az egészségének persze már nem mindegy, de azért az átlagos étrenden is elég sokáig húzzák az emberek s ha időben váltunk vagy igen jók a génjeink, akkor nem nagy a károsodás...

2016. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Arról nem írtál, hogy a teán kívül mit iszol. Mert ha naponta sört-bort-szörpöt, akkor már lehet, hogy egyszerűen azt vízre váltva is fogysz.


A másik, ami nekem használt, hogy a szokásos adag mondjuk 3/4-ét ettem az ugyanaz kajából.


Ezenkívül, ha megeszed a levest, az is segít, mindig levest enni először.


De szerintem így csak néhány méretet tud fogyni az ember, ha már tús sokat fölszedett, lehet, hogy nem elég ennyi.

2016. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!