Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan táplálkozzak és mennyit...

Hogyan táplálkozzak és mennyit sportoljak ahhoz, hogy megtartsam a súlyomat és ne hízzak vissza, miután lefogytam?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok! Pontosan nemtudom hány kiló lehetek most, de 53-ról indultam és 156 cm vagyok. Amikor utoljára pontosan megtudtam mérni a súlyomat akkor 41-42 kiló voltam! Azóta eltelt pár hét! És nemtudom, hogy csináljam! Megakadtam és bepánikoltam, fogalmam sincs hogyan tovább. Nagyon félek az evéstől, nem akarom visszahízni ami lement, előtte sem voltam kövér csak egy kicsit fogyni akartam. És most fogalmam sincs mikor mennyit, mit kéne ennem és mellette mennyit kéne mozognom? Könyörgöm segítsen valaki, mert én ebbe belebolondulok!!

2015. ápr. 6. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyél sok zöldséget, húsokat, nyugodtan fogyassz zsíros húsokat, belsőségeket is.


És halat, tojást és még több zöldséget. Az éhségérzeted jelez, hogy mennyit kell enned.


Minden nap sportolhatsz, a mozgás természetes. Na persze ez nem azt jelenti, hogy akinek a térde nem bírja a futást az fusson minden nap, okosan kell csinálni ezt is, jó edzést vagy több jó edzésformát is lehet űzni!

2015. ápr. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Napi 50g szénhidrát az, amit mindenképp be kellene vinned a szervezetedbe. Ez ~65g rizsben van meg, de hát ez nem ilyen egyszerű, mert szénhidrát van másban is, pl. 300g salátában és 200g répában van 20g ch.


Alapvetően ha alig mozogsz, neked ~1800 kalóriára van szükséged ahhoz, hogy tartsd a súlyodat. Ez sok ám, szóval ehetnél bátran, így ha nem műanyag szennyről van szó, hanem rendes ételről, ehetsz bátran. Pl. 150g rizs nagyon sok, mégis csak 516 kalória, 300g csirkemell 330 kalória... Van egy csomó kalóriatáblázat a neten, abból bármi összeválogathatsz magadnak, csak arra figyelj, hogy legyen benne zsír és protein is, mert protein kell az izmaidnak, zsír pedig az egészséges epeműködéshez, emésztéshez - plusz remek tápanyag.


Ha napi 30g zsírt beviszel - pl. színtiszta olívaolaj -, már jó vagy, de pl. az említett rizsben és húsban már van 4g zsír, plusz amit magához vesz, míg készül, legyen 10 összesen.


Nem nehéz egészségesen étkezni, és nem is érdemes megvonnod magadtól, mert problémáid lehetnek belőle. Egyél bátran zöldségeket, húsokat, ami jól esik. Két dolgot kerülj: cukrot és fehér lisztet. Ne egyél tésztákat, sűrűn péksüteményt, és hidd el jó leszel.

2015. ápr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogyan, és mennyi idő alatt fogytál le? Én is ennyi cm és kg vagyok amennyi te voltál. :)
2015. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, de most sem vagyok elobbre! Nekem nincs penzem halakra meg oliva olajra meg ilyenekre! inkabb a hazi koszt! Es eplen ezert nehez! Vagyis ezert is. Olyat hogy miben hany gramm akarmi van azt en nemtudom honnan rudjam meg meg nem is akarok jobban belekavarodni. En szeretnek nyugodtan enni tojasos nokedlit meg mindent buntudat nelkul csak nemtudom h ez h oldhato meg!

Hat azt szerintem ne csinald amit en csinaltam, drasztikus modszerekkel csinaltam foleg. Nem ettem, ha igen akkor puffasztott rizst vagy almat, mellette sportoltam de egy ido utan mar nem birtam. Szoval szerintem ha annyi vagy amennyi en voltam vagy neki se allj mert ugy vagy jo vagy pedig kicsit adj le es okosan!

2015. ápr. 6. 21:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Pénz nélkül minden nehéz.


A túlélés nem az egészséges testről, testsúlyról szól.. sajnos sokan élnek nehezen, nekik kevés esélyük van egészségre.


Azért lehet takarékosan fogyókúrásan - egészségesen étkezni, pl. ketogén paleo étrend, alacsony kalóriára optimalizálva, ez nem annyira drága (bár nyilván drágább mint az üres búzaliszt)

2015. ápr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!