Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnám mindenáron megtart...

Hogy tudnám mindenáron megtartani a jelenlegi úlyom szerintetek?

Figyelt kérdés

173 centi 59 kiló vagyok, 64 kilóról fogytam le, lassú idő alatt, tél eleje óta. Heti 5-ször 40 percet aerobicozom, van, hogy 1 órát, és igyekszek mindenhova gyalog menni ahova csak lehet, és a lehető legtöbbet lépcsőzni, gyors tempóban sétálni, a kutyákkal sokat szaladgálni.

Még célom további 3 kiló leadása, de úgy látom jónak, és biztonságosnak, ha most egy ideig (1 hónapig kb.) ezt tartani tudjam, annak érdekében, hogy mindenképpen kőkeményen megmaradjon, és ne jöjjön vissza a hirtelen fogyástól.

Reggelire ált. ettem/eszem egy teljes kiőrlésű kiflit/zsömlét, mozzarella sajttal/sonkával, salátával, paprikával, ubival, paradicsommal stb.

És mellé fogyasztok egy pohár 100% narancslét is, vagy más gyümölcslevet.

Délelőtt max egy-két szem gyümölcs, ugyanez késő délután is, esetleg pár szem korpovit keksz.

Ebédre csirke/hal/pulyka/sovány marha/borjúhús valamilyen formában, lehetőleg salátával, párolt zöldséggel, de néha becsúszik egy kis adag rizs is.

Vacsorára már csak saláta, vagy nyers zöldség ugyanúgy valamilyen hússal, vagy sovány túróval, főtt tojással stb.

Emellett napi 2-3 liter ásványvizet, néha zöld teát fogyasztok, cukor nélkül.

Ez volt eddig, és simán fogytam, szerintetek, hogy tudnám a legjobban megtartani ezt az eredményt? Esetleg tapasztalat? Mert tartani nehezebb, mint fogyni...

Tudom, hogy sokadik ilyen kérdés, de kíváncsi vagyok, mit gondoltok?


2015. márc. 27. 10:32
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
jav: súlyom. Elnézést!
2015. márc. 27. 10:32
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja, és mielőtt valaki belém kötne hogy miért ilyen lassan fogytam, megjegyzem: direkt!

Pont azért amit írtam, inkább lassan, de biztosan, nem célom visszaszedni ami hirtelen lement.

2015. márc. 27. 10:35
 3/11 anonim ***** válasza:

A lisztes péksüteményeknek és a tejtermékeknek nagy az inzulinválaszuk, hízást okoznak


A gyümölcslevek mint letisztított, tömény cukros üdítők szintén nagy inzulinválaszt produkálnak (cukorbetegek még az almát is megérzik, nem a lét, a sima gyümölcsöt)


A korpovit keksz is liszt, keményítő.


Az ebéded a zöldségekkel, a kis rizzsel még teljesen beleférne, ennyi szénhidrát nap közben tényleg mehet, nem kell mindig de nincs is gond vele.


Én nem értem a kérdés lényegét. Ha nem eszel többet mint amire szükséged van, esetleg még a nagy inzulinválasszal bíró lisztes ételeket, gyümölcsleveket és tejtermékeket is elhagynád, akkor nem kellene hogy nehéz legyen megőrizni a testsúlyt.

2015. márc. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én azt mondtam, hogy ennyitől fogytam, amit leírtam. De viszont félek, ha ennél többet eszem, hízás lesz, mert nem vagyok benne biztos, hogy be tudom mérni pontosan, hogy mi az ami pont jó ahhoz, hogy maradjon a súlyom!

A gyümölcsökről meg nem mondok le, már épp az is elég, hogy arra figyelek, hogy este nem eszem őket, és mással együtt nem kombinálom. Gyümölcsök nélkül meg vagyok halva, elgyengülve teljesen. Banánt, szőlőt szinte sosem eszem, csak ilyen alma, narancs, málna, kiwi, szeder stb.

2015. márc. 27. 10:56
 5/11 A kérdező kommentje:
Különben nem vagyok hízékony alkat kimondottan, mert sok mindent elbír a szervezetem, hízás nélkül ami sok embernél már súlygyarapodást eredményez. Mindig is normál súlyban voltam, de most, hogy hellyel-közzel elértem a célom, és elégedettebb vagyok, mégis félek, hogy hízni fogok.
2015. márc. 27. 10:59
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként te vagy az Táplálkozás Harcművész???:D
2015. márc. 27. 11:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Régen írtam azon a néven.


Egyél gyümölcsöt, csak talán ne töményen a levüket. Ugye feljebb is ezt írtam.


Ha nem vagy hízékony, akkor meg 'bármit ehetsz'.


De mivel tényleg nem akarsz hízni, megőriznéd a mostani formádat, leírtam mi a legegyszerűbb. És valóban nem írtam, hogy kerüld el a gyümölcsevést, az almát a cukorbetegekre írtam, egészséges embereknek a gyümölcsleveket célszerű kerülniük (ennek örömére én most kortyolok egy siót, de én más kérdés vagyok)

2015. márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a választ! Mi tagadas, valóban sok jó tanácsot osztogatsz, egy szóval nem mondtam, hogy nem.
2015. márc. 27. 11:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaj :$ :D
2015. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azóta fogytam még egy keveset, már csak 57 kiló vagyok. Nem mondom, hogy ellene vagyok, mert egyre jobban tetszik a jelenlegi alakom, és szerintem nem lesz baj nyáron a strandon se már.:) A vicc az, hogy attól a kcal mennyiségtől amit bevittem, és mellette rendszeres mozgástól nekem súlyt kellett volna tartanom, mindenképpen, akárhogy is számolom. Továbbra is ment az utóbbi időben a rendszeres aerobic, súlyzózás, aktív életmód, de mellette átlag 2000 kcal-t bevittem, és szép lassan ettől is fogyok. Pedig amúgy emellett nem végzek fizikai munkát, tanuló vagyok.

A lisztet amennyire csak lehet valóban elhagytam, a gyümölcsleveket is, és általában húst, zöldségekkel, salátával eszem, meg gyümölcsöt, de azt rengeteget.:/ Viszont a húsból se a legsoványabbakat mindig. Pl. simán bevágok egy tányér marhapörköltet, viszont eszembe sincs krumplival/rizzsel/tésztával, hanem kizárólag nyers zöldsalátával, vagy savanyúsággal.

2015. máj. 14. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!