Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyit egyek (kalória,...

Mennyit egyek (kalória, szénhidrát, zsír, fehérje)?

Figyelt kérdés

Először is le szeretném írni, hogy én is tudom, hogy ez így nem mehet tovább, nem kioktatást kérek. Már sokszor próbáltam lefogyni, mozogtam, diétáztam, de mindig elrontottam valamit, és nem voltam elég kitartó, ezért is kérek most segítséget. Dietetikushoz nem szeretnék menni, ha nem muszáj, már voltam, és nem segített amit mondott (annyi volt a tanácsa, hogy teljes kiőrlésű kenyeret egyek és ne egyek semmit, amiben cukor van, de ez nem volt elég).


Szóval az lenne a kérdésem, hogy mennyi szénhidrátot, fehérjét és zsírt kéne ennem, illetve hány kalóriát? (175 cm vagyok és majdnem 200 kg. Még egyszer írom, nem kioktatást és gúnyolódást kérek, hanem segítséget!)


Tudom, hogy a neten vannak mindenféle táblázatok meg kalkulátorok, de olyan irreális eredmények jönnek ki... Pl. [link] kalkulátor szerint 311g szénhidrátot kéne ennem, ha fogyni akarok (heti 1kg-ot állítottam be), ami rengeteg, én olyan 150-re gondoltam, de ettől elbizonytalanodtam... Biztos, hogy kell az az 55% szénhidrát?


Bármilyen segítség nagyon jól jönne, akár a diétával, akár mozgással kapcsolatos. A legjobb valami hosszútávon fenntartható rendszer lenne, mert ha sikerül valamennyit fogynom, azt nem szeretném többet visszahízni. Most elvileg egy évig itthon leszek, és csak a szintemelő érettségire és a nyelvvizsgára kell készülnöm, szóval ha kell, akkor van időm, hogy külön készítsek magamnak ennivalót.


Még valami, az egyetlen étel, amiről nem tudok lemondani, az a mozzarella sajt, nem tudom, hogy ez mennyire probléma, de ezt csak végszükség esetén iktatnám ki az étrendemből. Fontos még a kakaó is, de ezt magam készítem natúr kakaóporból és cukor nélkül. Teát is iszok, citrommal és steviával, ez nem hiszem, hogy gond lenne, de ha mégis, akkor írjátok le!


Előre is köszönök minden segítséget!



2016. ápr. 20. 14:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%

-túlkomplikálod a lefogyást,nem igazán kell számolgatni a szénhidrátokat,meg a fehérjéket,vagy a zsírt,

-a lefogyáshoz az is bőven elég hogy ha egyszerűen csak sokkal kevesebbet eszel , mint eddig....

2016. ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Pedig a dietetikus tanácsával többre mész szerintem, mint a miénkkel. Esetleg még valaki más egyéb táplálkozástudományi szakember véleményével.
2016. ápr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Azért az gondolom nem mindegy, hogy a napi x kalóriát főleg szénhidráttal vagy fehérjével viszem be, legalábbis logikus lenne, ha sok fehérjét kéne ennem. Azért is szeretném tudni, mert ha nincs megadva egy keret, hogy ennyi szénhidrátot ehetek, akkor magamat ismerve ezen csúszna el a diéta. Amikor kisebb voltam, kb. 12-14 éves, akkor a nővérem próbáltatta ki velem a 90 napos diétát, az is a szénhidrátnapon csúszott el...
2016. ápr. 20. 15:51
 4/20 A kérdező kommentje:
Ha muszáj, akkor keresek egy másik dietetikust, de hátha érkeznek jó tanácsok, tényleg nagyon nem szeretnék ezért orvoshoz menni, látom a szemükben a megvetést. :(
2016. ápr. 20. 15:53
 5/20 Szintis Zoli ***** válasza:
100%

A kalóriaszükségletet zsírmentes testtömegre kell kiszámolni. A 130 kg zsír nem kér enni, vagyis nem sokat. Az izom kér enni.

A 15/55/30 arányt felejtsd el. Nálad nem fog működni.



A többit innen megtanulod:

[link]


Hajrá!

2016. ápr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt el is kezdem olvasni! :)
2016. ápr. 20. 16:10
 7/20 anonim ***** válasza:

Inkább keress más dietetikust. Ők nem orvosok amúgy. A másik megnevezésük a diétás nővér, amit még szoktak használni.

Nem hiszem azt, hogy a környékeden minden orvos lenéző lenne.

Ha fontos az egészséged, akkor menj el szakemberhez. Mi hiába írunk neked adagokat meg kereteket, nem látunk téged és nem vizsgáltunk ki.

2016. ápr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Azért a hájnak is van kalóriaigénye (bár tény, hogy arányaiban nem sok, de ilyen hatalmas feleslegnél igencsak jelentős), nem véletlenül kell csökkenteni fogyás közben a kalóriabevitelt. Én se fogyom annyival, amennyivel tizenkilókkal kövérebben még igen, ráadásul többet mozgok. S nem izomból fogytam.


Amiket írtál, kérdező, hogy nem akarod kihagyni, az rendben van.

A kalóriaigényedet csak kitapasztalni lehet, de kezdetben a becsült értékből kell kiindulnod.

150g ch szinte semmi kalória, fehérjéből sincs értelme túl sokat enni, a kalóriaigényed fogyáskor is viszonylag nagy, valamiből kell energia... Ha nem akarsz több szénhidrátot, akkor sok zsírt kell enned...


Azt nem csodálom, hogy a dietetikus tanácsa (ami amúgy OK) nem volt elég a fogyáshoz, hiszen kalóriadeficit is kell...


Mindenképpen válts életmódot s mozogj, egyelőre a sétát ajánlom, én 64 kilósan is ezt teszem, csak egy kis súlyzós edzés van mellé...


Hogyan jó neked enned? Írtál pár dolgot, amit nem adsz fel, de van-e még, amit azért szeretnél megtartani vagy irány, amit semmiképp nem akarsz követni. Mivel sokallod a szénhidrátot, adódik a kérdés, hogy mennyire bírod a zsíros étkezést. Mert abszolút értelmetlen, sőt káros lenne kilószámra enni a húsokat naponta, nincs épeszű testépítő, aki azt teszi, max. a kokszolós profik, akiknek már bitang mennyiség kell, ezt nem tudom.


Nincs mindenkinek megfelelő étrend, életmód, meg kell találnod azt, ami neked működik és számodra tartható évekig, évtizedekig...

2016. ápr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
No igen, ekkora feleslegnél már jó, ha van egy jó szakember...
2016. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

kaloriabazis.hu.


Én ezzel az oldallal fogytam, fogyok.

Neked is tanácsolom. Szépen beírod a saját adataidat, a célodat, és kiadja neked, hogy naponta mennyi kalóriát ehetsz, ebből mennyi legyen a fehérje, zsír, szénhidrát.

Mindent amit eszel/iszol/ nassolsz, beírod a táblázatba. Ha nincs benne, akkor te magad is betudod írni.

Ha főzöl magadnak akkor az alapanyagokat is be tudod írni, és általuk ki tudod számolni a mennyiséget amit megettél. Az elején kicsit körülményes, hogy mérni kell mindent, hogy írnod kell a megadott értékeket, de idővel már rutinosan csinálod.. Mellette meg nem árt kezdésnek jó nagy sétákat tenni, vagy elmenni egy konditerembe biciklizni, súlyt emelgetni ( nem ciki, sok nagyon túlsúlyos ember jár le fogyni)

Én tanácsolom, hogy ne egyél kenyeret, pékárukat, édességeket, kekszeket, kész mirelit kajákat, mekis , burgeres ételeket stb.. Ha ezeket nem fogyasztod, már fél siker..

2016. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!