Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogyok semmit?

Miért nem fogyok semmit?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem, teljesen el vagyok keseredve.

32 napja 98,6 kilorol indultam. 1400-1600 kcalt eszek (70-100 g fehérje, max 170 g szénhidrát, max 47 g zsír).

Lefogytam kb három kilót nagyjából két hét alatt.

Most pedig két hete 95,8 kiló vagyok és semmit nem változok :((( Egyszer voltam egy kilóval kevesebb, de aztan tartottam egy görbe estét (=megettem egy közepes krumplit és egy sajtburgert és másnapra felszedtem egy kilót)

Azóta pedig hiába járok kocogni és eszem a nyamvadt roston sült csirkét salátával, miközben tök nehéz megállni hogy ne bűnözzek, mert körülöttem mindenki eszi a finom kajákat, nem fogyok egy grammot sem!

Belefáradtam, hogy hiába küzdök, nem fogyok és sosem leszek olyan szép mint egy átlagos lány aki meg bármit ehet.

Teljesen elveszett a lelkesedésem.


2016. jún. 13. 08:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ha bekavar az édesség, akkor ne legyen az átlagos napodban cukros vacsorád... Csak mondom, mert feltűnt.


Ha nem akarsz szénhidrátot csökkenteni (nekem sosem ment a fogyás ilyen sokkal, de persze sokaknak igen), akkor az ételeiden kéne változtatni. Legalább élvezetesen egyél. Én mindig azt teszem. Van egy csomó szénhidrátod, tudod, mit tudnék kezdeni a felével? Eperlekváros tortákat ehetnék zöldséges rizsekkel meg minden s még maradna is. Bár lehet, hogy ezek téged nem vonzanak, de akkor edd azt, ami igen s ami szerinted nem hizlal.


Habár nem úgy tűnik, hogy érted, mi hizlal. Az evidens, hogy egy sajtburgertől s egy krumplitól NEM hízol egy kilót. Ez fizikai lehetetlenség. Az, hogy a súlyod felmegy 1-2 kilót, nem jelenti azt, hogy egy grammot is híztál volna zsírban. A testsúly ingadozik.

S úgy tudom, sokaknál néha stagnál. Lehet, hogy az ember fogy, de elfedi a fogyást az, hogy épp vizet tart vissza, lehet, hogy valami más van a háttérben, de tapasztalnak ilyet az emberek. Majd beindul, te csak folytasd. Teljesen jól csinálod a leírás alapján, a zsírra azért vigyázz, 47 gramm még OK, alatta már túl kevés.


Talán keresned kellene recepteket. Annyira remek ételeket ehetsz ilyen makrókkal, miért is nem teszed? Bár nem tudom, mit szeretsz. Remélem, a zsírt nem, mert akkor szomorú, hogy a szénhidrátot sem akarod lejjebb vinni. Magas zsír- és szénhidrátbevitellel is lehet fogyni, ha deficit van, de az azért előnytelen kombó és a sokaknak necces is, ha ilyen kicsi a kalóriakeret.

Talán ezért akarod kerülni az édességeket. De akkor csinálj jó édességeket, amikben még gyors szénhidrát sincs. Vagy egyél néha egy kocka igen tömény étcsokit, sokaknak bejön. Vagy valami. Te ismered magad, neked kell lavíroznod s megtalálni a sikerhez vezető élvezetes, jóllakott utat.

2016. jún. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
21: ne felejtsd el higy en 167 cmhez 98 kilo voltam. Te meg biztos kevesebb. Nyilvan nekem ez a szenhidratmennyiseg nem annyi mint neked mert eltero a sulyunk is. Egyebkent meg 80-100 g ch az egyáltalán nem sok. Konkretan a cukorbetegse megelőzésre alkalmazott ch szegeny dietanal 170 g van megadva. En meg ennek is a felet eszem
2016. jún. 13. 17:55
 23/25 anonim ***** válasza:

Fehérjéből neked inkább olyan 150g kellene (neked nem kell a 2g/tskg, mert gondolom a legnagyobb súlyfelesleg zsír, annak pedig az energiaigénye nem nagy, de nem is 0), de inkább picit több. Zsírból olyan 80-90g körül, aminek legalább a fele telítetlen, ch meg 140-150g körül. Érdemes erőedzést bevezetni. Nem mondom a súlyzósat, mert túlsúlyos edzetlen nőként ez borzalmas nagy stressz a szervezetnek (igen, a súlyzós edzés egyfajta stressz), úgyhogy előbb heti 2-3 teljes testes erőedzést kellene végezni. Nem olvastam el a hozzászólásokat, csak felidegesítene néhány ember tudatlansága. shop.builder.hu-n érdemes olvasgatni, rengeteg hasznos infót fogsz találni.


Egyébként a fogyásodról: amikor elkezd az ember diétázni, az első napokban egyből pörögnek le a kilók a vízvesztés miatt. Én mikor elkezdtem 67kg-s 18 éves fiúként tömegnövelni 1 hónap alatt feljött 5-6 kg, mert betöltődtem. Tök mindegy, mikor eszel, tök mindegy, hányszor, legyen meg a szükséges makrótápanyag-mennyiség, és igyál sok vizet. 10 tskg-omként kell a szervezetnek fél liter, tehát nekem durván 9,5*0.5=4,5-5 liter naponta.

2016. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Fent azt írod, 170g ch, nem a fele... Ó, tudom én, hogy van, akinek sokszáz gramm ch kell, sőt van, akinek 1000 is, semmi problémám a sok ch-val, csak sok esetben jó a szénhidrátcsökkentés s 170-et vagy 80-at még van hova csökkenteni, csak persze ez nem mindenkinek jó. A súlyomnak semmi köze a szénhidrátigényemhez, nekem a kevés esik jól. 2000 kcallal fogytam az elején, de kevesebb, mint 80 gramm szénhidráttal, amiből talán látszik, hogy a zsír viszonylag magasan volt. Kell az energia, ez világos, s mindenki maga döntse el vagy tapasztalja ki, hogy az miből származzon.
2016. jún. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Azzal, ha kevesebbet eszel mint amire szükséged van, azt a jelrt küldöd a szervezetednek, hogy éhezés van.

Ha pedig éhezel, akkor a szervezet takarékra állítja magát és nemes egyszerűséggel az energiád csökken, lassabb leszel, lassabban gondolkodsz, nehezebben veszed rá magad a mozgásra, ahelyett, hogy a testsúlyod csökkenne.

Persze így is fogsz fogyni, ha nem vagy türelmetlen, csak ne 2 hetekben mérd az időt, hanem pl fél évben...

Nyugodtan emelj a szénhidráton, addig, hogy mindig energizáltnak érezd magad.

Fehérje 0.8gramm*testtömeg kell az életben maradáshoz naponta, egy testépítőnek 2gramm*testtömeg, te mint kezdő testmozgó, valahol a kettő közt vagy, az én tapasztalatom, hogy fehérje forrásból annyit eszem ami jólesik, ez kb 1.3*a testsúlyom.

A zsírt pedig minimalizáld, tömeg növelésnél kell az 1*testtömeg, de nem ketogén alapú szálkásításnál minimalizálni kell, de azért jóminőségű telítettlen zsírból legyen 5-10gramm minimum.

Halolaj, lenmag, tökmag, oliva olaj

Ha ezt megfogadod, többet tudsz majd mozogni, és igen nem ártana erőedzés...

A szervezeted nem éhezik, és van erő és kardio edzés, akkor fel lehet pörgetni szépen az anyagcserét.

Amit te csinálsz, az fél infók alapján lassítod...


+még ami nagyon fontos, a megfelelő vitamin bevitel, +a napi legalább 7-9óra alvás, no meg a rendszeresség.

2016. jún. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!