Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyás szempontjából a mai...

Fogyás szempontjából a mai étkezésem megfelel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kalóriaszámlálással fogyok, próbálom betartani a napi kalóriadeficitet, mert korábban túlzásokba estem és éheztettem magam. Azért fordulok hozzátok, mert nemrég kezdtem el és kíváncsi vagyok a véleményekre. A makrókra és a kalóriára figyelek. 17 éves, 170cm és 63kg vagyok.


Reggeli:

- 3dl 1.5% UHT tej (132kcal)

Tízórai:

- 300g görögdinnye (87kcal)

Ebéd:

- 40 g sültkrumpli (117kcal)

- 2db (40g) halrudacska (97kcal)

- 2 evőkanál Univer kechup (41kcal)

Vacsora:

- 2db Graham zsemle (375kcal)

- 3 tojásból tojásrántotta (152ckal)

Nassolás:

- 1db áfonyás-túrós rácsos (254kcal)


Összesen:1256 kcal (50g fehérje, 168g szénhidrát és 40g zsír)



2016. júl. 8. 18:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem tűnik rossznak, DE az 1200 kcal még mindig a minimum. Javasolnám, hogy vidd fel 1600-ra, az már egy normálisabb mennyiség.

Illetőleg, nem volt a kérdésben, de 170 cm mellé hova akarsz fogyni 63 kg-val?

2016. júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam...:) Formásodni szeretnék, mert emellé sportolok is (spinning + futás)

A sültkrumpli miatt biztosan meg leszek szólva, de úgy éreztem, hogy az a 7-8 szem talán belefér

2016. júl. 8. 18:04
 3/21 anonim ***** válasza:

Mindent lehet enni. Csak mértékkel!

Ráadásul mint mondtam, az 1200 még mindig az alja az egésznek.

2016. júl. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
Szerintem nem kell neked fogyni,elég ha tartod a jelenlegi súlyod
2016. júl. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ha formásodni akarsz, ahhoz izom kell. Az izom fehérjéből van. Amit itt összehordtál "étrend" gyanánt, abban alig van. Ennél a 4 éves fiam többet eszik.
2016. júl. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Az addig oké, hogy számolsz mindent. Csak azzal van a baj, hogy nem értékes tápanyagokat viszel be a szervezetedbe. Halrudacska? Sült krumpli? Áfonyás-túrós rácsos? Minek? A zsírt pedig biztosan túllépted, amit itt felsoroltál, abban nem 40 g van.

Reggelire kellene valami, az egy bögre tej kevés. (ma 0.1-est innál, spórolnál kalóriát, és zsírt) Ebédre a helyedben inkább sovány fehér húsokat ennék, párolt zöldséggel, salátával, alkalmanként barna rizzsel. Vacsorára a tojás oké, a 2 zsemle soknak tűnik.

Ha jobban állítod össze az étrendedet, sokkal több, és hasznosabb tápanyag jutna a szervezetedbe. A nassolást kihagytam volna, helyette beiktatnék uzsonnát. Ha hiányzik az édesség, ehetnél zsírszegény túrót zsírszegény joghurttal kikeverve, bele darabolva 10-15 dkg valamilyen idénygyümölcs.

Most így hirtelen, és tök álmosan ezek jutottak eszembe.

2016. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Fogynod nem kell, csak formásodni. Ahhoz viszont nem jó az ètrend. Kevès a fehèrje, sok a CH, az is gyors felszívódású. Több feherje kell(sovány hùsok, hal, túrò, cottage cheese). Kellenek a minőségi CH-k(bulgur, barna rizs, quinoa, teljes kiőrlésű tészta, zab) és zsìrnak esszenciális zsìrssvak.(olajos magvak, lazac, lenmagolaj, halolaj)
2016. júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy mit kéne ennem, de nincsen rá lehetőségem. Magyarul abból gazdálkodok, ami itthon van. Kereset nélkül én nem tudok itthon magamra főzni, a szüleimet meg csak nem kérhetem, hogy külön vásároljanak nekem (ráadásul nem is túl olcsó dolgokat)
2016. júl. 9. 12:29
 9/21 anonim ***** válasza:
Értem. Tehát a péksütemény, halrudacska,graham zsemle nem drága. A csirkemell, rizs, zabpehely igen...
2016. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Látom nem érted :) A család úgy vásárol, hogy amit vesznek, abból mindenki eszik és nincs kivételezés, ennyi. Nem fognak a külön kívánságom szerint vásárolni.

Valljuk be, hogy mindkét szülőm 90 kilón fölül van és nem az egészség a divat. Rajtam is sokszor nevetnek, amikor például salátát eszek.

2016. júl. 9. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!