Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyás szempontjából a mai...

Fogyás szempontjából a mai étkezésem megfelel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kalóriaszámlálással fogyok, próbálom betartani a napi kalóriadeficitet, mert korábban túlzásokba estem és éheztettem magam. Azért fordulok hozzátok, mert nemrég kezdtem el és kíváncsi vagyok a véleményekre. A makrókra és a kalóriára figyelek. 17 éves, 170cm és 63kg vagyok.


Reggeli:

- 3dl 1.5% UHT tej (132kcal)

Tízórai:

- 300g görögdinnye (87kcal)

Ebéd:

- 40 g sültkrumpli (117kcal)

- 2db (40g) halrudacska (97kcal)

- 2 evőkanál Univer kechup (41kcal)

Vacsora:

- 2db Graham zsemle (375kcal)

- 3 tojásból tojásrántotta (152ckal)

Nassolás:

- 1db áfonyás-túrós rácsos (254kcal)


Összesen:1256 kcal (50g fehérje, 168g szénhidrát és 40g zsír)



2016. júl. 8. 18:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nyári munkát is vállalhatsz, amiből meg tudod oldani a kajádat. Ha meg kinevetnek, akkor kérdezd meg tőlük,hogy te is nevethetsz-e a puhos testükön, vagy amikor majd valami egészségügyi problémájuk lesz (hacsak már most nincs)!
2016. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nyári munkára jelentkeztem, fel is vettek volna, ha nem lenne 3 hét kiesésem amiatt, hogy műtéteim lesznek. Tehát sajnos ez a nyár kiesett.

Nem igazán hallgatnak rám, de igazából a kérdésem függvényében ez lényegtelen is.

2016. júl. 9. 14:13
 13/21 anonim ***** válasza:

Akkor ennyi, a szüleid hülye felfogása miatt a legjobb esetben is maradsz olyan, amilyen most vagy. Szar kajákkal nem lehet diétázni, sem formásodni, mert ahhoz meg izmot kell építeni, szar kajából pedig azt sem lehet. Ha anyu, apu nem érti meg, hogy nem akarsz te is az ő példájukra dagadt lenni, és nem hajlandóak egészséges ételeket is venni(ami abszolút nem jön ki drágábbra) akkor hiába is eszel a rossz minőségű ételekből nagyon keveset. Lehet, hogy a a kalória azt mutatja, hogy pont belefér, de nem viszel be értékes tápanyagokat, legfeljebb azt fogod elérni, hogy lesoványodsz, de formásabb nem leszel. Ha bevágsz két tábla csokit, az is belefér, mert kb. 1100 kcal, de előrébb nem vagy vele, nem igaz?

Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid, talán majd akkor lesz lehetőséged, ha külön fogsz tőlük lakni, vagy már lesz saját kereseted.

2016. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ezért lepontozás fog járni, de a régi paraszt sem evett mai szemmel "egészségesebb" kajákat. Csak mellé rengeteget sportolt. Nem mellesleg ezzel a kalóriával nem lehet izmot építeni, ahhoz túl kevés. Javaslom, hogy legalább arra kérd meg a szüleid, hogy néha legyen rizs, vagy zöldség köretnek, meg mellé fehérhús (csirkemell, kevés olajjal, hal stb)
2016. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"de a régi paraszt sem evett mai szemmel "egészségesebb" kajákat. Csak mellé rengeteget sportolt."


Ez azért viccesre sikeredett. :D Például nem ettek halrudacskát, meg sültkrumplit, az tuti fix. Sem annyi feldolgozott agyonízesített, finomított, ki tudja miből készült hulladékot, mint amikkel most tömik az embereket. Viszont az én nagyanyám nem attól volt olyan vékony, mert egész nap a konditeremben "sportolt". Reggel bevágtak egy darab szalonnát kenyérrel, és sötétedésig dolgoztak a földeken. De az egy más világ volt, nem szeretem az olyan mondatokat, amik úgy kezdődnek, hogy "Mert régen se...".

2016. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Anyám is a régi iskolát követi. Néha le szokott fogyni 110 kg-ra...
2016. júl. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szerintem megkérhetnéd a szüleidet, hogy azt a pénzt, amit a Te étkezéseidre fordítanak (kiszámolhatod, mennyi az), adják oda neked és Te bevásárolsz magadnak. Mondjuk kivéve a családi ebédeket. A pénzből vehetnél zöldségeket, rizst, olcsóbb húsokat, stb., egymagadnak úgysem kell nagy mennyiség. Aztán meg is kéne főzni, vagy elkészíteni, de ez már csak elhatározás kérdése.

Ez az étrend nagyon gáz, egyedül a tojás és a dinnye tápláló étel, a többi feldolgozott, egészségtelen cucc. (Na jó, ha nagyon megengedő akarok lenni, a zsemle is oké.)

2016. júl. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Az egészséges étkezéshez nem kell napi 3x csirkemellet salátával enni, mert az tényleg baromi drága, de ha elmész a szüleiddel vásárolni és szeretnél venni egy zacskó zabpelyhet(kb 200 ft), némi idényzöldséget, gyümölcsöt, túrót, tojást, joghurtot akkor arra biztos nem fognak nemet mondani. Vagy csinálhatod azt, hogy nem eszel köretet, csak zöldséget, nem teszel tésztát a levesbe, stb, lehet azért ügyeskedni fix étrenddel is.
2016. júl. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem ügyes vagy, hogy így el tudod osztani az 1200-at:)

Én is ilyen keret között mozgok, volt, hogy két tábla milka csoki (1100 kcal) + egy alma (115 kcal) tette ki a napi kajám, mert ehhez volt kedvem :D

Én úgy vagyok vele, hogy mindegy mi, csak ne haladja meg a keretem:)

Amúgy te nem szoktad hetente, kéthetente befalni a hűtőt ?

Nálam van ilyen, mikor egy nap hányingerig eszem magam😂 De szerencsére nem tesz keresztbe egy ilyen csalónap..:)

(17/L 171cm 65kg)

2016. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
# 19 Remélem ez csak poén. Ha nem, akkor inkább ne dicsekedj a módszereddel...
2016. júl. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!