Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Személyes tapasztalat hogy a...

Szamagi kérdése:

Személyes tapasztalat hogy a kaloria szamlalas miatt sokat lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Mar hallottam, meseltek is hogy semmit nem sportoltak csak a napi 1000kaloriat betartottak es par honap alatt nagyon latvanyosan lefogytak. Ez igaz? Erdemes lenne nekem is elkezdenem? Vagy azert sportoljak is mellette valamit?

2016. júl. 12. 22:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A deficit miatt a test önmagát bontja, nagy deficittel gyorsan lehet fogyni, ez ilyen. Azért a koplalás sem jó, inkább mozogjon az ember, ha kicsi a kalóriaigénye.


Nem maga a számolás számít, hanem a kalóriaegyenleg. Persze informatív és segíthet, ha számolsz. Ahogy akadályozhat is adott esetben, szerintem nem embernek való és többet foglalkozom étellel miatta, ami kontraproduktív lehet. De ha valaki betart egy normális keretet s rendes ételeket eszik, annál ez jó módszer.


Sportolni sosem árt, igazából az egészséghez kellene.


Napi 1000 kcal mellett lehet fogyni havi 2 kilót, ha nem nagy az ember kalóriaigénye... Ha nagyobbacska az igény, akkor belassulhat az anyagcsere a koplalás miatt, bár így is maradhat elég egy kicsit tempósabb fogyáshoz...

2016. júl. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1000 kalóriával havi 2 kilót? :D
2016. júl. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Igen, kis kalóriaigénnyel, ami ad vagy 500 kcal-os deficitet. Vannak ilyen emberek, nem is kevesen.

Akinek normálisabb igénye van, annak pedig belassul az anyagcseréje egy kicsit, de lehet, hogy az már havi 3 kilót is fogy. Nálam pl. ez lenne a reális, az átlagosnál gyorsabb anyagcserével s még jópár kiló felesleggel. Igaz, alacsony vagyok és nincs sok izmom, de sokakra igaz ez.


Nyilván magasabb, súlyosabb embereknél nagyobb deficitet jelent a mozgás nélküli 1000 kcal. Kövérebben lehet, hogy fogytam volna heti 1 kilót ennyivel, csak kegyetlenül szenvedtem volna.

2016. júl. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:) akkor nekem ez be fog valni mert rajtam 25kilo felesleg van. Persze mozgok is de mellette valami dietat vagy kurat szeretnek csinalni:) az anyag cserem nekem is gyors es 170centi vagyok szoval csak elore es csinalom^^
2016. júl. 13. 09:29
 5/18 anonim ***** válasza:

1000 kalóriával havi 2 kilót?

Ha nem értesz a dolgokhoz, akkor ne válaszolj.:):)

2016. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ha nem is tudtq jol az elso kommentelo nem kell elkezdeni veszekedni!:) attol meg koszonom mindenkinek aki szant ram idot es probalt segiteni nekem!
2016. júl. 13. 11:24
 7/18 A kérdező kommentje:
tudta*
2016. júl. 13. 11:24
 8/18 anonim ***** válasza:

De, pontosan tudtam, hogy sokak 1500-1600 kcallal súlyt tartanak s így nyilván nem fogynak valami sokat 1000 kcal mellett. Mit nem lehet ezen érteni, nem tudom, de igaznak igaz.


Kérdező, 25 kiló felesleggel nyilván más a helyzet, neked már bizonyára koplalás lenne az 1000 kcal.

2016. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

De kis édes:D

Nekem 10 kiló fölösleggel havi 4kiló ment le 1000kcal mellett.:)

Nem 2.

2016. júl. 14. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Attol mert 25felesleg van rajtam nem azt jelenti hogy sokat eszek!:) az altalanos sulis plussz kilok rajtam maradtak. De tartom a sulyom es nem hizok mivel nem eszek egyeltalan sokat. Reggel egy barna zsemle,delbe fel adag leves ,fel adag masodik. De tesztat,krumplit,lisztet,cukrot mar 2-3eve nem eszek. Vacsorara meg egy gyumolcs es egy barna zsemle. Nem hinnem hogy ez sok felnott letemre. Csak vizet iszok 3litert naponta. Inkabb lerakodott zsir reteg van rajtam sajnos azt szeretnem leadni sporttal es a kalora szamlalassal:)
2016. júl. 14. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!