Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Személyes tapasztalat hogy a...

Szamagi kérdése:

Személyes tapasztalat hogy a kaloria szamlalas miatt sokat lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Mar hallottam, meseltek is hogy semmit nem sportoltak csak a napi 1000kaloriat betartottak es par honap alatt nagyon latvanyosan lefogytak. Ez igaz? Erdemes lenne nekem is elkezdenem? Vagy azert sportoljak is mellette valamit?

2016. júl. 12. 22:46
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Mar 1hete csinalom amugy es 1000kcal van beallitva es mindig max 900 korul meg is all. Nem nehez egyeltalan. Inkabb csak tul konnyunek tunik. Ezert kerdeztem ra hogy akkor ez most biztos hogy hat e.
2016. júl. 14. 16:05
 12/18 anonim ***** válasza:

Jó hogy éhen nem halsz! :-)

Saját tapasztalatom: 20 kg felesleg volt rajtam, és eddig fél év alatt lement 10 kg. Napi 1400 kalóriát eszek. Sportolni utálok, mert eegy lusta d6g vagyok. Régebben semmit nem mozogtam, még a Wc-re is autóval mentem. :-) Amióta fogyózok naponta kb. egy órát sétálok. /270 kalóriát égetek így/, de néha kevesebbet, vagy pedig 20 percet szobabiciklizek, azt is három részre elosztva /3*7 percet/, mert mint írtam, lusta vagyok. De ez a kalóriaszámlálgatás bevált. Sőt, a mai keretmbe még belefér 2 gombć fagyi is, tegnap pedig vacsorára rizst ettem pörköltel /250 + 100 g/.

2016. júl. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hat en is lusta vagyok... szoval igy minden nap ketszer nehezebb magamat ravenni a mozgasra:) inkabb egesz nap csak fekudnek,ellennek en siman. De tudom hogy muszaly es utana olyan jo kozerzrtem van es ombizalmam. Tok fitt leszek tole meg az egeszsegem miatt is kell a mozgas:)
2016. júl. 16. 20:23
 14/18 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom az, hogy 1000 kalóriás étrenden tengődni koplalás.


1000 kalóriás napi limittel kín keserves fél év alatt 7kgt fogytam heti 5x 1 óra és 2x 1,5 óra mozgás mellett, pedig elhízott voltam már akkor is, tehát elméletileg sokkal többet kellett volna fogynom a nagy túlsúly miatt.

Annyira csodás volt, hogy nem bírtam a gyengeséget, szédülést, a rengeteg fejfájást, valamint az éhezést, és feladtam a francba az egészet. Ennyi kalóriát nem lehet a végtelenségig bírni, egyszerűen kevés.


Most is kalóriát és szénhidrátot számolok, de sokkal reálisabb értékekkel, SOHA nem vagyok éhes, vagy ha igen akkor már amúgy is közel a következő étkezés időpontja. Határozottan több az energiám is, és így is működik.


Semmi értelmét nem látom szenvedni.

2016. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Hat ez azert embertol is fugg. En egy kicsit maradok ehes a nap vegere. De mar par napja nem is maradtam ehes. Pedig 1000kcalt vittem be. Ha nem gondolok a kajara ehes se nagyon vagyok:) majd ugyis meglatom hogy hat-e:)
2016. júl. 22. 10:37
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem írtad milyen magas vagy. 170 centi alatt valamivel alacsonyabb a kalóriaigény , bàr én azt olvastam, hogy akàrhogy is legyen, 1200 alà nem szabad menni, mert hosszabb tàvon éhezik a szervezeted.
2016. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Pont 170centi vagyok:)
2016. júl. 23. 22:06
 18/18 anonim ***** válasza:

#9: Én 2000 kcallal fogytam mozgás nélkül. Mondtam, hogy nem lehet ennyivel? Sokkal többel is lehet. Ahogy 1000-rel is lehet lassan, kalóriaigény kérdése az egész.


Kérdező, az éhségérzetnek olyan sok köze nincs ahhoz, hogy éhezik-e a szervezeted. Lehet éhségérzet nélkül keményen koplalni s lehet kalóriatöbbletben kaparni a falat az éhségtől. Ez nem mutat sokmindent, jó esetben jó jelzés, de nem mindig.


A magasság sem sokat számít, persze, átlagosan egy magasabb embernek több kell (hasonló alak mellett), de egy alacsony embernek lehet jóval magasabb a kalóriaigénye, mint egy sokkal magasabbnak. Az adott ember egyéni dolgai a fontosak, nem a statisztika.

1000 kcal viszont szinte mindenkinek kevés. De te tudod. Jogod van nagyobb kockázatot vállalni, nem ritka a fogyni vágyók értelmesebbjei között sem az extrém kalóriadeficit alkalmazása. Van, akinek bejön.

2016. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!