Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem működött, amit...

Miért nem működött, amit csináltam, jó az új terv?

Figyelt kérdés

168 centi és 95 kg vagyok, 60 kg-ra szeretnék lefogyni, de egyáltalán nem megy.

Eddig 1300 kcalt ettem ( 100 g fehérje, 140 g szénhidrát, 50 g zsír lebontásban kb). Mellette heti 3-szor eljártam kocogni vagy gyorsan sétálni és minimum 2 liter sima vizet ittam. Ezt 2 hónapig csináltam szigorúan, csalás nélkül és összesen kb két kilót ha fogytam... ami valószínű víz. Tehát az eredmény nagy nulla volt, hiába írta minden este a kaloriabazis.hu a napi összegzésnél, hogy így milyen sokat lehet fogyni :(

Kicsit elkeseredtem és két hete abbahagytam, most nem figyeltem oda, mert elment az egésztől a kedvem, de ma újrakezdtem. Sok helyen olvastam, hogy túl kevés kalóriától lelassulhat az anyagcsere, így most 1700 kcalt választottam napi limitnek, hátha így jobb lesz és hosszabb távon is tudom tartani ( 140 g fehérje, 170 g szénhidrát, 47 g zsír) és mellette eljárok majd kétnaponta gyors sétálni.

Mit gondoltok, így működhet? Van valami tanácsotok, akár az étkezéssel, akár sporttal kapcsolatban? Annyiszor nekifutottam már, de sosem sikerült :(


2016. júl. 20. 11:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Az lehetetlen, hogy ilyen módon 2 hónap alatt csak 2 kilót fogytál! Biztos, hogy jól számolod azokat a kalóriákat? Nem nassolsz?

Egyébként a pajzsmirigyedet és esetleg más hormonjaidat ellenőrizték már?

2016. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem nassoltam! Mindent felirtam kegyetlenül, különben csak becsapás lett volna. És tényleg két kiló ment csak le... pont ezért keseredtem el.

A pajzsmirigyhormonom most vizsgálták pont emiatt és normális. Nemsokára megyek még más hormonvizsgálatokra, de nincs policisztás ovarium szindrómám és elvileg semmi bajom, ezért nem értem :(

2016. júl. 20. 11:14
 3/21 anonim ***** válasza:
16%
Nem tudok tutit mondani, de alapvetően rosszul állsz hozzá. A nagy súlyfelesleg miatt vastag a hőszigetelő réteg rajtad és nagyon kevés hőt kell termelnie a szervezetednek (pláne ebben a melegben) a normál testhőmérséklet fenntartásához. Azaz sok az a napi 1300 kalória bevitel. Viszont nagyon kevés mellette a "kocogás" kétnaponta. Naponta legalább 8-10 km-t kellene sétálni, gyalogolni, esetleg 15-20 km-t kerékpározni, netán napi 1 órát úszni. Az étrendben pedig a kis kalóriatartalmú, de növényi rostban gazdag, nagy tömegű, sok ballasztanyagot tartalmazó, telítő, laktató táplálékot kellene előnyben részesíteni: káposztafélék, savanyúkáposzta, kabakosok (tök, uborka, görögdinnye héja). Ha lehet, az ételek leves formájúak is lehetnek, de kerülni kell a berántást, behabarást és való igaz, hogy a szénhidrátokat (kenyérfélék) lehetőleg teljesen mellőzni kell. A lelki szempontokat is előnyben kellrészesíteni, azaz olyan sok elfoglaltságot kell betervezni, hogy ne maradjon idő az evésről való gondolkodásra.
2016. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
1300 kcal sok egy nap ekkora súlyhoz? :D
2016. júl. 20. 11:30
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Előző: ne beszélj már hülyeségeket. 95 kilósan hogy lenne már sok 1300 kcal? A BMR-je 1700 fölött van, ez alá elvileg nem szabadna menni, de 1600 alá én semmiképp nem vinném a bevitelem. A testhőmérséklet fenntartása szintén nincsen nagy hatással a szükségletre, tekintve hogy télen is fűtött helyiségekben töltjük az idő nagy részét.

Igazából nem értem miért nem fogysz, próbálj beiktatni még valami tornát, erősítést a kocogás mellé és ne add fel.

2016. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a séta nem sokat ér. Kocogást ilyen túlsúllyal én még nem erőltetném.

Kerékpár, elipszis tréner.

Nekem is hihetetlen, hogy 1300-zal semmit nem fogytál. Nekem az konkrétan éhezés lenne, pedig vékony vagyok, és még tuti ebből is menne le, 1-2 hét után, pláne két hónap alatt.

Szerintem érdemes lenne orvos tanácsát kérni. Elmehetnél a háziorvoshoz, hogy adjon laborra egy beutalót. Aztán ő döntse el, hogy kell-e még valami vizsgálat. Lehet, hogy valami egészségi gondod van. Mert ez egyébként nekem totál x akta.

2016. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ellipszis tréner semmit sem használ nekem... próbáltam. Megyek nemsokára vérvételre de néztek már orvosok és sosem találtak semmit.

Mi a baj velem :( tényleg keményen küzdök

2016. júl. 20. 11:50
 8/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk az elipszist én sem szeretem :D de a kerékpározás nagyon jó.

Hát fura. Biztosan jól számolsz? Lemérsz mindent? A csomagolásról nézed a kalória adatokat?

Éhesebb vagy, mint korábban? Érzed, hogy kevesebbet eszel?

Esetleg kérd dietetikus tanácsát, hogy tuti biztosan jó legyen az étrended.

2016. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Pedig eléggé beleástam magam és szerintem marha jó volt amit összeállítottam
2016. júl. 20. 12:00
 10/21 A kérdező kommentje:
A dietetikusok 80%-a 100 kilo feletti idos neni nem nagyon tudom oket peldaertekunek tekinteni. Radasul tobb dietetikusnal voltam es mind az ellenkezojet mondta egymasnak
2016. júl. 20. 12:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!