Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ezzel az étrenddel, úgy, hogy...

Ezzel az étrenddel, úgy, hogy hetente egy "böjtnapot" tartok, mennyit tudok fogyni decemberig?

Figyelt kérdés

Itt van a napi tervezett étrendem:

[link]


Hetente egyszer, a tervezet szerint kedden böjtnapot tartanék, tehát 2 l vizen és 2 kávén kívül nem vinnèk be semmit a szervezetembe.


Adataim:

17, L, 161 cm/59.5 kg

Napi átlagos kalóriabevitelem eddig: 1200-1500 kcal volt.

Nem sportoltam eddig semmit, de a tervezet szerint ezután minden nap 30 percet tornáznék + 100 guggolást csinálnék.


Mennyi fogyás várható így decemberig? 10 kg lemehet?

Köszi előre is.



2016. szept. 2. 15:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Figyelj én nem akarlak megbánatni de egy tanácsot azért remélem elfogadsz. Ne éheztetsd magad mert fáradékony leszel és rosszkedvű. Saját bőrömön tapasztaltam. Egy idő után meg úgy is visszatérnél az eredeti étrendedre és csak úgy jönnek majd fel rád a kilók. És mivel fáradt leszel nem tudsz majd rendesen tanulni és figyelni az örákon. Csak segíteni szeretnék
2016. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Én is szeretnék segíteni. Szerintem nem vagy buta, csak táplálkozásban nagyon járatlan. Az általad kitalált étrenddel több baj van, nem csak a koplalós kalóriamennyiség.

1. Kevés (sőt szinte semmi) fehérjét tartalmaz, a te súlyoddal legalább 60 g tiszta fehérjét kellene enned naponta, hogy ne veszíts izmot. A húsokban 15-35% fehérje található, 1 tojásban 5 g. Jó fehérjeforrás még a sajt, a túró, az olajos magok, a hüvelyesek.

2. Fogyókúra alatt nem célszerű magas glikémiás indexű, azaz "gyors szénhidrátot" tartalmazó ételeket enni, ilyenek a fehér lisztből készült ételek (pl. a zsemle), sok gabona, a cukor és a krumpli. Ezeket inkább kerüld, mert a fogyasztásuk után 1-2 órával iszonyatosan megéhezhetsz. Ha már mindenképp pékárut szeretnél enni, válassz teljes kiőrlésűeket, magos verziókat, lehetőleg cukormenteseket, hosszabb ideig laktatnak. Az sem véletlen, hogy ennyire népszerű lett a zab fogyókúrázók és egészséges életmódot választók körében.

3. Minél kisebb az elfogyasztott napi kalóriamennyiség, annál nehezebb a szükséges vitaminokat és rostokat bevinni vele. Ezért eszik sok értelmesebb diétázó pl. erdei gyümölcsöket, és minél több zöldséget, mivel ezekben kevés a kalória, viszont sok vitamint és rostokat tartalmaznak. Lehet persze szedni vitaminkiegészítőket, de ezek hasznosulási aránya elég bizonytalan, jobb, ha természetes ételekből is beviszel annyit, amennyit csak tudsz. Nem tudom, mennyi zöldsalátát terveztél enni, de jó lenne naponta legalább 2 rendes adag zöldséget (nyerset és pároltat/főttet is) enned. A főtt zöldségek könnyebben emészthetők, laktatóbbak és kár lenne kihagynod azokat a vitamindús zöldségféléket, amiket nem jó nyersen enni. Minél változatosabb az étrended, annál jobb vitaminbevitel szempontjából. És persze napi 1 adag gyümölcs is belefér, akár banán is.

4. Az étrendedben nagyon kevés (szinte semmi) a zsiradék. Zsírokra szükség van a jó agyműködés érdekében, illetve a zsírban oldódó vitaminok (A, D, E, K) is csak zsiradék társaságában hasznosulnak megfelelően. Ezért kell a zöldségekre egészséges olajat (nem étolaj, az méreg) önteni, vagy húsokhoz, sajthoz enni a salátát. Ha jobb memóriát szeretnél, egyél meg naponta 2-3 evőkanál egészséges zsiradékot (kókuszolaj, olivaolaj, vaj) vagy egyél rendszeresen olajos magokat.

5. Mivel a műkaják (párizsi, margarin és társai) kevés tápanyagot, vitamint, viszont elég sok méreganyagot és rejtett cukrot tartalmaznak, érdemes őket kerülni. Tehát a finomított, feldolgozott élelmiszerek felejtősek.

6. Én a tejet is hanyagolnám, fogyáshoz sokaknak nem előnyös, sokkal jobban járnál kókusztejjel (kávéba elég egy pici, így sokáig kitart egy doboz), de legalábbis kefírrel, joghurttal.

Szerintem nem a kalóriákat kellene notóriusan számolni, hanem egy olyan, neked megfelelő étrendet kialakítani, amiben nem ugyanazt eszed minden nap, és ami biztosítja számodra a szükséges fehérje-, és zsírbevitelt, mellette pedig a lehető legtöbb vitamint és rostot. Ez nem feltétlenül pénztárca- vagy időigényes.

Segítségül két táblázat:

[link]

[link]

Egyébként az a véleményem, hogy nem az eddigi kalóriabeviteled miatt híztál, hanem a mozgásszegény életmódod és a sok egészségtelen vacak miatt, amit eddig ettél. Mivel még nőhetsz és fejlődésben vagy, a huzamosabb koplalást a te esetedben különösen veszélyesnek tartom. Böjtölni pedig elég lenne 3 havonta 1 napot, és nem kávéval, hanem pl. zöldséglével vagy gyógyteákkal.

Ha rendbe tennéd az étrendedet, akkor a pszichés tüneteid is javulnának (ezek lehetnek pl. vitaminhiánytól is, nem csak a stressztől).

2016. szept. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Az előző jókat írt, csak a 2. ponttal kapcsolatban írtam volna mást. Sokunk inkább az egészségünk miatt vigyázunk a nagy inzulinválaszú ételekkel, nemcsak fogyáskor nem jó, ha ilyenekre alapozunk. Azt pedig sokan tapasztalják, hogy a gyors ch nem laktat annyira, de azért nagyon-nagyon emberfüggő, kit mi laktat. Van, aki gyors ch-val 8-9 órára jóllakik, fizikai munkát végezve, csak legyen megfelelő a kalóriamennyiség. S van, akit a zabtól is csak éhes lesz.
2016. szept. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Utolsó, azért írtam azt, hogy fogyókúrában, mert a kérdezőt elsősorban ez érdekli, nem pedig az egészsége (még).

Ha valaki gyors ch-val 8-9 órára jóllakik, az valószínűleg mást is evett hozzá, illetve nem mindegy a forrás. Hiszen ha sok rostot, fehérjét és/vagy zsiradékot eszik mellé, az lassítja a ch felszívódását és persze hosszabb ideig tart a jóllakottság is.

Kicsit szkeptikusan kezelem azt az állítást is, hogy valaki csak sok gyors szénhidráttal lakik jól. Az alacsonyabb (és kisebb GI-s) szénhidrátbevitelre való átálláshoz idő kell (és önfegyelem), amitől sokan rendesen szenvednek, de utána kisebb ételmennyiséggel (és ch-val) is jól lehet lakni. Szerintem mindenképpen egészségesebb is. Nekem ez a tapasztalatom, és ismerősi körben is ezt látom.

2016. szept. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, az a baj, hogy ész nélkül csinálsz mindent. A diétát és a kommentelést is. Tudom, milyen kiröhögött kamasznak lenni, nyugi. Csak rajtam olyasmi miatt röhögtek, amin nem lehetett változtatni.

Szóval örülj, mert neked van rá lehetőséged.


El kéne szépen felejtened a kifogásaidat. A mindennap harminc perc pont annyi idő, mint heti háromszor egy bő óra, ez még nem merült fel benned? És az sem, hogy ha az edfigi rendszertelen kajálással elhíztál, akkor tán azon kéne változtatni?


Nézd, nem bántás, de két állásban dolgozom és posztgrad. képzésre járok egyszerre, mégis belefér az edzés meg a normális kaja, plusz közben háztartást vezetek, és képzeld, társasági életwm is van. Nehéz? Igen. Megoldható? Igen.

2016. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami. Kb. összesen öt kilót kéne leadnod, de a mostani súlyod se durván sok. Nem lehet, hogy nem is emiatt röhögnek ki? Ha velük is ilyen pukkancs vagy, mint velünk, akkor az is lehet az oka....
2016. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

#24: Fogyáskor is fontos az egészség, sőt, ilyenkor tudják a kérdezőhöz hasonló túl elszántak s túl információszegények tönkretenni az egészségüket igazán.

A gyors ch kakaós, banános, mazsolás fehér rizst jelent, szinte fullosan viszonylag gyors ch. 1000-1200 kcal, 8-9 órás jóllakás 8 óra könnyű fizikai munka és 12-18 km biciklizés mellett (nem gyors tempó, de emelkedő is van). Ugyanez történik zsíros sütivel (szénhidráttartalom minimális), tojással és krumplival, hússal és rizzsel, gyümölcsös zabkásával, nem laktatják jobban azonos kalóriában. Lehet, hogy ez ritka dolog, én is mindig azt hallom, hogy a gyors ch nem laktat jól. Sok gyors ch azért sok energia, a test rájöhet, hogy kapott anyagot, nem olyan logikátlan ez. Még ha sokunk nem is ilyen egyszerűen működik, nálam a szénhidrát mintha nem is lenne, kb. egyáltalán nem laktat, legyen az bármilyen rostos vagy térfogatos. Érdekes dolgok ezek.

2016. szept. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egyáltalán nem röhögik ki, csak kialakulóban van az anorexiája és bebeszéli magának.
2016. szept. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!