Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kiszámoltam mennyi kalóriára...

Kiszámoltam mennyi kalóriára van szükségem. Szerintetek helyénvaló, vagy kevés?

Figyelt kérdés

16 éves 178 cm-es 69 kilós lány vagyok. Hetente 2x1,5 óra edzésre járok. A kaloria bázison néztem meg, mennyi kell nekem heti 1 kg fogyáshoz (max. 3 kg-t szeretnék fogyni, de nem izomból), és ez jött ki:

800 kcal

30g fehérje

max 109g szénhidrát

max 26g zsír

Persze itt úgy állítottam be, hogy áltlagos aktivitású vagyok, nem tudtam eldönteni, hogy iskola mellett heti 3 óra sport számít-e már könnyű fizikai munkának, mert azzal valahogy így nézne ki a szükséglet fogyáshoz (kicsit ésszerűbbnek is tűnne):

1035 kcal

40g fehérje

142g szénhidrát

35g zsír


Első kérdésem az lenne, hogy én hová soroljam magam? Átlagos vagy könnyű fizikai? Nem mindegy...


Második kérdésem az lenne, hogy mindenhol azt olvasom, hogy a szénhidrátot csökkenteni kell, a fehérjét növelni, itt mégis a szénhidrát dukál. Viszont láttam már azt is, hogy a szénhdirátból kell a több, utána nem sokkal a fehérjéből, és a fenmaradó kevés pedig a zsír.

Szerintetek helyén van ez a szénhidrátbevitel, vagy csökkentsem? Mellette növeljem-e a fehérjét?

Heti 1 kg fogyásról lenne szó, és azt is egy hónapig kb, utána már súlymegtartás, meg ugye folyamatosan zsírégetés, alakformálás.



2016. szept. 12. 12:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat, egy 10g-mal mindent elírtam, az egy 55 kg-s lány szükséglete kb, de a lényeg ugyanaz.
2016. szept. 12. 12:17
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Hozzávetőlegesen legyen 100g fehérje, minimum 40g zsír s én 1500 kcallal kezdeném, aztán csökkenteném, ha kell.

Nincs sok felesleged, nem is biztos, hogy tudsz heti egy kilót fogyni, de ha mégis, tuti nem koplalással, ami fokozott izombontást okoz s mivel lövésed sincs a helyes táplálkozásról, bizonyára sokféle tápanyaghiányt is.


30g fehérje, ezt honnan vetted? Ez még a nitrogénegyensúlyhoz sem elég, mindenhez izmot kellene bontani, pedig még a fehérjedús koplaláskor is veszélyben vannak az izmok.


Általában ülőmunkát szoktak mondani ennyi mozgáshoz, sőt, többhöz is, mert az oldalak túlbecsülik az aktivitást... De ez tökmindegy, úgysem tudhatod, hogy milyen gyors az anyagcseréd, mennyi a kalóriaigényed... Ez majd kiderül.


A szénhidrátra szoktak alapozni, de a test élelmi szénhidrátigénye nulla. Csak a zsír és a fehérje esszenciális tápanyag.

Abból merítsd az energiát, ami neked jó, működik, megoldható. Nálam pl. 70% a zsír egy átlagos napon, mert nekem ez az ideális. Másnak egészen másra van szüksége, mert bár túlélne az étrendemen (hacsak nem extrém érzékeny), túlélni és optimálisan érezni magunkat kicsit sem ugyanaz.

2016. szept. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért jött ki ilyen alacsony napi kalóriabevitel, mert heti 1 kg fogyást állítottál be, ami nagyon sok. Ráadásul neked nem is nagyon van miből fogynod. Így is vékony lehetsz.

Ez koplalás. Irreális céljaid vannak. Én a helyedben ennék normálisan nem ilyen pár száz kalóriát, viszont többet mozognék, mint eddig. Csak pár kilót adnál le, amihez nem kell fogyókúra, meg egyébként is jó a súlyod a magasságodhoz, inkább csak formálódni kéne.

2016. szept. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

No igen, kihagytam anno, hogy mozogj többet, ha koplalás nélkül viszonylag tempósan (szerintem heti fél kiló is szédítő a te feleslegedhez) akarsz fogyni.

Nekem is ez volt, fogytam 20 kilót, de utána kellett mozgás is (addig is kellett volna, de nem jött össze, grrr. hiányzott is, mindig mászkálós voltam), ha nem akartam (nem is tudtam) keveset enni... De az élethez úgyis kell, heti 2 edzés nagyon kevés mozgás, s nem sorolom a mozgás előnyeit, vannak számosan.

2016. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Kalóriabázison be tudod állítani, shol fehérje, zsír, ch-t mutatja grammban, hogy milyen arányban szeretnéd őket elosztani: fogyókúrást vagy mivel említetted, hogy sportolsz, ezért sportolóit. Így automatikusan kiszámolja a makrókat.

800kevés. Indulj 1400ról minimum, csökkentsd, ha túl kevés a fogyás.

2016. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ott a gond, hogy 1200 kcal alatt koplalás. tovább nincs mit beszélni addig, amíg rendes étrenddel nem rukkolsz elő.
2016. szept. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!