Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hol rontom el? Egy hete...

Hol rontom el? Egy hete csinalom a kaloriaszamolast, es 3 hete nem eszem cukrot, feherlisztet. Grammra ugyanannyit mutat a merleg, mint amikor elkezdtem. Lehet, hogy az alapanyagcserem van rosszul beallitva es nincs meg a kaloriadeficit?

Figyelt kérdés

Megis honnan tudjam mit kell ilyenkor tenni?

A kaloriabazison jegyzetelem a kaloriakat, grammra lemerek itthon mindent amit eszem, megsem fogyok.

Mit tegyek?


2016. szept. 14. 16:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Sportolni nem ártana, mert sport nélkül csak annyit érsz el, hogy nem hízol tovább, de fogyni nem fogsz.

Ha nem is tudsz elmenni edzőterembe vagy futni, otthon is lehet tornázni. Akár a gyerekek bevonásával is.

2016. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Előző, ezt honnan veszed? Mozgás nélkül is fogy az ember kalóriadeficitben, mégis mit tenne a test, ha nem bontana zsírt és rossz esetben jelentősebb mennyiségű izmot is, fényből nem tud élni. 21 kilót fogytam mozgás nélkül s ebben nem lehetett sok izom, az látszott volna.

Más kérdés, hogy mozogni kell, alap az egészséghez, én is tudtam, csak rossz passzban voltam s nem tudtam rávenni magam.


Kérdező: passz, de egyelőre azt mondom, 1 hét kevés, légy türelmes, lehet, hogy pont most tárol több vizet a tested vagy akármi. Igaz, hogy az első héten inkább nagy fogyás szokott lenni, főleg nagyobb váltáskor, de van, akinek semmi és később indul lefelé a mérleg... 1 hét nagyon kevés, kár elkeseredni.

A 3 hét nem számít, mert nem tudod biztosan, hogy kalóriadeficitben voltál-e. Csak mert elhagyod a cukrot és a lisztet, miért fogynál? Előfordulhat, de nem garantált.

2016. szept. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Ugy nez ki fogytam 2 kilot. Ma mertem magam es az egy hete mert eredmenyemhez kepest minusz 2 kilot mutat a merleg.

Most jutott eszembe, hogy a menzesz harmadik napjan allok, gondolom az befolyasolhatta az eredmenyt..

Felulvizsgaltam az etrendem. A zsirt visszabb veszem es akkor minden jo lesz.

Koszonom a segitseget nektek!

2016. szept. 15. 08:39
 14/21 anonim ***** válasza:

Na, most én kicsit számolgattam a kalóriabázissal az adataid alapján. (Igaz, nem tudom hány éves vagy, 30-nak írtalak be) Ha 2000 kcal-t eszel/nap akkor elvileg ülő életmód mellet 0.5 kg-ot kellene leadnod hetente. Na most hogy ez még nem mutatkozott meg az eltelt egy hét alatt, szerintem nem katasztrófa. Nézd meg magad ismét 1-2 hét elteltével, ha akkor sem mutat mást a mérleg, akkor valami tényleg nem oké.

Viszont egy kicsi mozgást nem ártana beiktatni. Tudod, azt mondják a sikeres fogyás 70%-ban a kaján, 30%-ban a mozgáson múlik. Elég lenne egyelőre heti pár alkalommal fél óra is, csak legyen valami. Már csak az egészséged miatt is megérné, és ugye a fogyásnak is jót tesz ez a kis plusz.

Én az elején olyan tunya voltam, hogy a 20-25 perces Norbi duci tornát alig bírtam, izzadtam mint egy ló, levegőt se kaptam, pedig csak heti 3-4-szer csináltam. Most már nagyon is igénylem az 1 órás keményebb tornát heti 5-6 alkalommal. Pihenőnapom pedig előszedem a jó öreg Norbit, akár 2x20 percet is csinálok, csak hogy megmozgasson, meg jó kedvem is lesz tőle. :) Ja, és most már közben akár beszélgetni is tudok, meg se kottyan.

Én sem akarok gyorsan fogyni, és szintén 30 kg-tól szeretnék megszabadulni, most járok a felénél 4,5 hónap alatt. Lehet, hogy torna nélkül is ment volna, de nekem kell a mozgás, pláne, hogy látom ahogy változik a testem. Hiába van még sok plusz rajtam, jobban "egyben" vagyok, feszesebb lettem, energikusabb, és nem kezdek lihegni 5 perc sétától. Jól érzem magam már most, pedig még messze a vége. :)

Sokszor olvasom, hogy nem szabad minden nap a mérlegen állni. Szerintem pedig kinek hogy. Nekem kifejezetten segített az elején. Minden reggel ráálltam, és az, hogy láttam, ha csak 10 dekával is mutatott kevesebbet, de az is ösztönzött, hogy folytassam, ne adjam fel.

Te is fogyni fogsz biztosan, mert a leírásod alapján jól csinálod, csak kell egy kis idő, míg beindul.

Ne add fel, menni fog az! :)

2016. szept. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Most olvasom mit írtál. :) Látod csak megindul.

Mint írtam az előbb, én minden nap mértem magam egy ideig, innen tudom, hogy menzesz alatt nekem 2.5-3 kg-mal többet mutat a mérleg, sőt már előtte 2-3 nappal is elkezd növekedni. Ilyenkor jobb nem mérni magad.

2016. szept. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
reggeli pisi kaki nálam majdnem 1kg---
2016. szept. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Ugy nez ki beindul a fogyasom amitol nagyon boldog vagyok. A Duci treninget pedig leszedem es mozgok ra eleinte ☺

2016. szept. 15. 11:41
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a terhesség alatt inzulin rezisztens lettél? Ekkora hízás ilyen rövid idő alatt tud kárt tenni. Nézték terhesség alatt/után a cukrod ilyeneket?
2016. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Neztek igen mindent. Terhesen is es most is kabe 3 napja kaptam kezhez a leletet.

Annyi az egesz titka, h valoban zabaltam. Merhetetlenul sok edesseget. Sajnos azt kivantam de nagyon es nem tudtam ellene tenni. Hat akaratgyenge voltam terhesen, most ennek iszom a levet.

2016. szept. 15. 17:01
 20/21 anonim ***** válasza:

- sétálj, mozogj többet. napi legalább 1-1.5 órát (séta, edzésből már sok lenne).

- próbáld helyreállítani a bélflórádat

- ha szükséges vegyél vissza egy kicsit a kalóriából, de ne vidd túlzásba

- aludj eleget, legalább 7 órát

- figyelj, hogy a szükséges vitaminokat is bevidd a szervezetedbe

- igyál sok folyadékot

- ne kapkodj


grat az első hónaphoz, nem lehet könnyű az ilyen radikális életmód változás, hajrá :)

2016. szept. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!