Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miert hizom kaloriadeficitben?...

Miert hizom kaloriadeficitben? 2 hete folyamatosan hizok, pedig a deficit tobbe kevesbe meg van.

Figyelt kérdés

Nem edzek, csak kaloriat es makrokat szamolok. Az utobbi ket hetben kisse tobb szenhidratot es zsirt ettem es elofordult, hogy tobbet ettem 1-200 kaloriaval az alapanyagcseremen felul.

Na de ez meg nem ok arra, hogy hizzak. Par grammnyi tullepesek voltak, nem 180 gr CH hanem pl 210 gramm.

Miert mutat tobbet a merleg mint ket hete?

Elegge lelombozott ez...


2016. okt. 24. 13:44
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

A kaloriabazis es minden netes kaloriakiszamolo oldal szerint a BMR 2000 korul van, amit felhasznalok ulo eletmod mellett az kb 2500.

Kabe 2000 korul eszem mindennap es igy nem fogyok..

Kevesebbet kene ennem? De akkor a kiszamolt BMR alatt ennek, az meg megint nem jo.

Tanacstalan vagyok 😕

2016. okt. 24. 19:34
 12/22 anonim ***** válasza:
37%

"Kabe 2000 korul eszem mindennap"


Ez a baj! Kb ne legyen! vagy számolod rendesen vagy sehogy. mozgás nélkül nem lehet kb-ra eltalálni. ott kőkeményen számolni kell. a 180 helyett 210 CH az bizony nem kicsi eltérés. ha 185 lenne azt mondom oké, belefér.

2016. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Akkor amit a kaloriabazis kiszamol, teszem azt 1944 kaloria a napi limit, akkor azt be kell tartani? Nem lehet semennyivel sem atlepni? Es ha csak 1800at eszem meg az nem baj?
2016. okt. 24. 20:06
 14/22 anonim ***** válasza:
18%
Tehát a 124kg os súlyoddal számolod a makróidat... azt ugye tudod, hogy a zsír nem kér enni...
2016. okt. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj a hülye kcal kalkulátorokkal, hogy egy 180 magas 100kg os de abból 30kg zsír meg egy 180 magas 100kg os izompacsirtának ugyan annyi kcal igényt hoznak ki... kalóriát felejtsük már el, makrokat kell számolni...2gramm * testtömeg szénhidrát

2gramm * testtömeg fehérje és minimális zsír, de 0.3 EPA és DHA legyen meg...

A te esetedben pedig felesleges a testsúlyoddal számolni, célravezetőbb lenne a célsúllyal. Mivel dagadt vagy mint az állat, ráadásul izmod sincs amit nagyon táplálnod kellene...

2016. okt. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mozogni meg kell és pont. Anélkül csak lassítod az anyagcserédet és raktározásra ösztönzöd a szervezeted a kcal deficittel.
2016. okt. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

En ugy tudom, hogy egy nagyobb test napi szintu fenntartasahoz tobb kaloriat kell megenni, mint egy fele akkora testnek.

Az a masik erdekesseg, hogy nemelyik bodybuilder oldal egeszen eltero mamro grammokat ad meg. Mindenhol mast olvasok. Miert?

2016. okt. 24. 21:19
 18/22 anonim ***** válasza:

Hacsak nem a természetes testsúlyingadozásról van szó, hanem tényleg növekszik a zsírmennyiséged, akkor nyilván nem vagy deficitben. Nem lehet kiszámítani a kalóriaigényedet, még akkor sem, ha a helyes testzsírszázalék adat is felhasználásra kerül! Az emberek anyagcseréjének sebessége nagyon, nagyon szór.

2 hét rövid idő, a mérleg ugyan meg nem mutatja, hogy hízol-e... Lehet, hogy csak vizet tart vissza a szervezeted, több a salakanyag vagy efféle. Bár azért elég fura, hogy ennyi idő alatt ennyivel több lettél ilyen adatokkal, 2000 kcallal szerintem határozottan fogynod kellene. Persze lehet, hogy extrém lassú az anyagcseréd, ki tudja? Sokaknál annyi minden bekavar, a stressz, a pihenés, egyes ételek... Elvileg a kalória számít, sőt gyakorlatilag is, de úgy látszik, a felhasznált kalóriamennyiséget erősen befolyásolja sok tényező, olyanok is, amiről nem is gondolnánk.


Ha pedig nem méred, csak tippeled, hogy ennyit-annyit ettél, akkor lehet, hogy ez a gond.


30g ch szerintem sem egy óriási eltérés, egy fogyáskor normális méretű határozott deficit esetében mindössze picit lassul a fogyás, nagy kaland. De ha ugyanezt eljátssza a zsír is, az már más kérdés...

(Tudom, milyen 30g ch alatt élni, de ettől még ez nem nagy kalóriamennyiség. Nem elhanyagolható, de csak ettől még fogyni kell.)

2016. okt. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Egy nagyobb izomzatú test fentartásához kell több kcal... a ZSÍRNAK NEM KELL TÁPANYAG!
2016. okt. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 TXCowboy ***** válasza:
Kalória, BMR, testsúly. Na ezeket felejtsd el és kezdj el normális tápanyagokat bevinni és sportolni. [link]
2016. okt. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!