Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1200 kcal egy nap sok? 16/lány...

1200 kcal egy nap sok? 16/lány vagyok 170cm 55kg

Figyelt kérdés
Én soknak érzem. Minden étkezés után lelkifurdalásom van. Pedig egészségesen étkezem. Vegetáriánus vagyok, nem eszem fehérkenyeret, sok zöldség gyümölcs és este 18:00 után már csak vizet iszom mindig! Mégis annyira kövérnek látom magam. Van valaki hasonló helyzetben?

2016. dec. 24. 13:53
1 2
 1/12 szandi1993 válasza:
100%
Én vegán vagyok és úgy kb 2000 kalóriát viszek be egy nap, 160cm vagyok 53kg mondjuk edzek jah és 16 éves vagyok. Szóval szerintem nem sok és ne legyen lelkiismeretfurdalásod. 16/l
2016. dec. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Létezik testképzavar a gyengébb személyiségűeknél.
2016. dec. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
83%
Neked legalább 1600 -2000 kcal-t kéne enned,mivel még fejlődésben vagy!A súlyod is nagyon kevés!Ne legyen lelkiismeretfurdolásod,nyugodtan egyél amennyi jól esik!
2016. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mennyit mozogsz.
2016. dec. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudhatom, hogy mennyi a kalóriaszükségleted, nekem ez koplalás lenne (pár kilóval több vagyok, bár alacsonyabb s jelenleg eléggé inaktív). 1200 kcal nagyon kevés, hiába nem vagy nehéz. S mivel fogynod bizonyára nem kell, a megfelelő kalóriamennyiséget kell megcéloznod. Én kiindulnék mondjuk 2000 kcalból (ha nem mozogsz és tudod, hogy lassú az anyagcseréd, lehet kevesebb, ha aktív vagy, lehet sokkal, sokkal több) s módosítanék, ha híznék vagy fogynék hosszútávon.

Az étrendedről nem írtál sokat, de remélhetőleg normális... Főleg, hogy 1200 kcalba bepakolni egy csomó szénhidrátot, ez azért terhet ró a többi részre, főleg vegaként (bár vannak vega sovány fehérjék is).


Testképzavarod lehet, ha kövérnek látod magad, azért nem írom tutira, mert lehet, hogy van egy pici felesleged kevés izomzat miatt és a tinilányok gyakran intoleráns terminológiáját használod. Nekem az a kövér, ha mondjuk 85 kiló vagy, de ha jól oszlik el, az se biztos... Aki ennél szigorúbb, az sem mondja rá egy 55 kilós 170 centisre, hogy kövér...

2016. dec. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
177 cm-hez 55 kg??? Kizárt, hogy bárhol felesleged van! Amit leírtál, az alapján épp anorexiába csúszol, vagy már benne vagy. Nagyon sürgősen szólj a szüleidnek, és menjetek el szakemberhez! Az anorexiások 10 %-a 10 éven belül meghal. Ilyen magas halálozás nagyon kevés betegségnél van...
2016. dec. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a súllyal, ilyen étrenddel nem kellene számolnod a kalóriákat, a makrókra kellene odafigyelned. Eszel elég teljes értékű fehérjét, zsiradékot? Miért nem eszel este 6 után? Én is úgy vélem, hogy ez már kezdődő anorexia, testképzavar.
2016. dec. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

kalóriaszámolgatás baromság.

A vegetáriánus étrend alapból nem egészséges.

Ha rendes alakot akarsz, akkor sportolj, egyél húst, kerüld a cukrot meg úgy alapból a szénhidrátot, és jó lesz.

2016. dec. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
1200 kcal szinte mindenkinek kevés lenne, az alá menni pedig egyáltalán nem javasolt, de neked pláne nem... Keresgélj az interneten étrendeket, recepteket és (ésszel) állíts elő magadnak egy reális étrendet, amit tudsz is tartani hosszabb távon, de akár dietètikus vagy személyi edző segítségét is kérheted ehhez.
2016. dec. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1200 az nem hogy sok de még kevés is. Akármennyire kövér is vagy (egyáltalán nem vagy az) 1500-at minimum vigyél be. De neked szerintem nem kéne fogyókúráznod, ha kövérnek érzed magad akkor csak kezdj el sportolni. Az segít.
2016. dec. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!